W telewizji głupich nie sieją, sami się rodzą!

Coraz więcej rzeczy mnie denerwuje we współczesnym świecie i chyba się naprawdę starzeję, bo się wciąż czegoś czepiam i marudzę i mruczę pod nosem z niezadowolenia. 

Telewizja kochani mnie przeraża coraz bardziej i tak jak czepiłam się w jakimś, swoim wpisie „Małych Gigantów”, tak czepię się serialu, paradokumentu kręconego chyba dla młodzieży, a dla mnie dlatego, by mnie wkurzyć maksymalnie.

Piszę o serialu „Szkoła”, w którym uczy się młodych ludzi jak fajnie można spędzić czas w szkole, bo jawnie uczy się  przez bardzo niewychowawczy serial przeznaczony dla młodych ludzi w wieku 13 – 19 lat, że:

Można w szkole brać narkotyki, palić papierosy, pić alkohol, gwałcić, popełniać samobójstwa, uprawiać seks, być prostytutką, zachodzić w ciążę, kraść, uwieść ojca koleżanki i itp. Widać , że kogoś bardzo kręci kręcenie takich idiotyzmów. Widocznie nie tylko Polański miał takie skłonności do dzieci .

Dziwię się, że jest tak cicho ze strony wszelkiej maści psychologów, a Minister Edukacji milczy w tym temacie i jest ogólne przyzwolenie na pokazywanie patologii w szkole. Podaje się jak na tacy, jak fajnie można spędzić każdy dzień w szkole. Jest draka i fajnie jest. Coś się dzieje na przerwach i lekcjach, a nauczyciele nie mają nic do powiedzenia, bo przecież uczeń swoje prawa ma i nie wolno go skarcić, czy walnąć linijką po łapie.

Pamiętam swoje lata szkolne, kiedy takie zachowania nikomu się nie śniły w  żadnych snach. Nauczyciel, to była druga matka i drugi ojciec. Czas poza lekcyjny był wypełniony po brzegi. Uczniowie uczęszczali na wszelkiego rodzaju kółka zainteresowań, śpiewali w chórach i zespołach. Grali w piłkę i uprawiali sport, by rywalizować z innymi szkołami. Kiedy przychodziło się do domu, to trzeba było odrobić lekcje na następny dzień, pomóc w czymś rodzicom i nie było czasu na nudę. 

Uważam, że ten serial przynosi tylko same szkody i uczy dzieci wstrętnych i nieludzkich zachowań. Ktoś powinien za to brać odpowiedzialność, bo ja jako babcia trójki wnucząt nie życzę sobie, aby w przyszłości były karmione taką sieczką, a ich szkoła była poligonem doświadczalnym. Bardzo boję się o moje wnuki, że trafią kiedyś do takiego tygla, gdzie dzieją się takie rzeczy, a sądzę, że z czasem będzie już tylko gorzej i nikt nad tym już nie zapanuje.

Nie oglądam tego serialu, bo nie jest on na moje nerwy. Obejrzałam dwa odcinki i mi się odechciało. To jest chore i dlaczego media nie uczą  młodzieży jak fajnie można spędzić czas? Jak fajnie jest się uczyć, śpiewać, uprawiać sport? Jak fajnie jest poznawać świat i poszerzać nowe horyzonty zamiast pokazywania jak młoda siksa, cwana siksa klei się do nauczyciela?

Z Wikipedii wkleiłam mały fragment tego, co kolejne odcinki omawiają i włos się jeży na głowie. To jest chory świat, że zaklnę do cholery jasnej!

 

 

SERIA DRUGA
64 09.02.2015 Sfingowane porwanie psa sposobem na poderwanie dziewczyny. Brutalna zemsta zazdrosnej uczennicy nad lubianą przez innych koleżanką.
65 10.02.2015 Walka uczniów o popularność w szkole. Nastolatka odkrywa, że jej ojcem jest tata koleżanki.
66 11.02.2015 Licealistka, chcąc zaimponować kolegom, decyduje się na zachowanie wbrew sobie… Ranking szkolnych biustów.
67 12.02.2015 Nauka całowania. Niezdrowa fascynacja zagraniczną gwiazdą.
68 13.02.2015 Licealistka dowiaduje się, że jest w ciąży i chce ją usunąć. Szkolny bohater – kłamstwo o uratowaniu człowieka.
69 16.02.2015 Uczennica jest przekonana, że ma raka piersi. Podglądacze dziewczyn.
70 17.02.2015 Dziewczyna pod wpływem chłopaka nęka przyjaciółkę. Biedny uczeń okłamuje wszystkich, że mieszka w apartamencie…
71 18.02.2015 Chłopak okłamuje dziewczynę, że złamał nogę, bo nie chce chodzić na kurs tańca. „Miłosny eliksir”.
72 19.02.2015 Agresywny chłopak bije swoją dziewczynę. UFO.
73 20.02.2015 Kompleksy z powodu małego biustu, wkładki silikonowe. Fikcyjny napad na piekarnię.
74 23.02.2015 Gimnazjalista i jego dziewczyna organizują nielegalne walki. Wokalistka szkolnego zespołu zrywa ze swoim chłopakiem.
75 24.02.2015 Licealistka podejrzewa, że jest w ciąży. Matka licealistki planuje przeprowadzkę.
76 25.02.2015 Licealistka ukrywa, że jest lesbijką. Gimnazjalista jest świetnym uczniem, jednak nie ma w klasie żadnych przyjaciół.

5 myśli na temat “W telewizji głupich nie sieją, sami się rodzą!

  1. Im głupiej tym lepiej … jak widać . Większa oglądalność i dochody . Coraz trudniej to zaakceptować a na zmiany na lepsze raczej bym nie liczyła. Dlatego wychowanie wyniesione z domu to podstawa … szkoła jeszcze się stara ale nie wiele może . Bo uczeń teraz to klient , a więc nauczyciele mają wyłazić ze skóry by zadowolić klienta i jego rodziców . Do szkół też zawitała ekonomia . Dużo by gadać … efekt jest taki jak widać . No ale nie możemy popadać w czarnowidztwo . Mimo powszechnego medialnego ogłupiania mamy też normalną i mądrą młodzież i ich z całą pewnością taki chłam jak ten o którym piszesz wcale nie wciąga . 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s