Rozwścieczeni młodzi i starzy!

 

Zbliżają się wybory Prezydenckie i w Polskę ruszyły busy Bronko i Dudo, które pokonują tysiące kilometrów za nasze pieniądze, aby nas do siebie przekonać, że jeśli postawimy krzyżyk obok szanownego nazwiska, to Polska zacznie miodem i mlekiem płynąć. Obiecują nam złote góry, że wszystko będzie lepiej i społeczeństwu znacznie się poprawi.

Obiecują już tak 25 lat, a wciąż tych obietnic nie spełniają, a w Narodzie zaczyna się burzyć krew i wylewa się frustracja i różne środowiska krzyczą „Dość”.

Na ulicach mieliśmy górników i rolników, którzy domagali się zainteresowania państwa ich bolączkami, ale rozeszło się po kościach i było dużo burzy w szklance wody. Zamknięto ludziom buzie i sprawa przycichła, choć problemy zostały nie rozwiązane.

Polska to piękny kraj i nie da się zauważyć, że coś się w niej zmienia, bo są nowe drogi na przykład, ale mimo to rośnie zniecierpliwienie różnych grup zawodowych i źle się dzieje w naszym Państwie. Ludzie są oburzeni, że władzy wolno wszystko i władza żyje jak pączek w maśle, kiedy zwykły śmiertelnik musi każdą złotówkę obracać w ręku i zastanawia się, czy jeśli wykupi wszystkie leki, to czy starczy mu na chleb do końca miesiąca.

Piszę to, ponieważ gdyby nie mąż i jego pieniądze z pewnością wylądowałabym pod mostem. Piszę to, bo dali mi rekompensatę, którą mam ochotę im odesłać z notatką, aby sobie wsadzili te pieniądze w de…

36 zł rekompensaty, to tylko złodzieje i oszuści mają taką czelność proponować staremu człowiekowi, aby zatkać mu dzioba. Myślę, że Seniorzy powinni wziąć laski, kule i wózki i niezwłocznie powinni wyjść tak uzbrojeni na ulicę, aby zaprotestować przeciw upodleniu ludzi, którzy ten kraj dźwigali z ruin i budowali od podstaw. Dostali taką właśnie zapłatę za swoje, ciężkie lata pracy w kwotach głodowych, bo nie wszyscy mają emerytury godne, że da się spokojnie przeżyć.

Proszę spojrzeć na tabelkę. Samotna osoba, która nie ma wsparcia finansowego i pomocy rodziny nie ma prawa za takie pieniądze przeżyć, a jednak polscy Seniorzy żyją za tak marne pieniądze i siedzą cicho jak myszy pod miotłą, zdeptani i zepchnięci na margines społeczny. Takie cuda to tylko nad Wisłą!

Najniższe emerytury i renty

Kwoty najniższych gwarantowanych świadczeń emerytalno-rentowych 
od 1 marca 2015 r.:

emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna 880,45 zł
renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy 675,13 zł
renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową i renta rodzinna wypadkowa 1056,54 zł
renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową 810,16 zł

Przeczytałam dzisiaj wpis na jednym z forum, gdzie osoba napisała wstrząsający wpis, że ma dosyć polskiej polityki i nie chce się jej żyć. Czy to nie smutna rzeczywistość, że polskiego Seniora traktuje się jak zło konieczne i ludzie powoli się otwierają i krzyczą w sieci, że mają dość takiego traktowania?

Kandydat PiS niejaki Duda robi sobie kampanię, na którą wydał już 25 milionów złotych, a ja się pytam na co? Na to, że zrobił sobie wycieczkę krajoznawczą? Prezydent Komorowski wchodzi do obory w garniturze i udaje, że jest zainteresowany polskim rolnictwem. Cieszy się, że cielak ssie mu palec. Większej hipokryzji już chyba nie da się pokazać, bo przecież niedawno rozwścieczeni rolnicy okupywali Warszawę, a Prezydent pokazuje, że nasze rolnictwo stoi na wysokim poziomie i jest takie piękne i dorodne, jak ten uroczy cielaczek.

Dlaczego polski emeryt nie może wyjechać na wczasy w ciepłe kraje? Nie może, bo go na to nie stać, a więc jest wpędzony do czterech ścian, skąd może tylko zerkać w telewizor, jeśli starcza mu jeszcze na opłatę mediów, albo podgląda świat w komputerze, jeśli stać go na ten luksus jeszcze.

Młodzi deklarują się, że po maturze dają dyla z kraju, co niżej przedstawiam w artykule, a więc mam apel do kandydatów na stanowisko żyrandolowe – przestańcie pieprzyć androny i czytajcie fora w sieci, a dowiecie się, gdzie upodlony Naród Was ma! Odczujecie to niską frekwencją i to macie gwarantowane!

A oto ten list!

Ja się zastanowię, na kogo zagłosuję, ale też mi już cierpliwości brak, choć z natury jestem spokojną Seniorką, ale z dnia na dzień i we mnie agresja wstępuje.

