Polak mądry, ale po szkodzie!

Rzecz w tym, że Po­lacy nie znoszą żywych ludzi, a ubóstwiają tru­py, z który­mi mogą ro­bić, co im się po­doba, dla­tego też dążą zaw­sze do te­go, żeby tych żywych ukatrupić.

Gdy Po­lacy będa umieć siebie sa­mych ce­nić w do­mu, będą ich ce­nić i za granicą.

Takie cytaty sobie wybrałam, aby przygotować się do tego wpisu, a dlaczego dziś o Polakach?  Ano dlatego, że po wyborze Premiera Tuska na europejskie stanowisko, włos mi się zjeżył i opaść nie chce!

Żyjemy w kraju, który zaledwie 25 lat wyzwolił się spod komunistycznego reżimu i spod rosyjskiego buta. Na początku naszej drogi do wolności byliśmy wniebowzięci i snuliśmy szerokie plany, aby żyło się nam w kraju mlekiem i miodem płynącym, ale jakże szybko wkradło się w nasze życie – narzekactwo.

Pogoda, to mały pikuś, bo nigdy nie jesteśmy z niej zadowoleni, bo jest albo za zimno, albo żar z nieba się leje i nigdy nie widzimy czegoś pozytywnego,

Zwrot w Polsce – „Jak się masz?” wywołuje lawinę narzekania, bo nam Polakom nie podoba się dosłownie nic i we wszystkim znajdziemy negatywy.

Proszę wyjść na ulicę i zrobić taki eksperyment i zacząć chwalić, że ten Burmistrz bardzo się postarał w czasie swojej kadencji, bo zrobił wiele dobrego dla miasta, a natychmiast usłyszymy, że co się nakradł to jego!

Spróbujmy pochwalić polskie drogi, a usłyszymy, że owszem i są, ale powstały na przekrętach i podejrzanych przetargach itd.!

Polak zawsze jest pokrzywdzony i Polak nie potrafi pochwalić drugiego Polaka, który odniósł jakiś życiowy sukces, bo Polak zawsze znajdzie to coś, aby wbić szpilę i  sam zabija to, co podziwia cały świat, ale Polakowi się nie dogodzi – w niczym!

Polak, to takie nieszczęśliwe dziecko Europy, no bo położenie geograficzne Polski jest takie nietrafione, a wróg się czai od zachodu i wschodu. Polak płacze, że zawsze przez tych wrogów jest kopany po tyłku i ryczy się jak dzieciak, któremu zabiera się zabawki w piaskownicy.

Polak, to taki dzieciak, któremu koledzy dokuczają w szkole, bo uważają go za ofermę i niezgułę, a bronić się nie potrafi, bo jak biją, to pewnie rację mają, a więc Polak się kuli i po kątach ryczy, zamiast zakasać rękawy i się bronić.

Polakowi jest zawsze źle i niedobrze i im bardziej jest niedobrze, tym Polak jest szczęśliwszy i nie ma najmniejszego zamiaru, zrezygnować z narzekactwa, a piszę to dlatego, że skoro w Europie chcą tego naszego Tuska, to do cholery nie mamy prawa tego krytykować i podważać, bo widocznie dostrzeżono w nim, coś, czego Polak narzekacz dostrzec nie umie, albo nie nie chce, bo tak mu się lepiej żyje i oddycha. Ponieważ ma o czym pieprzyć w swoich felietonach i ma materiał do ośmieszających memów, a także do obrzucania błotem, człowieka, który przez siedem lat sprawił, iż żyło się mnie i moim dzieciom w miarę bezpiecznym kraju.

Panie Prezesie Kaczyński, powiedział Pan, że Premier Tusk nie był dobrym Premierem, ale na Boga – dlaczego ma Pan tak krótką pamięć, bo za Tuska nikt kolbami o poranku do drzwi nie łomotał i nie pogardził pielęgniarskim miasteczkiem i mam nadzieję, że dożyję, iż już nigdy nie zobaczę Pana kroczącego z Samoobroną po sejmowych korytarzach, niczym warchoły chcące mi wmówić, że świnie rządzić też potrafią!

http://szklokontaktowe.tvn24.pl/wszystko-zle,463831.html

7 myśli na temat “Polak mądry, ale po szkodzie!

 1. Tak, mamy to już tak wszczepione, że dosłownie jest tak jak opisałaś. Narzekamy. Mnie z tego narzekania wyciągnęła chęć bycia szczęśliwą. Cieszę się jak dzieciak małymi rzeczami. Drogi? przecież teraz do mojej teściowej śmigam w półtorej godziny a nie w trzy z hakiem. Moje miasto wygląda pięknie i jest rewelacyjne, bo mam wszystko pod ręką, a już szukają by prezydentowi dołożyć. Że dziś zimno? ja tam narzekam sobie na wesoło. Wszystko ma swoje miejsce i czas. Pogoda musi mieć równowagę. Ech, narzekać się trzeba oduczyć. Wciąż wiele cierpliwości w tej nauce mojej musi być.

  Przyszłam tu tylko zajrzeć i chyba mi się spodobało Jeśli pozwolisz zacznę lekturę od początku

  Polubienie

 2. Ja gratuluję Panu Tuskowi, że go tam chcą w Europie, ale wdzięczna mu nie mam za co być. Dużo obiecał, mało zrobił, a na dwa lata przed emeryturą dowalił mi jeszcze 8 lat gratis. Wysłał miliony młodych Polaków za granicę, bo dla nich miejsca tu nie ma, toteż nie na moją emeryturę będą oni tam pracować. Obawiam się, że niedługo okaże się, że mam gibać aż do śmierci. Czy mam za to dziękować?

  Owszem, Polacy mają melodię do narzekania, ale i często mają też ku temu powody. Trudno im się dziwić. Pracuję w takim środowisku, że jak na dłoni widać ludzkie problemy i z czym przeciętny Polak w swoim życiu musi się zmagać, szczególnie na prowincji, gdzie wielkie bezrobocie i bieda. Naprawdę mają mało powodów do zachwytów.
  Pozdrawiam

  Polubienie

 3. Czarownico, a wiesz na co ja czekam? Na powrót rządów Prezesa Kaczyńskiego. W mig wszystko się w Polsce odmieni i może wreszcie Polacy przestaną narzekać, bo Prezes od dawna ma program naprawczy dla Polski. Poczekamy i zobaczymy, jak Polska będzie rosła w siłę za Prezesunia. Może doczekam. Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. Nie czekam na rządy prezesa, już były – Nie tęsknię. Marzę natomiast o rządzie, który mniej gada i obiecuje, a więcej robi dla swych obywateli, bo to nie my jesteśmy dla rządu, tylko on dla nas. Najgorsze jest to, że jakoś nikt sensowny do polityki się nie pcha, więc nie wiem, czy doczekam. Oni wszyscy już byli i niczego wspaniałego nie pokazali, ich główna aktywność, to zmiana sztandarów. Prędzej pewnie umrę na posterunku pracy.

   Polubienie

 4. Zgadzam się z Czarownicą z Bagien.Wdzięczna Tuskowi nie mam za co być.
  Dla mnie nieważne, kto będzie rządził, ważne jest to, by nam Polakom żyło się lepiej. Ale chyba się tego nie doczekam?
  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s