Trzeba starać się być dobrym człowiekiem, aby nas dobrze wspominano

Rodzimy się, dorastamy, zakładamy rodziny i mamy dzieci. Nasze dzieci, to nasza krew i nasze geny i dlatego powinniśmy kochać swoje potomstwo, dbać o nie i dać mu wszystko, co najlepsze, czyli przede wszystkim miłość. Miłość do własnego dziecka jest miłością najpiękniejszą na świecie. Nie ma piękniejszej miłości matki do dziecka i ojca do swojego spłodzonego potomka. 

Jakże często bywa tak, że rodzice mając więcej niż dwoje dzieci, jedno faworyzują, jakby bardziej kochają. To drugie to czuje i ma wrażenie, że jest gorsze, że nie spełnia swoją osobą oczekiwań rodziców i z tego powodu cierpi. Cierpi i zabiega o dobre słowo, o miły gest i o zrozumienie, a jednak tego nie otrzymuje. Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, że rodzice nie potrafią swojej miłości podzielić po równo i odtrąceniem wzmagają w swoim dziecku niższe poczucie własnej wartości.

Jakże często rodzice mają tylko jedno dziecko i matka kocha całym sercem, a ojciec odtrąca, krytykuje, docina, odrzuca całym sobą i odwrotnie. Niektórzy rodzice swoim dzieciom stawiają wysoko poprzeczkę i jeśli dziecko nie potrafi z jakiś przyczyn zaspokoić tych oczekiwań, poddane jest osądowi, krytyce, a nawet odrzuceniu przez jednego rodzica, a zdarza się, że i matki oraz ojca. 

Rodzi się więc frustracja i takie niekochane dziecko daje z domu dyla, byle dalej od domu i zawiedzionych rodziców. Idzie swoją drogą i nie chce pamiętać o krzywdzie jaką zgotowali mu najbliżsi. Obejrzałam dziś film pt. „Nad złotym stawem”. Jest to film dość już stary, ale ja go nigdy nie widziałam, a szkoda, gdyż jest to piękna opowieść o ojcu, który w pewnym momencie odrzucił swoją córkę, gdyż nie spełniała jego wizji o idealnym dziecku. Fabuła rozgrywa się nad złotym stawem, nad który każdej wiosny przyjeżdża stare małżeństwo, aby odpocząć od miejskiego zgiełku. To nad tym stawem dzieje się rozliczenie z przeszłością i próba naprawienia tego wszystkiego, co wydarzyło się w poprzednich latach. Film skłania do płaczu i ja uroniłam łzę, a do tego świetna gra aktorska powoduje, że film jest bardzo realny, bo w wielu rodzinach toczy się taka podobna gra. Walorem tej gry był fakt, że na stare lata ten ojciec zrozumiał swój błąd i zgodnie z przysłowiem, że chyba lepiej późno, niż wcale.Polecam z całego serca to kino 🙂

Gatunek:dramatobyczajowy

Rok produkcji:1981
Kraj:USA

2 myśli na temat “Trzeba starać się być dobrym człowiekiem, aby nas dobrze wspominano

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s