„Wszystko to oburza mnie tak bardzo, że nie chcę żyć w takim państwie, państwie bezprawia, przesiąkniętym złem, korupcją, w którym nie można się czuć bezpiecznie, wstydzę się, że doczekałam się takiej Polski. Żadna zmiana władzy i rządów innej partii tego nie zmieni…. wszyscy krzykacze wygłaszający jedynie słuszne kazania, pouczający naród, obojętne z którego ugrupowania oszukują Polaków i śmieją się z naszej głupoty.
Gdzie w jakim kraju pytam się można bezkarnie w majestacie prawa kraść/ tak- kraść / samochody, traktory, wyposażenia domów nie sprawdzając kto jest ich właścicielem, z miejsca je sprzedając… i co, i nic. Wskażcie mi jednego uczciwego polityka, który nie kieruje się interesem własnym. Kiedyś byli ,ale powymierali. Wskażcie mi jednego, uczciwego kandydata na prezydenta, który nie obiecuje cudów jakich dokona gdy zostanie prezydentem, tak jakby konstytucja dawała mu taką władzę i możliwości. A nasz ciemny naród to kupuje. Ostatnio choroba wyłączyła mnie z życia na jakiś czas, ale radio sączyło mi do ucha wiadomości o świecie, nie tylko o Polsce. I chwilami nie chciało mi się już dalej żyć. Cywilizacja pogłębiła zło istniejące od prawieków. Wojny religijne – straszne wojny, podobne do tych, które my chrześcijanie też kiedyś z imieniem Boga na ustach i sztandarach toczyliśmy. Teraz zabija się dla Mahometa, nawet nie znając jego nauk. Naród po doświadczeniach Holocaustu gnębi w ten sam prawie sposób sąsiada. Podrzynamy sobie gardła. W biały dzień, na ulicy dokonujemy egzekucji politycznej. Nie wiadomo kiedy wyhodowaliśmy człowieka, który może się okazać gorszy niż Hitler, niż Stalin, którego ambicje stopniowego opanowania świata mogą ten świat zniszczyć. Prawdę mówiąc nie miałam ochoty wrócić do życia…. zło i bezradność, świadomość, że nic tego nie zmieni, że tak będzie zawsze, że Zło zwycięża nie zachęcały mnie do powrotu. I zamykamy się każdy w swoim małym światku, walcząc z sobą nawet tu…. tylko, że my już nic nie możemy, nie liczymy się, możemy się pokłócić, nawymyślać, ale to nikogo nie obchodzi…. za późno”.

SPOŁECZEŃSTWO

Młodzi uciekają z Polski rządzonej przez PO. Aż 70 proc. maturzystów planuje emigrację

opublikowano: przedwczoraj, g. 13:08 · aktualizacja: przedwczoraj, g. 18:39

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com

W ciągu ostatnich czterech lat na Wyspy wyjechało 100 tys. Polaków. Ponad 70 proc. spośród tych, którzy tam mieszkają, nie zamierza wracać do kraju. Te niepokojące dane publikuje dziennik „Fakt”, który przyjrzał się życiu Polaków w Wielkiej Brytanii.

Nie zanosi się, żeby ta tendencja uległa zmianie. Jak wylicza gazeta, 70 proc. ubiegłorocznych maturzystów zadeklarowało, że w przyszłości chce wyjechać za granicę. Według ostatniego brytyjskiego spisu powszechnego z 2011 r. na stałe w Wielkiej Brytanii mieszkało 579 tys. Polaków. To przeważnie ludzie młodzi – 90 proc. mieszkających na Wyspach Polaków nie ukończyło jeszcze 44 lat.

56 proc. polskich emigrantów to osoby z wyższym wykształceniem, którzy dochodzą do wniosku, że w Polsce nie zapracują na mieszkanie, wydatki związane z utrzymaniem rodziny ani na godziwą emeryturę. W Wielkiej Brytanii zakładają rodziny i tam rodzą się ich dzieci. Średnia liczba dzieci rodzonych przez Polkę na Wyspach to 2,1, podczas gdy w Polsce wskaźnik ten wynosi zaledwie 1,3.

Te liczby „Fakt” zestawia ze słowami Bronisława Komorowskiego, który przekonuje, że żyjemy w złotym okresie dla Polski. Jak widać, jest to zaklinanie rzeczywistości tylko po to, żeby wygrać kolejne wybory. Czy Polacy po raz kolejny dadzą się oszukać?Już jeden taki, co o Polsce mówił jako o zielonej wyspie na mapie Europy, gdy tylko nadarzyła się okazja, czmychnął do Brukseli na ciepłą, unijną posadkę…

http://http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/236700-mlodzi-uciekaja-z-polski-rzadzonej-przez-po-az-70-proc-maturzystow-planuje-emigracje

14 myśli na temat “Rozwścieczeni młodzi i starzy!

