Nie podoba się mnie i już!

Pamiętacie sprawę dopalaczy, które są używką młodych ludzi, szczególnie tych z gimnazjum? Młodzież wciąż ćpa jakieś specyfiki, mimo, ostrej akcji Donalda Tuska, aby pozamykać te wszystkie sklepy, choć wiadomym jest, że wciąż funkcjonują, a najbardziej dostępne to świństwo jest a Internecie – ponoć! Zresztą w aptece też można nabyć syropek, który daje kopa. Albo pamiętacie sprawę puszczania sześciolatków do szkół, jaka wrzawa powstała i rząd Donalda Tuska został zaatakowany przez rodziców tysiącami podpisów, że nie powinno się rozpoczynać tej edukacji o rok wcześniej, a Donald Tusk nawet zmienił Ministra Edukacji, który to, dla złagodzenia napiętej sytuacji, wprowadził do obiegu bezpłatny podręcznik, to znaczy Elementarz. 

Piszę o tym dlatego, że w pewnych sytuacjach nasz rząd potrafi i chce rozmawiać ze społeczeństwem i dyskutuje z jego zdaniem na pewne bulwersujące sprawy. Albo teraz rozmawia się o policjantach, którzy podlegają pod MSW i debatuje się z zapraszanymi gośćmi, czy policja powinna częściej używać broni palnej i tylko czekać na odpowiednie rządowe rozporządzenia i ustawy. Dziś czuję się jak na Dzikim Zachodzie, bo z telewizji padają strzały, tylko zazwyczaj używający  policjant swojej, służbowej broni poniesie największe konsekwencje, bo brakuje niestety tych wszystkich przepisów i w policji panuje burdelo bum, bum.  Już nie pamiętam zdarzeń, w które mocno i z całą stanowczością rząd dyskutował ze społeczeństwem za przyczyną niespodziewanych zdarzeń w przestrzeni publicznej.

Istnieje dziwna zmowa milczenia ze strony rządu, jeśli temat ociera się o kościół i tu ubolewam nad tym, że nasze państwo jest przez to coraz słabsze. Wciąż są niedoprecyzowane tematy aborcji, eutanazji i religii w szkołach, a także deklarowanej przez lekarzy klauzuli sumienia, która dotyka bardzo współczesne kobiety w wieku rozrodczym. Cisza jak makiem zasiał w tematach, jakby wszyscy w tym rządzie bali się zadrzeć z kościołem, co osłabia nasz kraj w oczach innych, europejskich partnerów.

Wiem, co piszę, bo chcę nawiązać do głośnej, choć trochę już przemijającej sprawy doktora Chazana. Przykryta została aferą taśmową, bo przecież afera dobiera się do tyłków prominentnych polityków i jest tuszowana przez rząd Donalda Tuska – niestety!

Kto się zastanawia, co czuje ta kobieta, której odmówiono ustawowego prawa do aborcji. Cisza! Nikt nie mówi o tym, czy ta kobieta, której dziecko żyło 10 dni i umarło w męczarniach, co  Ona to teraz przeżywa. Kobieta nie udziela wywiadów, bo pewnie jest w głębokiej depresji i stara się pozbierać do kupy, a może się nigdy nie pozbierać! kto otoczył ją opieką i jakie dostała wsparcie psychologiczne – nic nie wiemy! I tylko ludzie Kaczyńskiego bronią życia poczętego, bez mózgu i z wiszącym okiem!

Tak się zastanawiam, że gdyby została zgwałcona córka (nie życzę nikomu)  i w wyniku tego zaszła w ciążę, wysokiego urzędnika, powszechnie szanowanego i zasłużonego, sprawa by ta wyglądała zupełnie inaczej i może rozpoczęto by debatę, że kobieta, to też człowiek. Jakie to smutne, że zwykły zjadacz chleba jest w naszym kraju – niczym!

Może się doczekam normalności w naszym kraju, gdzie punkt widzenia, nie będzie zależał od punktu siedzenia – na wysokim stołku. Pożyjemy, zobaczymy!

2 myśli na temat “Nie podoba się mnie i już!

  1. Witam. Ja myślę że jeżeliby córka jakiejś znanej osobistości została zgwałcona to aborcję by miała za granicą a sprawa gwałtu załatwiona po cichu żeby ludzie nie zaczęli bronić gwałciciela bo to ona go sprowokowała, ona była nieodpowiednio ubrana. Jak u Nas może być normalnie skoro kobieta chcąca podwiązać jajniki musi mieć decyzję sądu. Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s