Ni to, ni sio – a mnie się podoba :)

Przyznam się, że w ostatnich latach nie śledziłam już festiwalu piosenki Eurowizji. Uważam, że ten festiwal już dawno przestał być przepustką do wielkiej, światowej piosenki. Ukazało się w nim za dużo komercji, szokowania, kontrowersji i może dlatego straciłam swoje zainteresowanie. Ostatnią wykonawczynię, Annę Marię Jopek chyba obserwowałam i jej kibicowałam. 

Jednak wczoraj postanowiłam zobaczyć jak wypadnie nasza ekipa z Cleo w piosence My Słowianie. Piosenka tak średnio mi się podoba, bo bardziej postawiono na jędrne piersi, niż na przekaz. Kiedy wyszli na scenę, trochę mi zaparło dech – czyżby ze wstydu, ale nie było tak źle hi hi.

Moją uwagę bardziej przykuła kobieta z brodą, czyli Conchita Wurst. To jest pseudonim artystyczny, a w rzeczywistości, to Thomas Neuwirth.  Austriacki wokalista wykonujący muzykę w klimacie pop, soul, R&B, jazz, który od 2011 roku występuje jako drag queen. 

No i widzicie ile na świecie jest dziwolągów i nie wnikam dlaczego On postanowił być kobietą, choć w rzeczywistości jest mężczyzną, bo niby, co mnie to obchodzi. Niech każdy żyje jak chce i nikomu nie odmawiam takiego prawa, a jeśli śpiewa tak, że klękajcie narody, to tym bardziej.

https://www.youtube.com/watch?v=ToqNa0rqUtY

4 myśli na temat “Ni to, ni sio – a mnie się podoba :)

  1. Ostatnie festiwale w ogóle jakoś mnie nie pociągają. Nawet na naszym Opolskim Festiwalu wykonawcy nie potrafią zaśpiewać całej piosenki po polsku a kiedyś człowiek z chęcią czekał na ten festiwal. Dlaczego królowa naszej sceny, wspaniała ( według mnie) Maryla Rodowicz śpiewa tylko po polsku, chociaż ma nagrane piosenki w innych językach ale w naszym kraju śpiewa w języku polskim. Ja np. nie znam języka angielskiego więc skąd mogę wiedzieć że artysta poprawnie wyśpiewuje słowa. Ile razy nieraz muszę przesłuchać naszą polską piosenkę aby zrozumieć co solista śpiewa. Czemu zawsze wiedziałam o czym śpiewa pani Irena Santor, Zdzisława Sośnicka czy wiele innych gwiazd z tamtych lat. Może najpierw niech nasi muzycy pójdą na lekcję dykcji. Co do piosenki My Słowianie mam różne uczucia, zależy od dnia. Zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam

    Polubienie

  2. Ja nie oglądam Eurowizji od lat – nie dlatego, że tam komercja, ale że tandeta. Wurst słyszałam dzień później – broda ohydna, nie dlatego, że na drag queen. Ohydna sama w sobie, nawet najpiękniejszy facet nie wyglądałby w tej dorysowanej szczecinie dobrze.

    Polubienie

  3. Melodia miła dla ucha, słów nie rozumiem. Natomiast na odbiór takiego typu obrazy nie jestem gotowy. Całe szczęście – to inne pokolenie. Nasi ? Wiele osób ma to już w komórkach. Wolę Annę Marię Jopek, choć też niełatwa w odbiorze. Pozdrawiam. 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s