Już nie jesteśmy anonimowi!

Dzień dobry, choć wciąż jest gorąco!

Otwieram ja dziś skrzynkę na korespondencję, a tam taki oto liścik dostałam. Spojrzałam na kopertę i pomyślałam, że znowu mi się wciska jakiś kredyt, co ma miejsce raz na jakiś czas.

Śliczna, kolorowa korespondencja i na początku takie pitu, pitu, la, la, że mi życzy ktoś wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się urodzin, a potem już tylko proza życia. Mogę sobie wziąć 5 tysięcy kredytu bez oprocentowania i takie tam bajery.

Odłożyłam ten liścik na bok, ale coś nie daje mi spokoju. Okazuje się, że nie jesteśmy anonimowi i mimo ustawy o ochronie danych osobowych, nasze dane fruwają jak szczęśliwe ptaki na wiosnę.

Wszystko o nas wiedzą jakieś banki, parabanki, firmy, firmeczki i takie tam inne podmioty i tu należy schować między bajki ochronę naszych danych, że niby podawaliśmy je tylko w sytuacji składania podania o wyrobienie dowodu osobistego. Okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby szastać naszymi danymi.

Znak czasów, czy zwykłe przestępstwo!?

7 myśli na temat “Już nie jesteśmy anonimowi!

  1. Dla mnie to nadużycie. I ponownie komercja, komercja, komercja. Bo wciskają nam wszędzie na siłę ten niechciany spam, a jak nie chcesz go dostawać, to płać. Płatne konto, płatne możliwości blokowania, kluczenie w poszukiwaniu kodu blokującego, wkurzające. To tak, jakby ktoś dał sobie prawo do otwierania codziennie drzwi do naszych mieszkań bez pukania i pytania o zgodę, wyrzucał na środek kontener śmieci i jak nie chcesz, żeby ktoś to robił, to zapłać, to może ewentualnie sobie pójdzie gdzie indziej. Może i ewentualnie, bo już niekoniecznie. Wywalisz przez drzwi, wlezie Ci przez okno.

    Polubienie

  2. Chronie moje dane, jak tylko moge. Nie udzielam sie na Naszej Klasie ani na Facebook-u, nie umieszczam zdjec w przestrzeni miedzyplanetarnej, ale niestety moj odcisk kciuka (i fotka buzi tez) jest regularnie odnotowywany przez rozne sluzby. Rzeczywiscie czuje sie tak, jakbym byla rozneglizowana dla kazdego, kto z mocy stempelka moze szperac w moich danych.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s