Obudziłam się w innej Polsce, ale nie lepszej!

Obudziłam się w innej Polsce. Obudziłam się i dotarła do mnie wiadomość, że PiS wygrał wybory. Obudziłam się i wielce zasmuciłam nieodpowiedzialnością Rodaków, którzy wybrali coś, co już w Polsce było, a było mroczno i straszno!

Nie mogę się nadziwić, że oto Polacy zagłosowali na przewidywalny scenariusz podsłuchów, inwigilacji, masowych zwolnień z pracy, bo przecież będą chcieli mieć wszędzie swoje macki i władzę.

Ci starsi, którzy zawierzyli po raz drugi Prezesowi, bo to on będzie pociągał za sznurki – zagłosowali  bardzo nieodpowiedzialnie. Nie przewidzieli tego, że oto ich dzieci, żony, mężowie i dalsza rodzina będą masowo tracili pracę.

Już doszły mnie słuchy, że w małym miasteczku pracownicy sądu drżą o swoją dalszą przyszłość. Już boją się prokuratorzy i urzędnicy w administracji publicznej, bo przecież wzorem lat 2005-2007 będą wymieniać nawet sprzątaczki, gdyż wszędzie będą chcieli mieć kontrolę i nad wszystkim.

Nie dziwię się niedoświadczonej młodzieży, która zawierzyła Beacie Szydło. Nie zrozumieli, że Beata Szydło cały czas ma twarz Prezesa i nigdy nie zdoła pokazać swojej. Młodzież, która przecież nie pamięta tego szaleńczego sprawowania władzy przez opętanego nienawiścią człowieka z Żoliborza.

O Narodzie, mój Narodzie – co żeś Ty zrobił wczoraj i gwarantuję, że zapłaczesz bardzo szybko za normalnością i wolnością, którą oddałeś w ręce Prezesa, o którym nawet jego własny Ojciec nie miał dobrego zdania.

Nic to. Nich porządzą sobie. Niech rozpierniczą to wszystko, co ciężko było budowane przez te 8 lat normalnych rządów. Niech w końcu spełnią swoje obiecanki wypowiedziane z krystalicznych usteczek Beaty Szydło, a są to obiecanki z kosmosu, których spełnienie jest wręcz niemożliwe:

Czuję się jak zbity i niczyj pies, bo ani Prezydent nie jest z mojej bajki, ani nie mam już swojego rządu. Czuję się fatalnie i drżę o pracę moich bliskich, a teraz zapoznajcie się obiecankami, bo po ich spełnianiu staniemy się Państwem bankrutów!

Módlmy się, bo oto przyszła władza, że bez modlitwy będzie ani rusz!

PiS – da każdemu dziecku da po 500zł /mc
– nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika
– reaktywuje Stocznie w Szczecinie
– anuluje wiek emerytalny 67 i przywróci 65
– zlikwiduje VAT8% na ubranka dla dzieci
– obniży VAT do 22%
– da prace młodym i mieszkania socjalne na start
– pensje pielęgniarkom i całej slużbie zdrowia PODWOI
– przewalutuje frankowiczów
– zwiększy 3 krotnie kwotę wolną od podatku
– podniesie renty i zwiększy emerytury
– podniesie najniższa krajowa do poziomu UE
– podwoi nakłady na polska naukę
– zrepolonizuje banki
– opodatkuje hypemarkety i banki
– lekarz i dentysta będzie w każdej szkole
– przedszkola będa za friko
– obniży CIT z 19 do 15% dla przedsiębiorstw zatrudniających min. 3 osoby
– wycofa PL z pakietu klimatycznego
– stworzy system obrony terytorialnej kraju
– zlikwiduje NFZ pieniądze przekaże wojewodom
– zapewni wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek
– ochroni lasy państwowe zapisem w Konstytucji
– będzie bronić złotówki przed Euro
– będzie bronić polskiej ziemi przed wykupem
– będzie aktywnie działać na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu
– wyrówna dopłaty bezpośrednie dla rolników
da im tez rekompensaty związane z embargiem rosyjskim
– dokona zmian dotyczących ustaw śmieciowych.
– da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci
– zlikwiduje gimnazja, przywróci 8- klasowa szkole podstawowa i 4-letnie licea
– bankowy tytuł egzekucyjny zlikwiduje
– zwiększy i wesprze eksport- program uruchomienia biliona 400 mld zl. na inwestycje, łącznie z funduszami      europejskimi
– rozwinie budownictwa mieszkaniowe
– odbuduje polski przemysł
– powoła Narodowa Rade Rozwoju
– powoła Rade Przedsiębiorczości
– usprawni i uskuteczni dyplomacje
– stworzy bezpieczeństwo energetyczne

Wklejam jeszcze klip ku pamięci jak to drzewiej z Prezesem bywało, a nie mam żadnego powodu myśleć, że Prezes się zmienił.

