Kobieto uderz się w piersi, bo wcale nie jesteś kryształowa

 

Feminoteka opublikowała spot dający do zrozumienia, że słowa też gwałcą. Mamy tu przekrój kilku kobiet, które w jakimś tam momencie swojego życia, podczas określonej sytuacji zostały znieważone przez mężczyznę, co je zabolało i dały upust właśnie w tym przekazie.

https://www.youtube.com/watch?v=zsj__VjL-x0

Tak sobie myślę, że owszem, bo takie akcje są niezmiernie potrzebne, aby zwrócić uwagę na ludzkie zachowania, których nie mamy prawa pochwalać i nie powinny się zdarzyć nigdy.

Mam wrażenie, że sprawcami przemocy słownej i fizycznej nie tylko są mężczyźni, gdyż i my kobiety potrafimy też skutecznie ranić i nie tylko słowem, bo wiele z nas bije.

Jesteśmy prawie na równi z mężczyznami w rozdawaniu słów obraźliwych, a także kobiety posuwają się do przemocy. 

Małżeństwo, to jest skomplikowana komórka i w każdym małżeństwie dochodzi do rzucania niepotrzebnych słów, które ranią gorzej niż sztylet.

Nie ma idealnych małżeństw, bo w każdym zdarzają się kryzysy i padają oskarżenia i obelgi w kierunku drugiej strony i to od nas zależy, od naszej kultury, czy kłócimy się na chama, czy jednak bardziej kulturalnie.

Iluż mężczyzn pisze w sieci, że są notorycznie bici przez swoje żony. Nie potrafią oddać, bo są zbyt dobrze wychowani, aby przyłożyć kobiecie. Ile jest kobiet, które wymawiają swojemu partnerowi, że za mało zarabia i jest nieudacznikiem. Ile kobiet mści się za swój nieudany wybór i obija swojego faceta czym się da. Ile głośno oznajmia, że brzydzi się partnera w łóżku i seks praktycznie zanika. Ile kobiet jest niezadowolona, że jej partner mimo, że ciężko pracuje, to nie pomaga jej w domu. Nie pierze, nie zmywa, nie odkurza, bo przecież powinien, mimo, że tyra po 12 godzin na dobę.

Niedawno wysłuchałam bardzo ciekawego wywiadu z córką śp. Andrzeja Turskiego, który był dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Jego córka, Ula Chińcz napisała książkę wspomnieniową o swoim ojcu. Opowiedziała, że ojciec umarł między innym z tęsknoty za swoją żoną, która przeszła na drugą stronę. Nie potrafił się pogodzić z tym, że został sam, ale mnie zaskoczyło co innego. Pan Andrzej kochał niezmiernie swoją żonę, a mimo to w ich małżeństwie dwukrotnie zawisła groźba rozwodu. Dwa razy pozew sądowy trafił do sądu, a jednak małżeństwo przetrwało, a to oznacza, że ludzie kulturalni potrafią się pięknie kłócić i pięknie godzić.

Ci wszyscy faceci w tym spocie, którzy znieważyli swoje kobiety powinni uczyć się od najlepszych, bo jeśli tak postępują w stosunku do kobiet, to są zwykłymi burakami, a kobiety, które nie szanują swoich partnerów są zwykłymi prostaczkami.

Każda kłótnia ma być oczyszczająca, a nie destrukcyjna. Ludzie jeśli się nie szanują, powinni się rozstać z klasą bez zawracania sobie głowy wadliwym partnerem, który przestał się podobać. Jest jeszcze coś takiego, że warto walczyć o to, co zdobyliśmy przez lata wspólnego życia. Trzeba wyciągać wnioski na przyszłość, bo warto dawać drugą szansę, gdyż to świadczy o naszej trosce o drugiego człowieka. Przekreślić wszystko grubą krechą jest wyjściem ostatecznym.

