Zatrzymała ten tramwaj, czy jej się to tylko śniło!

Henryka Krzywonos idzie jak burza do Parlamentu Europejskiego. Jeździ po Polsce i bardzo się udziela oraz promuje swoją osobę, jako godną, aby na nią zagłosować. Prężnie prowadzona akcja wyborcza jest oczywiście uwieczniana na jej profilu na Facebooku i widać nawet ze zdjęć, iż udało się jej zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Wygląda teraz naprawdę fajnie i za to ma ode mnie duże brawa i oklaski. Jednak coś mi tu zgrzyta, a zwłaszcza po przeczytaniu takiego sobie artykułu, który po części tu pragnę przytoczyć. Z tego artykułu wynika bardzo jasno, że Henia nie miała nic wspólnego z zatrzymaniem tego sławetnego tramwaju i w zasadzie to sobie wmówiła, że jest bohaterką. Być może jej się to śniło  i w ten sen tak mocno uwierzyła, iż każde swoje wystąpienie zaczyna od słów: – Jestem sygnatariuszką porozumień sierpniowych. To ja zatrzymałam komunikację w Gdańsku… , ale czy na pewno, bo czytam, że: 

„Samo zatrzymanie tramwaju doczekało się kilku wersji przedstawianych w wielu gazetach. Pierwsza mówi o zatrzymaniu tramwaju, wysadzeniu pasażerów i zjechaniu do zajezdni. Miał to być sygnał dla pozostałych motorniczych i kierowców do rozpoczęcia strajku. Następna wersja opowiada o zatrzymaniu tramwaju na pętli przy operze, niezjechaniu do zajezdni, ale zablokowaniu torowiska. Na pętli przy operze miały się zatrzymywać kolejne wagony. Barbara Szczepuła, gdańska dziennikarka, opisała kolejną wersję: Wyskakuje (Henryka Krzywonos – przyp M.B.) z wagonu i przekłada zwrotnicę: – Tramwaj dalej nie jedzie! Stocznia stoi, to i tramwaje nie będą jeździć! (…) Jakimś autobusem zabiera się do bazy (…) Nazywam się Henryka Krzywonos, jestem motorniczą, zatrzymałam tramwaje, stanęły autobusy.
Uczestnicy strajku komunikacji miejskiej w Trójmieście, do których dotarłam, mają własną wersję. Twierdzą, że ich koleżanka Henia stanęła tramwajem, bo w zajezdniach, gdzie strajk hulał już na całego, wyłączono prąd na trakcjach. Krzywonos zatem nie zatrzymała tramwaju, tylko jej zatrzymano tramwaj. Nie przeszkadza jej to dziś nosić koronę celebrytki.
Jeśli wysoka pozycja na liście do Europarlamentu, a wcześniej okładki pism oraz Order Orła Białego są wyrazem uznania dla Henryki Krzywonos-Strycharskiej w zamian za legendarne rozpoczęcie strajku komunikacji miejskiej w Trójmieście i wsparcie tym samym strajkujących stoczniowców, to los popełnił spory błąd.
Wszystkie te zaszczyty, gratyfikacje i luksusy spłynąć powinny na Jana Wojewodę, pierwszego przywódcę strajku komunikacji trójmiejskiej. Nie spadają.
Wojewoda mieszka w dwupokojowym mieszkaniu w Gdańsku. Wodą z Biedronki zalewa żal do losu.
Prosi, żeby nie robić mu zdjęć. Wstydzi się. Wojewoda nie jest gwiazdą. Nie mógłby teraz robić kampanii wyborczej, niedawno miał zawał, źle słyszy i słabo widzi.
Słuch stracił w pracy. Stare autobusy trajkotały tak, że po 14 godzinach roboty w domu dalej dudniło. W szpitalu dano mu kroplówki, po dwóch tygodniach słuch wrócił, ale od tych kroplówek przestał widzieć – twierdzi. Gdyby miał postulować o zmiany w dzisiejszej Polsce, to zmieniłby czas czekania na operację oka, który wyznaczono mu w szpitalu na gdańskiej Zaspie. Kazano czekać 5 lat. Mieszka z bezrobotnym synem. Ostatnio miał sporo wydatków – 800 zł zapłacił za przedłużenie miejscówki żonie na cmentarzu, w tym jest też cena gwarancji, że jego ciało będzie mogło spocząć obok żony. Na tę inwestycję Wojewoda musiał wziąć kredyt.”
MALINA BŁAŃSKA

http://nie.com.pl/20-2014/komu-staje-tramwaj

Pani Dorota Zawadzka też uwierzyła w wielkość tej szemranej postaci, bo wg. mnie coś jest na rzeczy z przyszłą, być może Eurodeputowaną i moje  zdanie jest takie, że Henia, to przykład wzorowej Matki Polki i tylko za to należy się jej mój szacuneczek, bo reszta, to trochę śmierdzi i nie jest w porządku wobec wyborców. Mamy takich bohaterów, jakich podadzą nam na tacy  rządzący, ale na szczęście wyborcy mają swój rozum i życzę by wybierali ludzi, na których nie ma ani grama niedomówień i dorabianej ideologi! 

Jedna myśl na temat “Zatrzymała ten tramwaj, czy jej się to tylko śniło!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s