Żyj i pozwól żyć innym!

Pamiętam, że kiedy byłam małą dziewczynką i bawiłam się na podwórku z innymi dziećmi, często byli to moi koledzy  – chłopcy, to chciałam być taka jak oni. Tak, chciałam być chłopcem, bo wydawało mi się, że są mądrzejsi i silniejsi. Upodabniałam się w zabawach do nich i tak jak oni pokonywali przeszkody i włazili na drzewa – właziłam i ja, drąc spodnie ku zmartwieniu mojej Mamy. Nie straszne mi było wchodzenie na dachy komórek i strzelanie z procy, a także rzucanie nożem, gdyż upodabniałam się w ten sposób do moich, odważnych kolegów z podwórka.

Mijały lata, a ja wciąż lepiej dogadywałam się z chłopakami, gdyż bardziej mi imponowali i często ubolewałam, że jednak jestem dziewczynką. Pogodziłam się z tym faktem gdzieś około 12 roku życia, kiedy stałam się kobietą i moje marzenie o bycie chłopakiem pękło jak bańka mydlana i tak już mi zostało do dzisiaj. 🙂

Ten wstęp napisałam w nawiązaniu do wyroku sądu, który nakazał pewnemu redaktorowi – Terlikowskiemu nie nazywać Anny Grodzkiej – Krzysztofem. Ten redaktor nie wierzy, że Anna Grodzka po pewnych medycznych zabiegach stała się kobietą i uważa to za prowokację i chęć zwrócenia na siebie uwagi. Jest oburzony wyrokiem sądu i twierdzi, że zamyka się w Polsce usta ludziom, którzy mają swój pogląd na zmianę płci i uważa to za fanaberię.

Obok nas żyją ludzie, tacy jak Anna Grodzka, którzy męczą się w swojej skórze i bardzo chętnie by się ujawnili, ale się boją bojkotu i wyśmiania. Obok, gdzieś tam w zaciszu domowym stoją przed lustrem ludzie, którzy ukrywają swoje preferencje przed światem i cierpią. Jakże często wbrew sobie wchodzą w związki małżeńskie, aby pokazać innym ludziom, że wszystko jest z nimi w porządku i płodzą dzieci, albo je rodzą, by nie zdradzić nikomu, że tam w duszy, czują się zupełnie kimś innym, 

Czasami geny i uwarunkowania płatają figla i krzyżują się ze sobą chromosomy niezgodne z prawami płci. Nikt nie wie dlaczego tak się dzieje i ja nie jestem lekarzem, aby zrozumieć dlaczego tak się zdarza. Jestem za to w stanie uwierzyć, że ktoś może w swojej skórze czuć się obco i bardzo źle i widocznie Anna Grodzka, jako jedna z odważniejszych postanowiła się ujawnić, mimo szamba jakie na nią spływa i tutaj chcę zaapelować. Jeśli przeszkadza Ci widok tej kobiety, wyłącz telewizor, albo przejdź na drugą stronę ulicy i nie obrażaj, jak robią to ludzie w sieci, co jest obrzydliwe i nieludzkie, bo czytam i wzdrygam się nad chamstwem internetowych hejterów – wstydźcie się prostaki! :

8 myśli na temat “Żyj i pozwól żyć innym!

 1. Mogę zrozumieć „duszenie się” we własnej skórze, tylko dlaczego podjął/a decyzję tak późno? Widzę cholernego egoistę/tkę. Zrobiła/ł sobie dobrze, krzywdząc dzieci i rodzinę. Nie mam nic przeciwko zmianie płci czy związkom tej samej płci dopóki, doputy nie krzywdzone są dzieci-rodzina. Jestem przeciwna adoptowaniu dzieci przez gejów i lezbijki. Wyobraź sobie całujących się dwóch tatusiów lub dwie mamusie w obecości 5 latka. Miłość miłością a co z psychiką dziecka. Chęci być w zgodzie ze swoją psychiką, kakeczą psychikę dzieci, kaleczą uczucia rodziny. Przejdę na drugą stronę ukicy kub wyłączę tv .

  Polubienie

  1. Myślę, że w kołtuńskim społeczeństwie dzieje się tak, że ludzie boją się ujawnić i stąd tak wiele nieszczęść. Nie oceniam, bo nie mam prawa do tego, ale potępiam publiczne ubliżanie i chyba o to najbardziej mi chodziło. Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

   1. Każdy ma prawo do własnego zdania, ile ludzi tyle poglądów. Ubliżanie w internecie nie jest niczym nowym. Inność budzi agresję ponieważ burzy dotychczasowe normy życia w społeczeństwie.

    Polubienie

 2. To nie tylko chamskie obelgi prostaków są tu denerwujące.
  Kto nie chce być odebrany jako prostak, chwyta się innej argumentacji i żali się jakoby mniejszości narzucały nam swój sposób życia. Czy ktoś osobiście słyszał, aby gej, lesbijka, czy transwestyta wołał – Żyj tak jak my, bo tylko my jesteśmy normalni! Kołtuństwo w tym narodzie zawsze brało górę nad rozsądkiem.

  Polubienie

  1. Tak mi się wydaje, że trzeba nauczyć się żyć obok inności, bo powoli wychodzi z szafy. Parady równości – nie chcesz nie uczestnicz i omijaj. Masz prawo wyboru człowieku, ale nie każdy niby normalny jest przecież normalny hi hi

   Polubienie

   1. „, ale nie każdy niby normalny jest przecież normalny hi hi” 🙂
    Tak, lecz Ci „niby” może i ja 🙂 się do nich zaliczam, myślą, że są normalniejsi 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s