Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle!

Już tu pisałam niżej gdzieś, o Wyborach Miss po 50 -tce i jakoś od samego początku wyczułam, że mimo ogromnie, dobrej woli organizatorki tego zamysłu, Pani Katarzyny Czajki i jej chęci, by kobiety po 50 – tce wyszły z szafy i pokazały się światu, będzie jak zawsze!

Przykro, że jej dobra wola i szczerość w działaniach i ogromnej pracy została zniszczona przez kobiety, które grają nie elegancko i za wszelką cenę chcą zawisnąć na świeczniku nie czystą grą. 

Chodzi tutaj o jakieś machlojki, w które nie wnikam, bo aż tak nie wgłębiam się w temat. Chodzi o głosowania, które chyba też podpadają Pani Kasi, a więc akcja stała się dla niej tylko ciężarem. Ilość pomyj, jaka spłynęła na Panią Kasię, chyba samą ją przerosła, bo biedna na Facebooku napisała:

drogie Kandydatki na Miss po 50ce, drodzy Fani i drodzy Krytykanci.
Uprzejmie informuję ,że od kilku dni nie wchodzę na stronę miss i tak pozostanie do końca głosowania. Wchodzenie w polemiki stało się zbyt absorbujące i żenujące.
należą się Wam jednak z mojej strony pewne wyjaśnienia i je teraz uczynię :
1. Głosowanie na stronie www miało być proste, bez logowania się , bez wielkich ceregieli z istotnego powodu- projekt jest pozytywny i ma służyć do promocji Kobiet i nadal taki jest. Nie przypuszczałam,że ludzie w tym wieku i w takim projekcie będą mogli mieć pomysły na nadużywanie tego narzędzia.
2.Obserwując przez tydzień szybkie przyrosty głosów o określonych godzinach u różnych Kandydatek , otrzymując od Was maile i wiadomości ze skargami na Kandydatki miałam do wyboru- zdemaskować uczestniczki, albo zmienić sposób wyboru Laureatek na Galę. Skorzystałam z tej drugiej możliwości z szacunku do drugiego Człowieka, gdyż postępując inaczej sama bym sobie zaprzeczyła, przecież nikt inny jak ja pisze wszędzie i mówię : KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO DO BŁĘDU I DO DRUGIEJ SZANSY, a moim zamiarem nie było demaskowanie tu Kobiet i ich poczynań i dociekanie czy przyrost był wynikiem jej działalności, czy zaprzyjaźnionych osób. Każdy sam wie czy postąpił tu uczciwie, czy nie, proponowałam spokój i rozwagę w podejmowanych oskarżeniach.
3.zarzucacie błędy techniczne, brak zdecydowanych działań, matactwo czy jeszcze inne skandale, moją opieszałość i wiele jeszcze innego błota, zarzucano mnie pytaniami, a ja grzecznie wszystkim odpowiadałam na wszystkie pytania i zarzuty. Z miłych uczestniczek i fanów staliście się czasem moimi sędziami, ocenialiście organizatorów, zapominając,że jest to projekt Zwykłej Kobiety dla Zwykłych-Niezwykłych Kobiet, bez finansowania zewnętrznego, który miał się opierać na naszej pracy i Sponsorach, których jak wiecie w tych czasach jest bardzo ciężko znaleźć.
4. proszę zajrzeć w Misję Konkursu i wyrażnie jest tam napisane, że projekt powstał na bazie własnych doświadczeń Katarzyny Czajka i w ślad za tym powstaje Fundacja Katarzyny Czajka Miss po 50ce dla promocji i aktywizacji Kobiet po 50-tce, ale i innych osób zagrożonych wykluczeniem zawodowym i społecznym. Dlatego każda Pani, bez względu na czas przystąpienia do Konkursu ma takie same prawo do promocji tutaj siebie samej , jak i idei projektu.
5. uprzejmie informuję ,że nie będę demaskować Kandydatek i ich poczynań do samego końca, nawet jak docierają do mnie informacje , które mogłabym w tym celu wykorzystać, nie jest to moim zamysłem i rolą. Nie nadałam sobie tytułu sędziego, ani nawet Jurora. Dla mnie wybierać, znaczy odrzucać, a ja pokochałam tu wszystkie Kobiety i każdą staram się zrozumieć i w swojej duszy każdej Pani wszystko wybaczam, ale to nie oznacza, że jestem słaba i można mi odebrać prawo do posiadania swojego zdania , które zachowuję tylko dla siebie
6.Podzieliście się Fani na obozy, jedni chcą utrzymania wyników z glosowania na stronie www ( ciekawe dlaczego ? ), inni już wiedzą kto wygra i przyznają korony i cały swój czas poświęcają jak dopiec, a to wybranej Kandydatce, a to Organizatorom, dziękuję tym, którzy czekają do końca ze swoimi osądami.
7.Pozostawiłam prowadzenie strony Administratorowi z prostej przyczyny- ja idę dalej, organizuję poszczególne elementy , które są potrzebne do zorganizowania Konkursu, Zgrupowania i nie wrócę do polemiki z Państwem na temat organizacji Konkursu i decyzji o zmianach w Regulaminie, nie czytam wpisów na bieżąco, wydrukuję je sobie w terminie późniejszym tylko po to , aby do pracy w Fundacji zaprosić osoby , które nie koniecznie weszły do Finału, ale faktycznie chcą dokonać zmian w myśleniu innych osób na temat kobiet po 50-tce, aby mieć do nich zaufanie i czuć,że one mają je do mnie.
