Tak pięknie pachnie wiosną – chce się żyć

Od rana słonko zagląda do okien i nie straszna mi była zmiana czasu, jedna godzina w tą, czy w tą stronę. Ja nie reaguję nigdy na te zmiany i nie  mam w związku z tym żadnych kłopotów z bólem głowy, jakimś rozkojarzeniem i nie muszę pić drugiej, czy trzeciej kawy, aby się dobudzić. Bardzo się cieszę, że dzień będzie po prostu dłuższy i chyba nie tylko ja. 

Rano wstałam z postanowieniem, że muszę przywitać z mężem wiosnę w naszym mieście. Robi się zielono i tak strasznie chce się wyjść z domu i przywitać z najpiękniejszą porą roku, kiedy wszystko się budzi do życia. Postanowiliśmy zrobić sobie wycieczkę nad naszym jeziorem, gdzie jest tak tłoczno, jak to się mówi – w Rzymie. Ludzie wylegli na spacery, przebieżki, rowery. Trzeba bardzo uważać, aby na wąskiej ścieżce nie zostać potrąconym, bo ludziska szaleją wprost. Biegają, jeżdżą rowerami, albo maszerują z kijkami. Jest cudnie, sorry powtarzam się, ale jest cudnie i dlatego chce się na świeże powietrze, powdychać, albo usiąść na kładce i porozmawiać we dwoje. Musimy po zimie częściej wydobywać się z domowych pieleszy i tak będziemy robili. U nas w mieście, mamy ten komfort, że jest dużo miejsca do spacerów i wyciszenia się na łonie przyrody.

Mąż zakupił łódkę i wózek do niej, a więc mamy szerokie plany, aby przemierzać na nowo, okoliczne jeziora. Mam nadzieję, że z naszymi Wnuczętami wreszcie, bo są już przecież duże i gotowe na przygodę. Jest cudnie, uwierzcie mi.

 

 

Po spacerze wizyta w ogrodzie mojej córki i zięcia,  w którym to rozpoczęły się pierwsze ogrodowe prace. Mały i duży – wszyscy zaangażowani – Wiosno trwaj, a ja będę dokumentowała zdjęciami wszystko. Wiosna, wiosna, ach to ty?

4 myśli na temat “Tak pięknie pachnie wiosną – chce się żyć

  1. Dzisiejszy dzień był rzeczywiście wiosenny. Sprzyjał spacerom. Mam nadzieję, żę teraz juz tak będzie.
    Wnuki będą mogły używać na słoneczku:)
    Trzeba odświeżyć stoły i krzesła, by móć usiąść , wypić kawkę i podziwiać dzieło wiosny 🙂
    Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s