Dostałam list od koleżanki sprzed 40 lat

Napisała do mnie list Marylka na FB  i żeby nie zginął w czeluściach moich wiadomości wklejam go tutaj. Jest to bardzo miły list dla mnie po 40 latach. Marylka, jeśli tutaj zajrzysz to wiedz, że bardzo Ci dziękuję za te słowa jednocześnie udając się do krainy wspomnień.

Pisałam Ci, abyś nie pisała do szuflady, bo masz Marylko talent do przelewania swoich nietuzinkowych myśli i spostrzeżeń, a więc więcej odwagi i pisz dla ludzi, a może zastanowisz się nad spisaniem swojego, trudnego życia w książce. To są moje osobiste spostrzeżenia i moja nieśmiała porada, bo masz dziewczyno talent 🙂

Oto treść listu do mnie:

„Uwielbiam listy.Uwielbiam je pisać,uwielbiam dostawać…Kocham tę chwilę,kiedy otwieram kolejny list,czytam,analizuję jego treść,zastanawiam się,co napisać…A później ta magiczna chwila…Zamykam oczy,kładę dłonie na klawiaturze,i już po chwili moje palce suną po pojedynczych klawiszach..Z początku powoli,opieszale,by po kilku zdaniach nabrać swego własnego rytmu,nad którym już nie będę panować…Nie słyszę już stukotu klawiatury…Nie widzę ekranu monitora…Nie ma nic.Jestem tylko ja,moje myśli,uczucia,słowa,które przelewam na wirtualny papier….I najważniejsze,najistotniejsze…Świadomość,że ten list,właśnie ten,piszę do Ciebie,Ela:)Do Dziewczyny,Która w mojej pamięci,wciąż ma 17-18 lat i jest smukłą czarnowłosą panienką o zadartym nosku i pięknym,nieśmiałym,ale bardzo życzliwym uśmiechu,którym nieraz dodawała mi otuchy,choć wcale o tym nie wiedziała…Ale o tym już innym razem:) Miłej niedzieli:)”

Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy?

6 myśli na temat “Dostałam list od koleżanki sprzed 40 lat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s