„Stalowe magnolie’ – moje kino

Już dawno nie widziałam takiego filmu dla kobiet. Już dawno żaden film mną tak nie poruszył, a jednocześnie nie rozbawił, oraz dał do myślenia nad sensem życia. Dlatego polecam  film pt. „Stalowe magnolie” z rewelacyjną jak zawsze Shirley MacLaine, a także Julią Roberts, oraz Dolly Parton, a na deser Sally Field.

Małe amerykańskie miasteczko pod koniec lat 80 -tych, w którym toczy się wolno życie. Pięć przyjaciółek w moim wieku spotyka się w salonie piękności by zrobić sobie fryzurę, czy też położyć maseczkę na twarz.

Odbywają się w tym salonie rozmowy o codziennych troskach i w salonie lekko się plotkuje, Niby każda z nich jest inna, ale w razie czego, każda za drugą pójdzie w ogień. Spotykają się na różnych świętach pośród kiczowatego, amerykańskiego wystroju i bawią się ze swoimi rodzinami. Bardzo często nie szczędzą sobie drobnych uszczypliwości w dobrym tonie.

Nagle ich świat zostaje zachwiany, kiedy córka jednej z nich umiera. Nagle wszyscy przeżywają żałobę i się jeszcze bardziej jednoczą, co skutkuje wielką refleksją nad rodzeniem się i umieraniem.

W filmie są bardzo ciekawe, śmieszne i inteligentnie dowcipne dialogi, że można umierać ze śmiechu typu – „Kocham cię bardziej, niż własną szafę”. Film skłania do refleksji i dla mnie, to nie jest film kategorii „B”, a wielkie kino, mimo, że filmów amerykańskich mamy po dziurki w nosie.

Ten film jest inny i dlatego z całego serca go polecam.

Jedna myśl na temat “„Stalowe magnolie’ – moje kino

  1. Stalowe magnolie to wyjątkowy film, w którego obsadzie można znaleźć same przyszłe lub już obecne gwiazdy. Genialna MacLaine, świetna Field i Roberts. No i oczywiście urocza Dolly Parton 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s