Moje kino

 

Odpoczywam dzisiaj po wczorajszym maratonie szkoleniowym. W telewizji nudy, choć czekam na pilną konferencję PO, ale to dopiero o 17 ponoć. W polityce też coś się zaczyna i kiedyś się kończy, jak to w życiu zwykle bywa. No więc pobiegłam na VOD Onet i znalazłam film, który miał świetne referencje. 

„Jest to dramat wyreżyserowany przez Courtey Hunt otrzymał nagrodę główna prestiżowego festiwalu filmowego w Sundance. Był nominowany, w dwóch kategoriach do Oscara oraz wzbudził uznanie krytyków, widzów i twórców (w tym samego Q. Tarantino).

Akcja filmu rozgrywa się na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, w pobliżu granicy pomiędzy stanem Nowy Jork oraz Quebekiem… Przejście graniczne wzdłuż zdradliwej, lodowatej rzeki daje możliwość zarobienia szybkich pieniędzy na przemycie ludzi. Przed pokusą zarobku stają dwie zdesperowane, samotne matki – jedna z nich to Amerykanka (Melisa Leo), druga z plemienia Mokawków (Misty Upham)”

Moje osobista ocena, to jest film o kobiecie, której skopało się życie. Mąż hazardzista w pewnym momencie znika z pieniędzmi zaoszczędzonymi na nowy dom. Kobieta zostaje sama, z dziećmi, goła i wesoła. Nie ma na jedzenie dla dzieci, nie ma na nic. Obiecała dzieciom na Święta Bożego Narodzenia kupić nowy, wypasiony dom, z wielkim jacuzzi. Nagle nadarza się okazja do zarobienia szybkich pieniędzy, a chodzi o przemyt imigrantów. Ambitna matka wchodzi w ten ryzykowny interes i tu skończę swoją opowieść. Film warty obejrzenia w myśl zasady, że każda odpowiedzialna matka, zrobi wszystko, by uratować swoją rodzinę i dać swoim dzieciom szczęście i godziwe warunki do życia. Polecam, polecam, polecam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s