Między światami – moje kino

Ale najpierw trochę prywaty do trolla – „Ile rzeczy należy mieć w dupie, to się w głowie nie mieści” – zrozumiesz wreszcie, czy dopadła cię trollu już demencja z parkinsonem i tak srasz, zapominając do czego służy papier toaletowy! Biednaś ty jedna ha ha.

Wracam do filmu, bo robię sobie czasami taki luksus. Na VOD wypożyczyłam film za 6 zł i trochę w ciemno zaryzykowałam i nie żałuję.

Uwierzyć, że istnieje coś, co można nazwać „Między światami” i w ciężkich chwilach, kiedy odchodzą od nas nasi bliscy, możemy sobie wyobrazić, że Oni są tam gdzieś między światami i dobrze się mają, mimo, że my za nimi tęsknimy – to pomogło głównej bohaterce mojego filmu. Becca (Nicole Kidman) i Howie (Aaron Eckhart) Corbett to nieszczęśliwe małżeństwo, które traci czteroletniego synka w nieszczęśliwym wypadku. Oboje nie mogą się podnieść z tej traumy. Są razem, ale odsuwają się od siebie, gdyż każde na swój sposób próbuje się pozbierać. On chodzi na terapię, a Ona zaczyna spotykać się z młodym chłopakiem, który był sprawcą wypadku. Toczą długie rozmowy, a chłopak tworzy komiks, po przez który ukazuje swój ból, który też go gniecie i nie radzi sobie z nim. Chłopak pomaga nieświadomie kobiecie, która po ośmiu miesiącach od śmierci dziecka, zaczyna zauważać, że świat toczy się dalej i co najważniejsze, zaczyna ponownie przybliżać się do swojego męża. Piękny film, opowiadający o niełatwych sprawach, ale pokazuje, że mimo kamienia na sercu to będzie kiedyś on tak mały, że schować będzie go do kieszeni i nosić przez całe życie. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s