Deszcz i sukienki żony Premiera

I znowu pada deszcz i zapowiada się na dłużej, tak wieszczą meteorolodzy. Ponowne podtopienia w wielu miejscach, czasami po raz wtóry. Ludzie tracą dobytek całego życia, uprawy w ogrodach i na polach. Wszystko zalane wodą i błotem. Zalany dobytek, meble, dywany, lodówki, wszystko do wymiany. Ludzie często są nie ubezpieczeni i nie wiem dlaczego tego nie robią, kiedy ten żywioł na terenach blisko rzek i potoków jest terenem wielkiego ryzyka. Nie ubezpieczają się, bo ich na to nie stać? Być może, że to też jest powód, a więc oczekują na pomoc od państwa, która przy innych powodziach wynosiła 6 tys. zł.

Te pieniądze są śmiesznie małe, ale ta kwota jest zbyt duża dla Premiera Tuska, którego nie stać jest zapłacić za kiecki swojej żony. Jedna kiecka kosztowała 6 tys. zł. Tak podają media.

Mam pytanie, kto w naszym kraju w takim razie należy do biedoty? Zlitujmy się nad Premierem, który tak ciężko pracuje i musi dorzucić do swojego portfela trochę z naszej kasy. Ot, taki polski paradoks, który przyprawia mnie o mdłości.

Czyżby już w naszym kraju nie było ludzi honoru, a wszystko kręci się w okół pieniądza?

Jestem rencistką i moja renta po wielu latach pracy wynosi ok. 800 zł. Gdyby nie osoba bliska, mieszkałabym pod mostem, bo na same leki wydaję 300 zł. miesięcznie, ale kogo to obchodzi, a zwłaszcza Premiera, który ostatnio oderwał się od rzeczywistości. Byłam zwolenniczką tej partii przez długie lata, głosowałam na nich, a teraz mam wielki dylemat, bo nie mam już na kogo głosować i pierwszy raz w moim życiu odpuszczę sobie święto wyborcze i pozostanę w domu bez wyrzutów sumienia, bo państwo ma gdzieś zwykłych ludzi, a arogancja ich poraża!

Kiedy byłam zastępcą w Urzędzie Miasta widziałam jaką kasę się wydaje z funduszu reprezentacyjnego na kwiatki, czekoladki, wina, ciasteczka, bo w każdym miesiącu zdarzyła się jakaś okazja, czyjeś imieniny, jubileusz i wydawało się na to grubą kasę, a więc rząd, który zrezygnował z tegoż funduszu, jawnie okrada nas Polaków, bawiąc się, biesiadując, obdarowując się i powinniśmy temu procederowi powiedzieć, kategoryczne – DOŚĆ!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s