8.Pracowałam po 18 godzin na dobę, bez przerwy nawet na spacer, nie mówiąc o jedzeniu czy dbaniu o własne zdrowie, pracowałam na rzecz tego projektu. Nadal uważam, że projekt jest bardzo potrzebny, a jest tu wiele Kobiet, które mogą coś zmienić w sposobie myślenia czy polityków, czy pracodawców i nie są to tylko Kobiety, które biorą udział w konkursie, ale i wśród Fanów, czy obserwatorów. Wiem,że projekt i Konkurs już wiele zmienił w świadomości ludzi,ze stał się zauważalny dzięki Nam wszystkim, sama bym tego tak nie nagłośniła, więc dziękuję Wam bardzo za współpracę. Postarajmy się , aby te nagłośnienie było potwierdzeniem, że Kobiety po 50-tce są DYNAMICZNE, NOWOCZESNE, TOLERANCYJNE, PEŁNE MARZEŃ I GRACJI, FOTOGENICZNE, PRZEDSIĘBIORCZE, ŻYCZLIWE, a nie że są kłótliwe, szukające czyichś niedociągnięć , a nie widzące swoich niedoskonałości. Postarajmy się pokazać,że UMIEMY SIĘ INTEGROWAĆ I WSPÓLNIE DZIAŁAĆ MIĘDZYPOKOLENIOWO, a nie ,że nasze odrzucenia przez społeczeństwo wynika z naszych zachowań, które drażnią młodsze pokolenia.
Pokażmy Sponsorom, którzy nas obserwują ,że WARTO zainwestować w projekt promocji Kobiet po 50-tce. Założenie jest ,że mamy się pokazać pozytywnie.
Zauważyłam również , że Kobiety, które rozumieją projekt i jak ważna jest wokół niego pozytywna energia były nazywane wręcz podlizuchami i zostały wielokrotnie wystawione na ataki przez Anty- fanów Konkursu. Wielokrotnie to widziałam i czasem reagowałam , ale doszłam do wniosku,że szkoda czasu mojego na tego typu polemiki.
9.dlaczego nie odpowiadam już na pytania dotyczące przebiegu Konkursu- bo to tylko prowokacje, które mają wzbudzić kolejne dyskusje. Proszę Kandydatki o nie ocenianie Projektu, tylko branie udziału w Konkursie jeśli jest dla Was pozytywny lub o odstąpienie jeśli jest dla Was negatywny. Każda z Pań opisywała na początku jak cudowny jest projekt, i jak ważny dla nas wszystkich, więc niech tak nadal pozostanie.
10. spekulacje co do wyboru Laureatek przez Jury nie mają sensu, gdyż do końca nie ujawnię nazwiska Przewodniczącego Jury . Oświadczam,że podobnie jak każdy z państwa ja mam i miałam swoje wyobrażenia kto to mógłby być Miss po 50ce ,a le to nie jest istotne, gdyż ja w Jury nie zasiadam. Chciałabym, aby to była Kobieta tolerancyjna, etyczna, pełna gracji, fotogeniczna, życzliwa i działająca dobroczynnie , aby ten tytuł pomógł jej otworzyć wiele drzwi, które są dla nas jeszcze zamknięte……. ale czy taką Jury znajdzie ? Mam nadzieję ,że tak.
11.prosze Panie Kandydatki, abyście weszły na swoje konta na fb i w swoim dzienniku aktywności znalazły wszystkie swoje wpisy, które chcecie, aby Jury przeczytało, (nie jest to obowiązkowe, jak wszystko w tym projekcie jest dobrowolne ), w poniedziałek ukażą się Wasze linki na stronie i tam możecie powklejać co tylko chcecie a miałoby ułatwić Jury podejmowanie decyzji.
12. dodatkowo informuję ,że Wasze posty ze zdjęciami nie zniknęły, instrukcję odnalezienia wielokrotnie podawałam.”
Z tego wszystkiego wyłania się smutna prawda, że wiek i mądrość życiowa w tym projekcie się nie sprawdziły. Kobiety wyszły na ring i jak wyborni pięściarze okładają się ciosami poniżej pasa. Jaki to smutny widok, kiedy okładająca, cieszy się, że okładana leży na deskach brocząc krwią. Myślę sobie, że moja awersja do babskich partii, czy też innych zgromadzeń z kobietami w tle, jest słuszna i kolejny raz przekonałam się, że nie ma żadnej solidarności jajników i tylko współczuję organizatorce, że musi przez to piekiełko przechodzić. Dalej będę twierdziła, że to magiczne słowo Miss, zawróciło kobitkom dojrzałym w głowach, bo gdyby, to był konkurs pod hasłem kobiety aktywne po 50 +, dałoby lepszy obraz kobiet w kwiecie wieku, a tak pozakładały mini spódniczki i pokochały kamerę i obiektyw aparatu prężąc się i wyginając, a mądrość życiowa, została zakryta  komiczną próżnością i to jest  smutne.
Ps. Mój nowy blog już się zapełnia, a więc mam sporo roboty. Miłego dnia 🙂

3 myśli na temat “Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle!

  1. Nie mogę się z tobą zgodzić, że to podgryzanie to domena kobiet ogólnie, raczej Polaków, więc w tym wypadku Polek. Zerknęłam na to konto na facebooku, zamierzenia pani Katarzyny zacne, ale wykonanie samych kandydatek przaśne. Ot, swojska przaśność wyłazi, więc co się dziwić, że i jazgotliwość dołączyła.

    Jak ktoś chce zobaczyć kobiety po 50-ce z klasą, to polecam blog ADVANCED STYLE. 🙂 Tam nikt nikomu włosów nie wyrywa i nie gdacze.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s