 1. Ja już nie wierzę, że my starsi ludzie doczekamy się lepszego jutra. Niezależnie od tego kto będzie u władzy, to najpierw pomyśli o sobie, a na końcu o nas zwykłych szaraczkach. Ja też się cieszę, że mój mąż pracuje, więc dzięki tamu godnie żyjemy. A z tą waloryzacją emerytur, to mogą się wypchać. To wstyd dawać ludziom taką jałmużnę.
  Pozdrawiam Cie cieplutko Elu 🙂

  Polubienie

 2. Smutne to Antoneto, że ludziom starszym coraz gorzej się żyje w „demokratycznym” kraju, gdzie kasa wydawana jest na prawo i lewo lekkomyślnie, a Owsiak żebrze na sprzęt dla starych ludzi, bo państwo skąpi dla nas i najlepiej jakbyśmy w ciągu roku powymierali!
  Mimo to miłego wieczoru 🙂

  Polubienie

 3. Też jestem sfrustrowana … nie lubię własnego kraju za zbyt wiele rzeczy , a przecież innego nie mam . Moje dzieci i partner , wszyscy wyjechali zagranicę . Czy to jest normalne ? Nie . Polska nie jest normalnym krajem. To jest państwo dla elit , reszta obywateli się nie liczy . Do szarych mas wychodzi się w przeddzień wyborów po czym szybko się o nim zapomina. Nie wierzę w zmiany . 😦

  Polubienie

 4. Ferdydurko, no kurcze i zobacz jak jesteśmy zawiedzeni i jak jesteśmy sfrustrowani i smutni, ale kogo to obchodzi w tym kraju. Nie słuchają nas wcale i robią wszystko pod publiczkę, a to wszystko jest diabła warte. Kurcze, czy ja się robię zrzędą, czy otwarły mi się oczy?

  Polubienie

 5. Polityka mnie nie zajmuje. 🙂 . Już swoje zrobiłam, szkoda mi zdrowia na coś na co nie mam absolutnie żadnego wpływu. Teraz ciesze się swoim pięknym czasem na emeryturze. 🙂

  Polubienie

 6. Popieram Twoje słowa bez zastrzeżeń. Elu, to udawanie mierzi każdego trzeźwo myślącego człowieka. Ostatnio napisałam podobny artykuł o arogancji władzy i pracodawców wobec każdego: emeryta, pracownika, chorego, matki z dzieckiem.
  Wyludniamy się na potęgę. Nic się o tym nie mówi, bo to problem. A przecież Polska problemów nie ma jak twierdzą niektórzy. Wszystkie dziedziny życia mają się dobrze.Tak mówią odpowiedzialni za Polskę i Polaków. Jaka jest rzeczywistość wiemy.
  Pozdrawiam:)

  Polubienie

 7. Elu, oj wiemy wiemy my tu na dole. Wszystko leży, a najważniejsza dla nas służba zdrowia kwiczy ino. Długie kolejki do lekarzy, odległe terminy, drogie leki, a to nie wszystko, bo głodowe emeryturki 😦

  pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 8. Nie mam dobrze zarabiającego męża. Zarabiam około średniej krajowej, dołożono mi z dnia na dzień osiem lat więcej do emerytury i ZUS mnie powiadamia, że jeśli dożyję wieku emerytalnego, to otrzymam około 1500 zł brutto. Normalnie oszalałam z radości, że będę miała aż 1000 zł z niewielką górką netto, by opłacić rachunki, kupić jedzenie, leki i jeszcze może jakieś buty czy sweter, że nie wspomnę o jakiejś wycieczce raz na jakiś czas. Żyć, nie umierać! Chyba się zapiszę do jakiejś symaptii.pl czy innego portalu randkowego, by znaleźć jakiegoś podstarzałego jelenia, który by mnie na starość utrzymywał. Tylko kto się skusi na starą znerwicowaną babę? 😉

  Polubienie

 9. Czarownico, a wiesz, że to niezły pomysł, by wyrwać jakiegoś jelonka, co by pomógł finansowo, ale wiesz, że można trafić na kanalię, a więc może lepiej samemu borykać się z codziennością, niż stracić twarz, przy boku cwaniaka.
  Nie polecam znajomości netowych, bo nie jedna białogłowa się sparzyła, ale…
  Ale może będziesz miała szczęście i trafisz na misiaczka ha ha

  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 10. Poczekaj, poczekaj, moja droga. Te 36 zł. do emerytury dostali jedynie ci, którzy mają do 5 tysięcy emerytury. Ci powyżej dostali rewaloryzację procentową. I to jest dopiero skandal.
  Poza tym, nie wiem czy słyszałyście dziewczyny, że nasze zarobki wcale nie odbiegają od zachodnich! Tak! Powiedziała to posłanka Joanna Fabisiak (http://www.fakt.pl/polityka/fabisiak-miedzy-polska-a-zachodem-w-zarobkach-nie-ma-duzych-roznic,artykuly,530512.html).
  Nic tylko pogratulować jej dobrego samopoczucia…
  Pozdrawiam zawiedzionych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s