Młode kobiety rodzą dzieci i cofają się do średniowiecza!

Niechcący całkiem trafiłam na Facebooku na stronkę pod nazwą „Beka z mamusiek na forach” i wstąpiłam i pobieżnie przeczytałam i przetarłam oczy ze zdumienia.

Wklejam odnośnik do tej arcyciekawego profilu, który jest kopalnią wiedzy, a raczej niewiedzy młodych matek, bo ich nieznajomość niczego – wręcz powala:

http://https://www.facebook.com/pages/Beka-z-mamu%C5%9B-na-forach/746563065376170?fref=photo

Miałam o tym nie pisać, bo może mnie ktoś posądzić o niezrozumienie i potępienie tych młodych kobiet w dobie Internetu i szerokich mediów, ale jednak postanowiłam dodać swoje trzy grosze, gdyż zaobserwowałam, iż zaistniało jakieś totalne nieuctwo w każdej dziedzinie i jest to zauważalne u pokolenia wchodzącego w życie.

Czytajcie moi drodzy:

Zastanawiam się, gdzie został popełniony błąd wychowawczy i dlaczego te młode kobiety są tak infantylno – głupie. Dlaczego się nie przygotowuje ich do macierzyństwa, że zadają tak debilne pytania i w ten sposób dyskutują na poważne tematy, nie mając podstawowej wiedzy o swojej rozrodczości, a także pielęgnacji swojego dziecka.

Dlaczego niczego nie wyniosły z domu rodzinnego, od swoich matek i ojców, że dyskutują na forach, bo nie mają się kogo zapytać i poradzić w razie problemu. Czy łatwiej uwierzyć, że anonimowa porada jest bardziej wartościowa, bo anonimowa?

Dlaczego nie uczy się w szkołach dziewczynek pod kątem przyszłego macierzyństwa i nie przygotowuje się ich do roli matki i żony? Może dlatego, że zamiast lekcji o seksie, dzieciaki słuchają katechetek i stąd mamy, to co mamy, czyli tępotę totalną?

Myślę, że ten profil powinna przeczytać Minister Szkolnictwa i Nauki, aby wyciągnęła wnioski, że młodzież cofa się do średniowiecza i średniowiecznych praktyk, a mnie ręce opadają. Jest tyle na rynku teraz poradników, kolorowych, pięknie wydanych, ale po co czytać i się samemu uczyć, bo lepiej jest klepać na forach i tylko pytam, a skąd przy małym dziecku te kobiety mają czas? Ja nie miałam, ale za to miałam odpowiednią książkę o rodzicielstwie, tylko jedną – i mam ją do dzisiaj – na pamiątkę.

6 myśli na temat “Młode kobiety rodzą dzieci i cofają się do średniowiecza!

 1. Ogladaja szmirki w postaci „rolnik szuka zony” czy innego „Warshaw Shore”, to skad maja miec czas na cos bardziej „lotnego”? Jakie media, takie spoleczenstwo… Ze wszystkich stron oglupiane.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Beata.
  PS. Usmialam sie przy niektorych postach!

  Polubienie

 2. Dla wielu młodych autorytetem jest Facebook , internet w ogóle, więc o czym my mówimy ? Tu żadna szkoła , żaden minister nie pomoże … To rodzice przede wszystkim wychowują swoje pociechy , dają im wzorce ,które potem ich dzieci powielą w swoim dorosłym życiu . Może raczej powinno się edukować rodziców ? Niestety niedaleko pada jabłko od jabłoni …

  Polubienie

 3. Ferdydurko, niby rodzice, a więc gdzie oni są?
  Nas też nie edukowano, a jednak skądś braliśmy wiedzę, a teraz w dobie internetu jakoś szukać nie potrafią wiadomości tylko pędzą na fora i jedna drugą ogłupia:(

  Polubienie

  1. dobre pytanie – gdzie są rodzice ??? Nas edukowano tylko inaczej …nie było specjalnych wykładów ale rodzice dawali przykład , trzeba było rodzicom pomagać , uczestniczyć w życiu rodziny i tym samym człowiek się uczył . Gdy zaczęłam swoje dorosłe życie nie miałam problemu z gotowaniem , sprzątaniem ,praniem i innymi pracami , nie bałam się wziąć na ręce noworodka i go wykąpać , wiedziałam jak dbać o dziecko bo pomagałam mamie zajmować się młodszym rodzeństwem i od niej się wiele nauczyłam itd Dlatego uważam ,że bycie życiowymi niedojdami dzieci późniejsi dorośli ,zawdzięczają przede wszystkim swoim rodzicom .

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s