W Dniu Szczęścia takie tam

Dzisiaj przypada Dzień Szczęścia. W zasadzie nie wiedziałam, że jest w kalendarzu takie święto, ale od czego jest Facebook, na którym  od rana wszyscy sobie ślą życzenia szczęśliwego dnia i nie tylko oczywiście.

Co to jest to szczęście w końcu? Tak trudno je zdefiniować, bo każdy z ludzi na ziemi ma inną definicję swojego szczęścia. Każdy dąży do tej krainy szczęśliwości i ile jest ludzi na świecie, tyle jest definicji szczęścia.

Ktoś marzy o wspaniałym domu z ogrodem i basenem i jeśli się to ziści to jest szczęśliwy pod niebosa. Ktoś marzy o pięknym samochodzie, a jeszcze ktoś o podróżowaniu po świecie z czego czerpie energię i szczęście właśnie. To są takie szczęścia trochę materialne, bo aby coś mieć, trzeba dużego wysiłku, aby na to zapracować.

Ale są też takie malutkie szczęścia do spełnienia tu i zaraz, bo np. zbliża się sezon truskawkowy i zaraz będzie można napełnić pucharek truskawkami i zjeść z pyszną śmietaną i cukrem. Albo kupić sobie smaczną czekoladę i zjeść ją bez wyrzutów sumienia podczas oglądania ulubionego serialu. Można też za chwileczkę pójść na spacer, bo wiosna tuż, tuż i położyć się na trawie, gapiąc się w niebo lub zdobić serię wiosennych zdjęć. Szczęście daje także troska kogoś najbliższego, kiedy wracamy z pracy i ten ktoś przygotował dla nas smaczny obiad, podany pod nos. Idąc na spacer i zauważyć w ogródkach, wiosną takie malutkie krokusiki, wystające kilka centymetrów od ziemi, albo klucz przylatujących, dzikich gęsi, lub widok bocianów na polu. Szczęścia takie malutkie są i tylko trzeba odrobiny wrażliwości aby je dostrzec i docenić – prawda?

Co dla mnie jest szczęściem, spytacie pewnie? Moja rodzina jest dla mnie szczęściem  i to, że tak bardzo trzymamy się razem. Mój zapracowany i zagoniony Mąż, który o mnie dba i dziś zaprosił mnie na spacer z zakupami. Moje Córki, które pełnią rolę matek i żon, doskonale spełniające się w tej roli. Także zapędzone, ale dzielnie godzące ze sobą tak wiele zadań.. Moje wnuki, a jakże, są szczęściem nie tylko dla mnie, ale dla całej, dość dużej rodziny. Dla mnie szczęściem są słowa tej piosenki:

Ty to masz szczęście
Że w tym momencie
Żyć ci przyszło
W kraju nad Wisłą
Ty to masz szczęście

Twój kraj szczęśliwy
Piękny, prawdziwy
Ludzie uczynni
W sercach niewinni
Twój kraj szczęśliwy

Tak, żyję w wolnym kraju i po moim niebie nie latają samoloty bojowe, a czołgi stoją w koszarach, lub ćwiczą na poligonach wojskowych i niech tak zostanie. Życzę sobie nie pogorszenia stanu zdrowia, a będę miała wszystko już. Miłego, szczęśliwego dnia.

9 myśli na temat “W Dniu Szczęścia takie tam

 1. Anna Maria Jopek ma taką fajną piosenkę o szczęściu „Szczęście to ta chwila ,co trwa, szczęście to piórko na dłoni….” szczęście bywa bardzo ulotne, dlatego trzeba się cieszyć z drobiazgów i tego sobie też życzę 🙂

  Polubienie

 2. Szczęście
  dla każdego co innego znaczy
  szczęście
  każdy odczuwa inaczej
  szczęście
  dla jednych stan błogiego uniesienia
  dla innych pomoc w dawaniu ukojenia

  nieważny szczęścia powód
  uśmiech na twarzy to jego dowód

  Życzę dużooooo szczęścia 🙂

  Polubienie

 3. — a dla mnie szczęście , to po prostu być i tak szczerze… naprawdę szczerze…. kocham te małe , maleńkie, maciupeńkie szczęścia codzienne… ….
  — pozdrawiam… już wiosennie…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s