Smoleńsk, dużo Smoleńska będzie w Polsce, a więc pomniki, skwerki, nazwy ulic Lecha Kaczyńskiego będą wszechobecne.

Takiej chcesz Rodaku Polski, to ją będziesz miał!

https://www.youtube.com/watch?v=uKeeH7LTJc8

12 myśli na temat “Obudziłam się w innej Polsce, ale nie lepszej!

 1. Mocno fantazjujesz, że niby teraz nie ma podsłuchów i inwigilacji? W Polsce za rządów PO liczba podsłuchów wzrosła najbardziej i w tym momencie mamy ich najwięcej na mieszkańca w Europie.

  Co do urzędów, to koalicja PO i PSL (szczególnie koniczynki), od lat obsadzają wszystkie stanowiska swoimi krewnymi i znajomymi, to samo dzieje się z sądami.
  Przypominam prowokacje jaką zrobił dziennikarz, udając kogoś posłanego przez Donalda Tuska (ówczesnego premiera), gdy sędzia usłyszawszy to, bez wahania zrobił to czego podszywający się pod posłańca premiera dziennikarz chciał.
  Gdy minister Grabarczyk załatwił sobie nielegalnie pozwolenie na broń, to prokurator który chciał wszcząć śledztwo w tej sprawie, został natychmiast odwołany, taka to była wolność za PO.

  Jeszcze co do obietnic, to zapominasz o kilku sprawach, Polska w tym momencie się rozwija w tempie 3,5% rocznie, plan PiS-u jest rozłożony na 8 lat- tzn. oni ten program chcą spełnić w ciągu 8 lat (tak wiem sprytnie), ale biorąc pod uwagę skalę wyłudzeń na VAT i CIT (razem około 90 miliardów rocznie), jeżeli udałoby im się powrócić do poziomu który był pod koniec ich rządów (porównywalny ze średnią unijną), to by ich na to było stać.
  PO doprowadziła do tego, że skala wyłudzeń na VAT wynosi 3% PKB! Czyli około 50-60 miliardów rocznie, za rządów PiS luka VAT spadła z 1% PKB do 0,5%. Obecnie średnia dla UE, to jest 0,5% PKB, więc jesteśmy w tej sprawie rekordzistami.
  Skala niezapłaconego CIT, to około 30-40 miliardów. Dodaj do tego rosnącą o 3,5% PKB gospodarkę (100*1,035*1,035*1,035*1,035), to masz wzrost gospodarczy w ciągu 4 lat o 14%, a możliwości polskiej gospodarki są wyższe, moglibyśmy się rozwijać spokojnie w tempie 4-5%.

  Przy 14% wzroście adekwatnie 14% wzrost przychodów do budżetu, czyli kolejne 40 miliardów. Także sądzę, że twoje obawy się nie sprawdzą.

  Polubienie

  1. Panie Marcinie. Pamiętam koalicję PiS z Samoobroną i to był cyrk na kółkach. Nie jest moją umiłowaną partią PO, bo widziałam ich grzeszki niecne i rozpasanie, a Prezesa boję się dlatego, że co rusz zmienia swoją twarz i nic nie jest z nim na pewno. To jest nieobliczalny człowiek i tylko tego się boję, że skłóci nas między sobą, ale także ze światem.
   Jednym słowem zapowiadają się ciekawe czasy.Mam tylko cichą nadzieję, że to Beata Szydło będzie faktycznie rządzić krajem, a nie Prezes ze swoją niewiedzą na wiele tematów, bo co on może wiedzieć np. o rodzinie hę 🙂 Dziękuję za komentarz 🙂

   Polubienie

 2. Witam
  A ja usnęłam w nie lepszej Polsce i obudziłam się dokładnie w nie lepszej Polsce czyli nic się nie zmieniło….. Pewnie że wolałabym coś innego niż PIS i PO ale nie dało się inaczej obalić tego rządu i szkoda, że tak dużo PIS-owców zasiądzie w sejmie liczyłam po cichu na większe poparcie ze strony społeczeństwa dla partii Kukiza i Korwina ale jest jak jest …….W tym kraju nigdy nie będzie dobrze do puki przy władzy ciągle są te same partie PiS albo PO albo PSL . Te partie przez długie lata miały okazję się wykazać ale jakoś się nie wykazały. Troszkę zdziwiła mnie postawa młodych, w których ceniłam odwagę i chęć podjęcia wyzwań jakie rzucał im Korwin ale my starzy nie daliśmy im szansy na ich wybór głosując zawsze na którąś z tych wymienionych powyżej partii. Nie znam się na polityce ale nie wiem czym wielu się zachwycało w rządach PO …(?) Chyba żyje w jakimś innym świecie, bo ja tu powodów do zachwytu przy ich rządzeniu nie zauważyłam….. Obudziła się więc dziś tak jak od czterdziestu pięciu lat się budzę w kraju gdzie panuje wyzysk, gówniana służba zdrowia, podatki z dupy, złodziejskie instytucje itd itd…..czyli urodziłam sie w Polsce, w której nic się nie zmienia od lat.
  Serdecznie pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. Masz dużo racji, ale dla mnie bardzo ważna jest stabilizacja, którą mimo wszytko PO mi dawała i przewidywalność. PO nie moja też bajka, ale teraz autentycznie boję się rządów Prezesa.

   Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

   1. To tylko pozorna stabilizacja i tylko Twoja, bo mnie właśnie za ich rządów groziło bezrobocie……W mojej firmie cały zarząd to PO i miał właśnie zamiar mocno zredukować zatrudnienie w mojej firmie a tu ups zmieni się zaraz rząd i tym samym zmieni się zarząd mojej w mojej firmie. Ale nie oszukujmy się jest to myślenie typowe dla prywaty własnych interesów dla których Ty chcesz PO a ja nie chcę PIS-u ale poprzez PIS obalam PO

    Polubienie

   2. Ja może mam już inne zdanie jako Seniorka, bo nie muszę już chodzić do pracy. Tak było zawsze, że zmiana rządów odbijała się na ludziach pracy. Najbardziej mnie przeraża, że oni już krzyczą, że się z twarzami PO policzą. Krzyczą, że was zwolnimy, że to są wasze ostatnie chwile.

    Polubienie

  2. Zgadzam się, było kiepsko i nadal będzie. Dla takiego szaraka jak ja ,to raczej nic się nie zmieni, no może będzie musiał troszkę krócej pracować nim dochrapie się emerytury. Nadal będę chodziła do pracy, nadal będę korzystać z naszej polskiej służby zdrowia, dzieci nadal będą chodzić do szkół. Jeśli nowy rząd spełni choć część swoich obietnic, to może jednak skorzystamy w jakiś sposób. Ja żałuję, że z Sejmie nie będzie (prawdopodobnie) lewicy, bo uważam, że spojrzenie na wiele spraw z innej perspektywy może wyjść tylko na korzyść i zachęcać do dyskusji i przemyśleń. Bogoojczyźnianość i martyrologia PiS-u przeszkadza mi i wkurza, ale w sumie nie to jest najważniejsze.
   Pozdrawiam

   Polubienie

   1. „Bogoojczyźnianość i martyrologia PiS-u przeszkadza mi i wkurza” – napisałaś Czarownico i najbardziej mnie to będzie przeszkadzało ponieważ lubię wszystko w umiarem i toleruję, a co za dużo, to i pies nie zeżre, a Ojciec Rydzyk od dawna jest politykiem, a nie klerykiem!
    Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

 3. Elu nie jestem taka pewna, że nie będzie gorzej. Uważam, że będzie śmieszniej, ale nie lepiej. Jestem pewna, że ludzie za jakiś czas się ockną z letargu i zatęsknią na dawnym.
  Jednak oczywiście na to trzeba trochę czasu, aby wszystkie karty się odkryły.
  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 4. Ja nie rozumiałam jednego za rządów PO, niby wzrost gospodarczy, niby zielona wyspa mówiło się, a gdzie w tym wszystkim ludzie? My jako społeczeństwo nie wiele z tego zyskaliśmy, budżetówka 8 lat bez podwyżki, wat na ubranka dziecięce podniesiono do 23% , głodowa waloryzacja emerytur i rent i itd itp…….. ………. . Cieszę się, że ich już nie będzie, ale jednocześnie obawiam się PIS-u. Szkoda, że lewica tak upadła……..
  Ja bym tak nie krytykowała Polek i Polaków za PIS, po prostu ludzie chcieli zmiany, a czy była inna alternatywa? Może w końcu nie będzie tak źle. Ostatnio Pan Prezes jakoś tak pokojowa się wyrażał. 🙂 .
  Pozdrawiam Elu. 🙂 .

  Polubienie

 5. Tereso, chcę zaznaczyć, że rządy PO to też nie moja bajka, a zwłaszcza ostatnio. PiS niech się teraz spręża i da to, co obiecał ludziom. Jeśli się im nie uda realizować obietnic, to ludzie będą zawiedzeni. Moje emocje już opadły i zaczynam się przyzwyczajać do polskiego folkloru z Kukizem i jego ferajną. Będzie się działo, a PO niech robi w swoich szeregach porządek. Czas najwyższy, aby coś ze sobą zrobili.

  Miłego dnia 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s