Już wiem wszystko – uf, jestem w domu!

Skończyła się debata z Prezydentem Komorowskim, który dziś wieczorem był bardzo nerwowy i niesłychanie pewny siebie, tak jakby już wiedział, że mimo konkurencji nic mu już nie grozi, bo sondaże same mówią za siebie.

Nie za bardzo mi się podobał ten butny język mojego Prezydenta i myślę, że nie jestem nadwrażliwa, ponieważ i użytkownikom Twittera mowa owa się nie spodobała i ta pewność siebie oraz zero pokory wobec innych kandydujących. Nie wyszło to zbyt elegancko. Mój Prezydent był dziś nazbyt nerwowy i sądzę, że ta nerwowość mu sporo zaszkodziła.

Jest taka piosenka pt. ” Za starzy, za młodzi”, którą śpiewa Ryszard Rynkowski, gdzie są znamienne słowa, bo śpiewamy:

Nie pytam panią o lata
I Pana nie pytam też
Zresztą jakie to ma znaczenie
Każdy będzie miał nowy wiek
Najlepsze dopiero przed nami
Świat dobry jak dobry sen
Więc śpieszmy się z toastami
Ten toast odmłodzi Cię

Za młodzi na sen za starzy na grzech
Wypijmy przy stole by tu na dole źle nie działo się
Za młodzi na sen za starzy na grzech
Wypijmy przy stole za błędy na dole by ich było mniej.

https://www.youtube.com/watch?v=4GAgYhEoEaA

a ja od siebie dopiszę, że:

Nie pytam panią o lata

i pana nie pytam też,

ale czy pójdzie pan i pani na wybory,

kiedy będzie padał deszcz. 😀

Mimo deszczu pójdę na wybory i ta ostatnia debata mnie oświeciła jakimś cudem, ale po tygodniowych obserwacjach i przemyśleniach, w końcu doszłam ze sobą do konsensusu, uf!

 

Tak więc pokazuję czerwoną kartkę PO, dlatego w I turze nie będę głosowała na Bronisława Komorowskiego.
Mało tego, pragnę sobie II tury, o czym w duchu marzyłam od dłuższego czasu, ponieważ chcę dać po łapakach tak pewnej siebie PO.

Dudę, Kukiza i inne dziwne osobniki zostawiam amatorom uwstecznienia naszego państwa. 😦 Jeśli ich wybiorą, to nie ma bata, ale z czasem będą płakali.

Poprę więc  Palikota nie dlatego, żeby wygrał, bo nie jest to możliwe, jako że bój ostatni stoczy BK z Dudą. Pragnę, aby mój głos oddalił wejście do polityki znanych nam oszołomów, bo choć tyle zrobić mogę.

Wyobrażam sobie Palikota jako Prezydenta?
Tak, widzę  go w tej roli, poza Bronisławem Komorowskim, ponieważ  ma z całej tej grupy chętnych największe kompetencje, ale więcej mógłby  zdziałać, gdyby był premierem, ale też nie będzie! Szkoda, ale jednak oddanie głosu na niego mu się należy z mojej i tylko wyłącznie mojej strony.
Kochani głosujcie  sobie i  wspierajcie BK, albo kogo tam chcecie, ale doszłam do wniosku, że  jedynie Palikot gwarantuje mi – jako ewentualnie kiedyś premier oczywiście – przyjazne, nowoczesne i świeckie państwo, o którym po cichu marzę i dlatego doszłam ze sobą do zgody, ponieważ PO wspiera usilnie przeróżne świątynie i inne zupełnie zbyteczne pobożne budowle, zamiast wspierać inne dziedziny, choćby służbę zdrowia i edukację oraz kulturę.

Nie mam nic do kościoła, ale uważam, że kościół i państwo nie powinno iść jedną drogą, a wpieranie finansowe kościoła przez państwo odbiera wielu biednym ludziom pomocy choćby. Wiem, że to są delikatne tematy, ale moje stanowisko jest takie, że Ojciec Rydzyk ma w naszym kraju władzę, a tak być nie powinno, a na to przyzwala PO.

Idźcie na wybory i nie zmarnujcie swojego prawa. Od tej pory ogłaszam ciszę wyborczą na swoim blogu, a powyższe, to ciężka męka moja. 😀

2 myśli na temat “Już wiem wszystko – uf, jestem w domu!

  1. Nie oglądałam debat Elu, bo mnie nie było. Ale tupet i arogancja PO i pana Komorowskiego, zawsze mnie raziły. Przypomina mi to wybory lokalnych władz w Poznaniu. Pan Grobelny 16 lat był tu prezydentem i myślał, że ten stołek jest stworzony tylko dla niego. Minę miał nietęgą, kiedy wyborcy dali mu czerwoną kartkę. Tak też stanie się tym razem. Podobnie będzie w wyborach do parlamentu jesienią.Pozdrawiam Elu:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s