„Przepiękny umysł” – moje dzisiejsze kino

Na zachodzie śniegu sobie trochę napadało i mój świat pobielał. Nigdzie dziś się wybierać nie zamierzałam zgodnie ze słowami wypowiedzianymi przez Minister Bieńkowską, że „Sorry ale taki mamy klimat”.

Co by nóżek sobie nie połamać siedziałam grzecznie sobie w domu. Coś robić trzeba, czymś się zająć, a, że książki już mi się ciężko czyta nawet w okularach, to zrobiłam nura pod koc w celu oddania się kinematografii. To cudowne uczucie, kiedy nikt nie przeszkadza i można odlecieć sobie w inny świat. Oczywiście wszystko było poprzedzone wyszukaniem  odpowiedniego filmu i dziś moja decyzja padła na film pt. „Piękny umysł”

Jest to biografia geniusza matematycznego Johna Nasha, który z racji swojego niesamowitego uzdolnienia w kierunku matematyki, nagle w pewnym momencie życia, zapada na ciężką chorobę psychiczną, rozpoznaną jako schizofrenia o ciężkiej i strasznej odmianie. Nie wiedząc jeszcze, że jest chory, zawiera związek małżeński ze studentką fizyki i w tym niemal czasie choroba atakuje jego umysł z wielką siłą. Znajduje się w piekle swoich urojeń i przewidzeń. Jego wytwory wyobraźni podsuwają mu niesamowite i groźne dla niego zdarzenia.

Żona przerażona, ale zakochana walczy razem z nim i właściwie tylko dzięki tej miłości, udaje się naukowcowi pokonywać powoli objawy. Do końca życia skazany na leki, ale przy boku mądrej kobiety stale pracował i wykładał. To ta kobieta sprawiła, że naukowiec doszedł mimo choroby do momentu nominowania  do nagrody Nobla.

Przepiękny i prawdziwy film. Akcja filmu doskonale wyreżyserowana. Nie wspominając o wspaniałej grze aktorskiej. Polecam gorąco ten film na zimowe wieczory.

2 myśli na temat “„Przepiękny umysł” – moje dzisiejsze kino

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s