To jest szokujący wpis

Natrafiłam na taki, oto niżej wpis i przekopiowałam go w całości i za autorem tego wpisu Jakubem Lubelskim pragnę go tu przytoczyć:

 

http://jakublubelski.salon24.pl/30757,hitler-o-polakach-to-najzdolniejszy-narod-jaki-spotkalem

 

Hitler o Polakach: To najzdolniejszy naród jaki spotkałem

 

„Władze amerykańskie znalazły po wojnie w jednym z bunkrów frankfurckich tajny memoriał Adolfa Hitlera do Heinricha Himmlera z 4 marca 1944 roku.  W polskim internecie furorę robi wycinek prasowy z „Głosu Wielkopolski” z 1947 roku, który powołując się na istniejącą wówczas agencję United Press przywołuje szokujące słowa Adolfa Hitlera:
 
„Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.
 
Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki” – pisał kat Polaków.”
 
„Hitler polonofilem? Jak taka wypowiedź mieściła się w ustach jednego z największych zbrodniarzy świata, człowieka, który pół roku po rzekomym napisaniu tych słów, zaplanował całkowitą zagładę Warszawy, stolicy tak podobno cenionego przez siebie narodu. Wielu uzna, że tu komentarz jest zbędny, wielu podobno już o tych słowach słyszało. A wy co o tym myślicie?”
 
Ciekawe jak by wyglądała nasza tożsamość, gdyby Niemcy zasymilowały nasz naród i przyłączyły Polskę do swojego kraju? Z drugiej strony jednak patrząc, czy powinniśmy przyjąć taki komplement od największego, hitlerowskiego mordercy i człowieka pozbawionego wszelkich ludzkich cech. Miał rację i czy powinniśmy się szczycić tym, że w oczach Hitlera byliśmy jednak narodem inteligentnym, czy raczej jest to ujma na polskim honorze?

3 myśli na temat “To jest szokujący wpis

 1. Każdy człowiek ma jakieś ludzkie cechy. W gruncie rzeczy odczłowieczanie Hitlera najbardziej jest na rękę cichym mordercom tej wojny – po każdej ze stron. Bo ludzie lubią mówić, że zrobili to co zrobili bo musieli zrobić. Czy Polacy zyskaliby na współpracy z Niemcami? Wystarczy zerknąć na porządek panujący naokoło Poznania, po tym jak się przyjechało z okolic Warszawy :).

  Polubienie

 2. Każda pochwała jest miła , nawet od tego typu człowieka.
  Hitler próbował wygrać z całym światem , ale nie mógł sobie poradzić z naszym Narodem.Zresztą tych co próbowali było więcej – znamy to z historii.
  POLAK POTRAFI…..te słowa nie odbiegają od rzeczywistości.Jednak naszemu Narodowi należy pozwolić pracować w sprawiedliwych realiach , a wtedy możemy wszystko.
  Wiemy jednak , że ciągle są nam rzucane kłody pod nogi w przepisach dotyczących gospodarki i innych dziedzin………..otttttttt i cała rzeczywistość.
  To chyba przez te słowa Hitlera tak nam się utrudnia działanie na polu gospodarczym.
  POZDRAWIAM.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s