To Rydzyk stoi na czele opozycji w Polsce!

Kościół, wiara, chrześcijaństwo, księża to są tematy bardzo kontrowersyjne i trzeba niesłychanie uważać w każdym towarzystwie i przy każdym stole, aby ten temat nie podzielił biesiadników i w cholerę ich rozgonił i podzielił i ja tutaj tego nie chcę, bo szanuję ludzi wierzących, ale takich naprawdę!

Znam ludzi wierzących bardzo dobrych, którym wiara pomaga w wielu życiowych zawirowaniach i troskach, ale i znam takich, którzy idą do kościoła w każdą niedzielę, a czasami częściej i nie kochają bliźniego swojego. Tacy ludzie potrafią mimo modlitwy przypiąć każdemu łatkę i nie popuszczą i nie przebaczą, bo idą w zaparte, że ich racja jest najprawdziwsza i nikt im nie przetłumaczy, że błądzą.

Na swojej drodze chyba każdy z nas spotyka takich ludzi, których do rany przyłóż, czyli żyjących zgodnie z przykazaniami, a i takich, co mają diabła za skórą.

Wczoraj oglądałam program pt. „Czarno na białym” gdzie został poruszony temat jaka rola jest kościoła w polityce i odwrotnie i stwierdziłam, że to jest  najgorsza, wybuchowa mieszanka obłudy, jaka drzemie w ludziach, którym nie wiara wskazuje, a wspólne interesy by obie strony były zadowolone.

Jeśli byłabym politykiem, obojętnie z jakiej strony, to by mnie końmi nie zaciągnięto, by brać udział w obchodach rocznicy Radia Maryja pod patronatem o. Tadeusza Rydzyka. Nikt by mnie nie namówił, bym klęczała przed hochsztaplerem i wyłudzaczem kasy od najbiedniejszego elektoratu, Nikt by mnie nie namówił bym klęczała przed cwanym facetem, pazernym na kasę do granic możliwości. Najwyżej by mnie wywalili z partii i bez żalu.

W tej całej karuzeli  kłamstwa chodzi o jedno, bo tylko o kasę i elektorat dla dwóch zainteresowanych stron i wcale nie chodzi tutaj o prawdziwą wiarę, bo wszystko jest naszpikowane kłamstwem i oszustwem, a więc kto mniej myślący, to będzie klęczał obłudnie przed Rydzykiem i nie nazwę go żadnym ojcem!

Kto w partii opozycyjnej pociąga za sznurki? Wszyscy myślą, że to Prezes Kaczyński jest na samym przodzie owej partii, a to guzik prawda, bo sznurki pociąga Tadeusz Rydzyk kuty na wszystkie strony.

13 grudnia  Prezes wyprowadza ludzi na ulicę, w obronie prawdy i przeciwko sfałszowanym wyborom, ale dlaczego będzie mu towarzyszyło pięciu Biskupów? Mam pytanie, bo dlaczego nie wszyscy? Dlatego, że kościół też jest podzielony. Dlaczego kościół bierze udział w podziale społeczeństwa na tych mądrych i mniej podatnych i na tych z klapakami na oczach? Dlaczego kościół z taką mocą wplątuje się w politykę, choć nie powinien jeśli kościół twierdzi, że  dąży do niezależności i odrębności, Jest na to wytłumaczenie, bo znów gra się na strunach ludzkiej naiwności i większych datków na tacę i po kolędzie oraz wielkich interesów finansowych z państwem.

Światem rządzi pieniądz i manipulacja, a ja przyglądam się temu z politowaniem i aby nie było, że uważam, iż wszyscy wierzący idą z klapkami na oczach. Aby nie było, że wierzący są mi solą w oku. Ja tylko nie mogę się nadziwić, że za oszustem Rydzykiem i Prezesem idą jak bezwolne barany, bez własnego zdania i osądu, a mamy przecież XXI wiek, a nie średniowiecze.

I jeszcze jedno. Kiedy byłam małą dziewczynką, to wydawało mi się, że ksiądz to taki dobry człowiek jest i z powołania pomaga ludziom, tym biednym i zagubionym, a także dzieciom i im nie zrobi żadnej krzywdy, a uczy miłości do Boga. Wyobrażałam sobie, że żyje schludnie, ale bardzo skromnie, a nie w pałacach i jeździ luksusowymi samochodami i chciałabym mieć w sobie wciąż to dziecięce wyobrażenie, a nie wypaczenie. Jakie to wszystko smutne. 😦

Tadeusz Rydzyk nie wzdrygnie się ani na moment, kiedy dziadek lub babcia wpłacają mu jedną drugą swojej emerytury, czy „renciny” i na tym zakończę ten wywód.

 https://www.youtube.com/watch?v=fFuIf7YOp9Y

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/u-dyrektora-na-urodzinach,497546.html

8 myśli na temat “To Rydzyk stoi na czele opozycji w Polsce!

 1. Elu, masz rację i w stu procentach zgadzam się z Tobą co do ohydnego działania Rydzyka. Napisałam post na temat Kościoła już dawno, ale nie chciałam zamieszczać przed świętami. Opublikuję go po Nowym Roku.
  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 2. A ja nie daję na tacę, jak mam coś komuś dać, to zazwyczaj wspieram Wioski Dziecięce SOS, nie obchodzi mnie skąd bierze pieniądze Rydzyk, bo to nie moje pieniądze, babcie chcą dawać, niech dają. Moja śp. babcia też dawała i nic mi do tego – jej emerytura była, nie moja. Kolędy nie przyjmuję już od lat, więc tu też się nie pożywią. W kościele bywam z okazji koncertów naszego chóru bądź innych muzyków, najczęściej jako wykonawca, czasem jako słuchacz. Chce Kaczor wyjść na ulicę, chcą iść z nim ludzie – niech idą, mają prawo. Mnie tam nie będzie, ale mój bliski znajomy – tak. Dopóki na tę instytucję (KK) idą prywatne pieniądze, nic mnie to nie obchodzi, jeśli idzie kasa z moich podatków, mówię stanowcze NIE!
  Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Czarownico, spokojny masz ogląd na sytuację i zdrowy. Ja też tak patrzę i wiesz co? Dziwię się, że inni dają się oszukiwać i kapią kasą i uszczęśliwiają klechów. Mnie to mierzi i dziwi, ale nie mam na to recepty.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s