Platforma Obywatelska traci cenne punkty

Ukraina obchodzi dzisiaj 23 rocznicę swojej Niepodległości. Padło dziś na Ukrainie wiele gorzkich słów i zapowiedzi, że będą się zbroić po zęby i będą walczyć o swój kraj, który jest w stanie wojny. Nie tylko mnie zakręciły się łzy w oczach, gdyż jeszcze kilka miesięcy temu, nic nie zapowiadało, że z koszar wyjedzie ciężki sprzęt i lotem błyskawicy pojawi się na portalach społecznościowych. Gdzie się nie wejdzie, rzucają się w oczy lufy czołgów, rakiet i karabinów. Nie znam się kompletnie na wojskowym sprzęcie, ale wiem, że jest to broń do zabijania ludzi. 

Prezydent Ukrainy zapowiedział, że będą się zbroić i zabrzmiało to bardzo groźnie, a co u nas?

Wakacje, niech żyją wakacje i politycy w Polsce rozjechali się i tylko od czasu do czasu, taki jeden z drugim pojawi się w telewizji, aby zrobić medialną jatkę. Przykład? Dzisiejsza ława polityków i skłóceni panowie bez grama klasy. Nie dało się tego spokojnie słuchać, bo nie była to merytoryczna dyskusja, a zajadłe polskie piekiełko, a ja?

Ja czuję się opuszczona i pełna obaw, bo najwyższy polityk, czyli Prezydent Komorowski i drugi – Premier Tusk, zapadli się pod ziemię i milczą jak zaklęci, kiedy na krawędzi naszej wschodniej granicy źle się dzieje, bo rosyjski fanatyk zapragnął pokazać światu, kto tu rządzi.

Ja uważam, że skoro za rok mamy wybierać polityków do zarządzania naszym krajem, to Platforma Obywatelska w tej sytuacji pokazuje, że jest wypaloną partią i nie potrafi na wojnie ukraińskiej budować politycznego kapitału. Nie uspokaja swojego narodu, że jesteśmy bezpieczni, albo silni i gotowi do ewentualnego odparcia rozwścieczonego agresora. Jest to według mnie wielki, polityczny błąd i tracenie cennych punktów w zbliżających się wyborach. Platforma śpi i myślę, że za swoje lenistwo zapłaci wysoką cenę. To się odbije czkawką przy urnach, gdyż nie może być tak, że ja czuję się w moim kraju tak, jakby nikt nad niczym nie miał kontroli i tylko Minister Sikorski zmienia sobie mapę administracyjną, wydzielając teren,  tworząc zupełnie nową wioskę składającą się z czterech mieszkańców, co świadczy o tym, że w Platformie Obywatelskiej wychowały się drobne cwaniaczki i nepotyzm szerzy się lawinowo. 

Premierze Tusk, czy ja mogę spać spokojnie, bo  oddaje pan lekką ręką nasz kraj w ręce Prawa i Sprawiedliwości? Szkoda, że na arenie politycznej już nie ma nikogo, kto by zastąpił śpiocha Tuska, który stał się wypalonym kompletnie politykiem i w zasadzie na dzień dzisiejszy nikt mu nie podpowiada, że teraz jest to najlepszy moment, aby sprawić, że słupki zaczną rosnąć. Wojna na Ukrainie powinna być dla Polski i pijarowców motywem do naszego wzmocnienia na arenie politycznej w Europie, no ale przecież wakacje jeszcze trwają, a potem dopiero się zacznie obiecywanie, ale mnie już nie oszukają!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s