Chapeau bas dla wszystkich wychowujących moje wnuki :)

Wczoraj z okazji Urodzin mojego dziecka zostaliśmy zaproszeni na małą kolację, aby uczcić ostatnią trójkę w wieku mojego dziecka. Tak, tak ostatnią trójkę, jakby nie liczyć. 🙂

Wchodzę do ogrodu, a tam moja wnusia ciężko pracuje. Postanowiła pomóc Mamie i zabrała się za mycie szkieletu pod nowe meble na taras. Znaczy meble stare, ale tapicerka będzie nowiutka, a szkielet drewniany także będzie odświeżony.

Praca paliła się jej w rączkach, gdyż bardzo dokładnie myła ściereczką każdy kawałek szkieletu. Nie pominęła żadnego zakamarka, a podczas pracy to sobie pogadałyśmy o wszystkim, bo jak widać na zdjęciu ma kolorowe włosy, które pokolorowały wszystkim dzieciom panie przedszkolanki z okazji akcji – ubieramy się optymistycznie na pomarańczowo.

Cieszę się, że w  przedszkolu organizuje się takie akcje i dzieci  biorą w nich czynny udział  i na przykład w przedszkolu, do którego chodzą moje wnuki od drugiej córki była akcja, bardzo drastyczna wręcz, gdyż zorganizowano tydzień bez zabawek, ale to nie znaczy, że dzieci się nudziły.

W ruch poszedł papier, kartony, nożyczki i klej. Dzieci znosiły plastikowe butelki i tak powstała orkiestra. Z kartonów powstawały domki, a z gazet różne cudeńka. Oj działo się i takim sposobem rozwijana jest w dzieciach kreatywność, a mnie Babci podobają się takie akcje i cieszę się, że moje wnuki mają  swój świat w gronie innych dzieci. 

Jestem na bieżąco z tym, co maluchy robią w swoich grupach, gdyż podglądam te przedszkola na Facebooku i daje mi to radość, że wiem jak mija im dzień. 

Trzeba oddać wielkie podziękowania tym wszystkim paniom, które na co dzień poświęcają się dzieciakom w przedszkolach i organizują im masę kreatywnych zadać i uczą tak wiele. Jest to wielka praca i poświęcenie, że każdego dnia moje wnuki uczą się czegoś nowego.

Wkleję parę zdjęć związanych z wielkim poświęceniem nauczycielek i opiekunek w przedszkolach moich wnuków. Chylę czoła 🙂

 

5-6-latki „Pieguski” 
same ASY!
Niedługo idą do pierwszej klasy;
Piegus nie skarży i nie krzyczy,
umie już czytać, wspaniale liczy;
Grzeczni , mili, ładni tacy;
Tacy właśnie przedszkolacy,
z naszej Wesołej 18.

4 myśli na temat “Chapeau bas dla wszystkich wychowujących moje wnuki :)

 1. Ja wiem Elu, czy aż trzeba chylić czoła, tak powinno być w każdym przedszkolu. To jest ich praca i takie zaangażowanie nie powinno dziwić. No ale może nie do końca mam rację? Może jednak te panie wszyły poza ramy? . Pozdrawiam Elu 🙂

  Polubienie

 2. Wiem Teresko, że jest to ich praca, ale widzę jak bardzo starają się urozmaicić dzień dzieciakom. Nie jest to takie łatwe, bo trzeba czerpać skądś pomysły i one bardzo się starają. Jest takie powiedzenie, że obyć cudze dzieci uczył, a ja zawsze miałam respekt przed nauczycielami i tak mi zostało.

  Miłego dnia 🙂

  Polubienie

 3. Popieram bardzo wysiłek pań w przedszkolu na rzecz dzieci z ich grupy. Ważne są pierwsze lata rozwoju dziecka. Przedszkola to świetna rzecz. Tam dzieci mają szansę rozwijać się wśród rówieśników. W domu z dorosłymi nie nauczą się życia w grupie, reguł funkcjonowania w niej, zasad jakim trzeba się przyporządkować. Dziecko, które do czasu pójścia do szkoły chowane jest w domu, ma problem z odnalezieniem się w klasie. To co jego koledzy znają z przedszkola, ono musi poznać w przyspieszonym trybie w pierwszej klasie. Jest to trudny okres dla dziecka. Łatwiej przechodzą przez to dzieci z przedszkoli.
  Pozdrawiam Elu:)

  Polubienie

 4. Elu też tak uważam, że bycie w grupie uczy dzieci współżycia na przyszłość z innymi ludźmi i wchodzenie w dorosłość nie jest takie drastyczne. Uważam, że trzymanie dzieci pod kloszem tylko im szkodzi. Jeśli dziecko jest zdrowe i nadaje się do przedszkola, to jak najbardziej i nie ma żadnego ale.

  Pozdrawiam Elu 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s