Prezydent, który całuje kościelne gary!

Polska nie ma szczęścia do Prezydentów. Wyborcy wybierają na najważniejszy urząd dziwnych ludzi, bo:

Prezydent Komorowski, taki trochę miś śpiący wielu się nie podobał, a do tego na ostatniej prostej popełnił wielki błąd, gdyż pokazał jak bardzo mu na żyrandolu zależy i ogłosił na koniec dziwne referendum. Ta szalupa ratunkowa utopiła jego prezydenturę, ale!

Wyskoczył królik z kapelusza pod nazwą Andrzej Duda, który naobiecywał ludowi gruszki na wierzbie i wygrał batalię i nawet mnie porwał, choć na niego nie głosowałam, bo rozsądek mi podpowiadał, aby się królikowi przyjrzeć najpierw.

W jednym z wpisów na blogu napisałam, że daję mu szansę, bo tak pięknie do mnie mówił ten młody człowiek, który w stylu amerykańskim poprowadził swoją kampanię. Potem w chwili zwycięstwa był tak porywający, że prawie dałam się nabrać. Oczy mi się zaszkliły, że oto nastał ktoś, kto będzie Prezydentem wszystkich Polaków i da pieniądze na dzieci, a także obiecywał wielkie zmiany w systemie socjalnym, co rusza każdego Obywatela i daje się na to nabrać, choć ja sceptycznie tego słuchałam.

Dałam jako wyborca PD otwartą furtkę, bo niech pokaże, co potrafi, ale bardzo szybko, bo po dwóch tygodniach tę furtkę zatrzasnęłam i zawiesiłam osobistą kłódkę.

To nie jest mój Prezydent i to sprecyzuję:

Prezydent Duda wciąż podkreśla, że uczył go polityki Prezydent Lech Kaczyński. Mam pytanie, bo z czego pamiętamy Kaczyńskiego?

Ja go pamiętam z masy gaf i tchórzostwa, kiedy to nie potrafił podpisać samodzielnie żadnej ustawy bez porozumienia z bratem bliźniakiem.

Ja go pamiętam z tego, że napił się w Gruzji, a potem do niego strzelało wojsko.

Ja go pamiętam z tego, że kiedy Premier Tusk jechał do Brukseli, to tam musiano dostawiać dodatkowe krzesło, bo się pchał do tej Brukseli, choć go nie zapraszano.

Ja go pamiętam z ostatniego lotu do Katynia i na wniosek brata rozkazał lądować mimo nie sprzyjającej pogody. Wizyta w Katyniu była ostatnią deską ratunku dla drugiej kadencji, a więc po trupach i tak opłakaliśmy 96 ofiar roztrzaskanych  na smoleńskiej ziemi.

Prezydentowi Dudzie gratuluję takiej tchórzliwej nauki i jednocześnie współczuję.

Władze miasta Szczecina chcą postawić pomnik Lecha Kaczyńskiego, ale społeczeństwo się sprzeciwiło, że nie chcą, bo niczym się dla miasta nie zasłużył, ale co robi Duda? Popiera na FB władze miasta, gdyż twierdzi, że pomnik Leszkowi się należy, a obiecywał słuchać głosu ludu, a jednak nie słucha.

Prezydent Duda pojechał do Berlina i naskarżył, że w Polsce nie ma sprawiedliwości. Nie ma Panie Prezydencie, gdyż do Juraty zaprosił Pan żonę gangstera  od prania brudnych pieniędzy niepełnosprawnych – Martę Kaczyńską na ostatnie dni wakacji.

Fajnie prawda? Kobietę, która dostała wysokie odszkodowanie po śmierci swoich rodziców. Kobietę, która każde dziecko ma z innym, a jednocześnie nie przepracowała ani jednego dnia w życiu. Faktycznie, ale nie ma sprawiedliwości w naszym kraju za Pana przyzwoleniem.

Nie odczułam w tym roku 1 września i tego, że obchodziliśmy rocznicę wybuchu II WŚ, bo zachował się Pan skandalicznie nie podając ręki pierwszej osobie z rządu – Ewie Kopacz. Zachował się Pan ja burak i cebulak i odszedł jak Cesarz Rzymu z przekonaniem, że Premier to tylko  baba, a więc co będzie się Pan płaszczył.

Panie Prezydencie i tu porada: Powinien być Pan w wiecznej podróży, bo przynajmniej nie klęczy Pan nieustająco, nie łapie hostii i nie całuje krzyży! Trudno znaleźć zdjęcie w sieci, na którym zachowuje się Pan jak facet z jajami.

Ale żeby była równowaga to:

Dwa dni temu Premier Ewa Kopacz, którą prawie, prawie zaczęłam lubić przyjęła do swoich szeregów Ludwika Dorna, który swego czasu określił Premier jako nijaką, co spowodowało u mnie odruch wymiotny razy dwa. Ewa Kopacz wybaczyła i do swoich szeregów zaprosiła. 😦

25 października jest dla mnie normalnym dniem, a więc nie biorę udziału wyborach, a telewizor będzie wyłączony. Pomyślę nad nowym wpisem na bloga, choć łazi mi po głowie Palikot – a jednak! 🙂

Płaczę nad tym zdjęciem, ale może innym razem odniosę się nad tragedią światową, choć może klęczący Prezydent Duda znajdzie rozwiązanie na etos uciekinierów i imigrantów, a nie będzie pomykał na skuterze po morzu bałtyckim w Juracie.

Pomyka na skuterze, choć to tylko skuter, a nie jacht Kulczyka – na razie i nie wierzę, że po wyborach to się zmieni i Prezydent stanie się Prezydentem wszystkich, a nie tylko śmiesznego kaczora i jego ferajny.

8 myśli na temat “Prezydent, który całuje kościelne gary!

  1. Dajmy mu szansę. On się dopiero uczy prezydentury. A może te kościelne gary całuje jako zwykły wyznawca katolicyzmu, a nie prezydent kraju. A że jest osobą publiczną, to łażą za nim z aparatem i pstrykają przy każdej okazji. Nie jestem katoliczką, ale szanuję prawo każdego obywatela do wyznawania swojej wiary. Prezydentowi też wolno, tylko nie powinien się z tym afiszować. Póki co, widziałam go również na obchodach prawosławnego święta na Grabarce, gdzie witano go z sympatią. Ocenię go pod koniec jego prezydentury. Teraz jest stanowczo za wcześnie.
    Pozdrawiam

    Polubienie

  2. zdjęcie ,które zamieściłaś jest szalenie wymowne … całować po rączkach , pierścieniach i garach on będzie do końca kadencji … bo to dzięki nim został wyniesiony do godności prezydenta RP a teraz będzie „spłacał” dług ,będzie marionetką, chłopcem na posyłki w rękach kleru i Kaczyńskiego … Pan D… zepsuty do szpiku kości POLITYK czyli kłamca, kombinator i obłudnik, gotowy jak każdy polityk marnować dla politycznych korzyści majątek publiczny, nasze podatki. To karierowicz , który z całą pewnością wykorzysta otrzymaną szansę by zaspokoić swój apetyt na władzę, luksus i napawanie się swoją ważnością … 😦

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s