„Piąta pora roku” – moje kino

Dobry wieczór. 🙂

Namawiam, namawiam gorąco do obejrzenia świetnego, polskiego kina. Kina przeznaczonego dla pokolenia 50+ szczególnie.

Właśnie zastanowiło mnie dlaczego polskie telewizje nie promują, naszego rodzimego kina, które bardzo często nie odstaje niczym od kina zagranicznego, a moim zdaniem często jest od niego dużo lepsze i bliższe polskiej duszy, która żyje tu i teraz – w Polsce.

Jest taki film polski na YT pod tytułem „Piąta pora roku” ze świetnymi aktorami, a są nimi Ewa Wiśniewska i Marian Dziędziel.

Historia filmu zaczyna się na śląskiej ziemi. Ona – wdowa po artyście, a On zwykły górnik, kierowca, bawidamek i nagle ich drogi się krzyżują, kiedy wdowa pragnie rozsypać prochy męża nad ukochanym morzem.

Bierze górnika za kierowcę i zaczyna się „kino drogi”. Nie pasują do siebie absolutnie, bo on prosty mężczyzna, a ona nauczycielka muzyki. Jadą i się przekomarzają, a po drodze spotyka ich masę przeróżnych przygód. Zostają okradzeni z pieniędzy i telefonu, potem zmuszeni do spania w samochodzie. Po drodze spotykają obozowiczów, z którymi wypijają piwo i palą jonty.

Zbliżają się do siebie z każdym przejechanym kilometrem, by na koniec filmu stwierdzić, że nawet w dojrzałym wieku może zdarzyć się miłość.

Niby wszystko ich dzieliło, a jednak serca im zadrżały. 

W filmie jest wiele śmiesznych momentów, ale są i takie, które wyciskają łzy. Gorąco polecam ten film, naprawdę szczerze.:)

6 myśli na temat “„Piąta pora roku” – moje kino

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s