Gruba czy chuda, a przymioty charakteru

Kochali się w weekendy, kiedy Darek trochę odpoczął po tygodniowym maratonie w pracy. Pracę miał absorbującą, gdyż był adwokatem i cały tydzień prowadził swoje bardzo poważne sprawy. Ula wiedziała, że ciężko pracuje na nią i na ich dwoje dzieci, jeszcze maleńkie. Oddawała się całkowicie opiece nad dziećmi i utrzymaniem domu w czystości gdyż była pedantką. Robiła więc zakupy, sprzątała w domu, gotowała obiady, prała i prasowała, a to wszystko połączone było z wyszarpanym czasem dla dzieci. Radziła sobie i nie narzekała, choć była często bardzo zmęczona. Wieczorem przykładała głowę do poduszki i momentalnie zasypiała do chwili kiedy trzeba było wstać do płaczącego dziecka.

Darek nie wiele jej pomagał przy dzieciach, gdyż wracał skonany z pracy i chciał odpocząć nic nie robiąc z pilotem na kanapie. Ula to rozumiała, gdyż trzeba było opłacać na bieżąco rachunki i na dokładkę wysoki kredyt, jaki zaciągnęli na luksusowe mieszkanie.

Był sobotni poranek, kiedy Ula zbliżyła się do męża i zaproponowała intymną chwilę, kiedy dzieci jeszcze sobie smacznie spały. Położyła swoją głowę na jego klatce piersiowej i mocno się przytuliła dając mężowi znak, że ma ochotę na bliskość i była pewna, że do tego dojdzie jak każdego poranka w sobotę.

Odsunął ją jak najdelikatniej potrafił i wstał z łóżka bez słowa. Wziął papierosa i wyszedł na balkon zapalić papierosa i Ula już wiedziała, że z seksu nic nie będzie. Poczuła się odrzucona i intuicja podpowiadała jej, że coś jest nie tak. Zarzuciła szlafrok i poszła za mężem na balkon, ale natrafiła na ścianę milczenia, a kiedy spytała co się dzieje usłyszała z ust własnego męża, że powinna schudnąć, bo po drugim dziecku wygląda jak szafa i już go w takim stanie nie pociąga.

Zabrakło jej tchu, kiedy powiedział jeszcze, że była kiedyś taka szczupła, a teraz wygląda tak wieloryb i on się jej wstydzi i brzydzi,bo kiedyś była taką zgrabną i pociągającą kobietą, a teraz się zapuściła. Wypowiedział te słowa na jednym tchu, szybko i bezceremonialnie i wyszedł z balkonu zrobić sobie poranną kawę, kiedy ona stała na tym balkonie i łzy zalewały jej twarz.

Kiedy ochłonęła jego już w domu nie było, bo stwierdził, że ma dużo pracy i wyszedł sobie jakby nic się nie stało. Gdyby nie dzieci, Ula by płakała cały dzień, ale musiała trzymać się ze względu na dzieciaki.

Wrócił do domu wieczorem i bez słów zaczął się pakować ponieważ stwierdził, że już dłużej z nią nie może żyć i się wyprowadza. Uwiesiła się na nim w rozpaczy i błagała aby się nie wygłupiał, że ona się za siebie weźmie i zrobi wszystko by wyglądać tak, kiedy się poznali. Jednak odepchnął ją z całej siły i poprosił by się nie upodlała, bo jak on mówi, że to koniec, to znaczy, że już nie chce z nią być i niech to przyjmie do wiadomości.

Oznajmił jej, że złoży pozew o rozwód, a samemu będzie mu o wiele lepiej, bo nie będzie musiał się już do niczego zmuszać. Powiedział, że będzie regularnie płacił na dzieci, a tymczasem musi sobie wszystko przemyśleć i chce żyć zupełnie sam, bo jest zmęczony nią i dzieciakami.

Trzasnął drzwiami i zostawił Ulę kompletnie zdruzgotaną, która nic z tego wszystkiego nie rozumiała.

Dochodziła do siebie bardzo długo, w czym pomagał jej przyjaciel z lat szkolnych. Robił jej zakupy i od czasu do czasu przypilnował dzieci, kiedy chciała iść na samotny spacer, albo do kina, by jakoś pogodzić się z faktem, że tak raptownie została z dziećmi porzucona.

Na pierwszą sprawę rozwodową ubrała się w sukienkę, w której ją poznał i wyglądała w niej wystrzałowo. Schudła samoistnie z tych nerwów i ze strasu i znów była tą Ulą, którą podobno ją pokochał. Sędzia nie dał im od razu rozwodu i wyznaczył termin kolejnej rozprawy ze względu na wspólne dzieci. Ula nie chciała się godzić, bo poniosła ją duma, że już nigdy nie zaufa temu człowiekowi.

Pewnego dnia jej kolega odtworzył jej film na telefonie komórkowym, na którym jej jeszcze mąż wchodzi z nieznajomą im kobietą do jakiegoś domu. Poprosiła przyjaciela, by cokolwiek się dowiedział na temat tego związku. Okazało się, że jej mąż od trzech lat umawia się z tą kobietą tylko i wyłącznie na seks w wynajmowanym przez Darka mieszkaniu. Były do przeważnie czwartki o godzinie 17. Ta kobieta przychodziła na 17  i o 19 zawsze przeważnie wychodziła z tego tajemniczego mieszkania, co zdradzili podpytani sąsiedzi.

Przyjaciel poszedł dalej i się dowiedział, że Darek po czasie niezobowiązującego seksu z czasem zakochał się w anonimowej kobiecie i dlatego zostawił Ulę z dziećmi, bo oszalał na punkcie swojej nowej miłości.

Ta wiadomość bardzo pomogła Uli w sądzie i nagranie w komórce jakie zrobił jej przyjaciel. Faktycznie w każdy czwartek jej mąż spotykał się z tą kobietą i oszukiwał ją od dwóch lat.

Miała niezbite dowody i sąd orzekł rozwód z winy męża, a kiedy Ula ochłonęła zaczęła bliżej przyglądać się kochance męża. Kilka razy ją śledziła i okazało się, że uprawiała seks z jej byłym mężem, ale także pracowała w pewnej agencji jako prostytutka czego nie wiedział jej były mąż. Cieszyła się, że wkopał się w takie bagno. Tymczasem ona zaczęła się zakochiwać w swoim przyjacielu, który po czasie jej powiedział, że zawsze mu się podobała i zawsze się w niej skrycie marzył.

Pewnej soboty odbył się ślub Uli z jej przyjacielem, który wspierał ją przez tak długi czas, a dzieci Darek pokochał jak swoje, a po roku Ula urodziła mu dziewczynkę i znów znacznie przytyła, ale on ją kochał właśnie taką i taką, gdyż była cudowną kobietą o wielu przymiotach charakteru.

2 myśli na temat “Gruba czy chuda, a przymioty charakteru

  1. Ludzie się zakochują i myślą, że ten stan będzie trwał całe życie, a to życie wnosi poprawki i tylko od ludzi zależy jak sobie z tym poradzą i stawią czoła.

    Pozdrawiam Ulu 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s