12 myśli na temat “Kobieto uderz się w piersi, bo wcale nie jesteś kryształowa

 1. Klotnie to normalna sprawa w kazdym zwiazku ale wazne jest zeby wyciagac odpowiednie wnioski i nie dac sie zagonic w kozi rog z ktorego juz nie bedzie wyjsvia. Madrze sie klocic , o tak, popieram 🙂
  Pozdrawiam
  uposledzona.blogujaca.pl

  Polubienie

 2. Kłótnie w małżeństwie są konieczne. Dodają związkowi urozmaicenia, a także są powodem do przepraszania i godzenia się. Ale tak jak piszesz Elu, bez chamskiego obrzucania drugiej osoby. Słowo potrafi zranić bardziej niż cios, więc nim się je wypowie w kłótni, trzeba zapanować nad złymi emocjami.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  Polubienie

 3. Ten spot to sprzeciw przeciwko słownemu dyskredytowaniu kobiet. Pokazuje, że także słowa mogą „gwałcić” choćby naszą godność osobistą i składają się na to, co nazywane jest „kulturą gwałtu „, która sprawia, że w naszym społeczeństwie przemoc seksualna jest trywializowana i lekceważona, a kobiety boją się i wstydzą o niej mówić. W filmiku kobiety przytaczają niewybredne komentarze pod swoim adresem, z jakimi przyszło im się zmierzyć. I jak widzę padające tam określenia prawie nikogo nie bulwersują. Joanna Piotrowska, szefowa fundacji podkreśliła, że o skali problemu świadczy m.in. ilość zgłoszeń, które napłynęły do fundacji, kiedy ta ogłosiła, że poszukuje kobiet chętnych do podzielenia się swoim doświadczeniem z molestowaniem. Dlaczego więc kobiety nie potrafią zrozumieć innych kobiet ?
  Zastanawia mnie dlaczego nikt w komentarzach stanowczo nie zaprotestował przeciwko takiemu ordynarnemu i chamskiemu traktowaniu kobiet przez mężczyzn? Nie podjęłyście właściwego problemu poruszonego przez autorów spotu … a dyskusja zeszła na temat kłótni małżeńskich i tego , że kobiety też tak potrafią – czyli potrafią być agresywne. Jeśli o mnie chodzi mówię stanowcze NIE męskiej agresji i jestem po stronie tych kobiet, które nie godzą się na poniżanie , dyskredytowanie tak słowem jak i z użyciem siły fizycznej. Mówię NIE wszelkiemu molestowaniu i gwałtom. To tyle w kwestii spotu.

  A teraz o kłótniach … pewnie , że nie ma chatki bez wadki , ale … jeśli dochodzi do przemocy słownej , fizycznej / to już niezależnie czy to kobieta czy facet jest agresorem / to to już jest bardzo poważny problem . Podstawą związku jest wzajemny szacunek , jeśli przekracza się wszelkie granice, niszczymy partnera lub niszczymy się nawzajem, to znaczy , że przestaliśmy się szanować . Taki związek traci sens , więcej trudno go nawet nazwać związkiem …

  Polubienie

 4. Wiesz Ferdydurko, że masz dużo racji w tym co napisałaś, a ja zauważam, że we współczesnym świecie rosną nam kobiety agresorki i często są gorsze o płci przeciwnej. Te młode damy posługują się paskudnym i prostackim językiem i nie rokuje to dobrze. Dobre wychowanie i etykieta poszła w kąt. Dlatego napisałam, że wina leży po obu stronach. Oczywiście, że takie słowa jak w spocie paść nie powinny, ale ciekawa bym była, jak by to wyglądało, gdyby do spotu zostali zaproszeni mężczyźni. Moglibyśmy się bardzo zdziwić.
  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. ależ ja nie gloryfikuję kobiet i nie twierdzę ,że są idealne . Jeśli będzie spot o maltretowaniu mężczyzn przez kobiety to też stanę po stronie tych mężczyzn,którzy są maltretowani . Takie zachowania są niedopuszczalne . Jestem przeciwna naruszania godności – tak kobiet , jak i mężczyzn , starców i dzieci … A tu chodziło o spot ,który zamieściłaś i mój stosunek do tego konkretnego problemu w nim poruszonego. Dlatego podkreśliłam, że nie zgadzam się by poniżać kobiety tylko dlatego , że są kobietami . czasy bycia niewolnica mężczyzny minęły … żyjemy w czasach w których mamy równe prawa z mężczyznami i wszelkie naruszenia naszej godności i cielesności winny być surowo karane.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s