„Lepiej być człowiekiem, który głośno przeklina, niż MAŁYM, CICHYM SKUR…NEM!”

6 sierpnia dokonałam wpisu na blogu, w którym określiłam swoją nadzieję na dobrą prezydenturę Andrzeja Dudy i co się okazało? 

Okazało się, że jestem osobą wierzącą w ludzi i ich umiejętności oraz wykształcenie i razem z innymi Polakami myślącymi tak jak ja – dostałam w pysk!

Z tego wynika, że jestem mimo wieku wciąż naiwna, bardzo naiwna i nie przewidziałam do końca takiego obrotu sprawy dając NOWEMU przepustkę do mądrego rządzenia i przede wszystkim sprawiedliwego.

Czuję się jak pokiereszowana przez ciężki pojazd, a w moim sercu powstała potężna blizna, bo oto POLSKI już nie ma, a jest tylko Prawo i Sprawiedliwość, że chce się splunąć na to prawo i sprawiedliwość.

W świecie wrze. W Polsce wrze, a oni nam plują w twarz i wmawiają, że to pada deszcz.

Tak cudnie odpoczęłam w święta od polityki, a w poniedziałek walnęli mnie tak, że czuję się jakby po mnie walec przejechał, bo oto NIE prezydent zgwałcił najważniejszy akt państwowy – Konstytucję.

I teraz mały, szary Polaku zostajesz bez żadnej ochrony i mogą z Tobą zrobić, co tylko zechcą. Mogą Cię inwigilować, podsłuchiwać, szpiegować Twoje mejle i w końcu mogą zapukać do Twoich drzwi i zamknąć do ciurmy.

Tego chcieli Polacy, którzy na to sobie zagłosowali, zwabieni kwotą 500 złotych, a teraz niech sobie na te pieniądze czekają, bo szybko ich nie dostaną, bo ważniejsze jest jeszcze do załatwienia, jak na przykład zamach na media.

Teraz k…wa oni!

Jak Prezes rozkaże, tak Nie prezydent zatańczy i tylko jest nadzieja, że sami w środku się wykończą i oby!

Mój optymistyczny wpis z 6 sierpnia 2015 roku:

„I oto nastał ten bardzo oczekiwany dzień przez wiele milionów Polaków, czyli dzień zaprzysiężenia nowego Prezydenta Polski – Andrzeja Dudy.

Mamy piękną Konstytucję, wykaligrafowaną po mistrzowsku i na taką nowiutką owo zaprzysiężenie się odbędzie już na chwileczkę. 🙂

Andrzej Duda będzie Prezydentem mojego kraju, ale czy od razu będzie moim, to chyba raczej nie! Ja nie od razu dam się wciągnąć w tę machinę uwielbienia dla człowieka, którego prawie nie znam i nie mam pojęcia jak swoją politykę poprowadzi. Mam nadzieję, że będzie to mądra prezydentura i w końcu uda się nowemu Prezydentowi zrealizować ogromne zapotrzebowanie polskiego Narodu na mądrą politykę, uczciwą politykę i politykę skierowaną w kierunku europejskiego, a nawet światowego poziomu.

Chcę być dumna z mojego Prezydenta i chcę nosić wysoko głowę, że oto w końcu Polska nie będzie się musiała wstydzić za reprezentanta naszego społeczeństwa, ale tak jak napisał Janusz Palikot na swoim blogu bym sobie też życzyła, aby:

 

Blog Janusza Palikota

Mowa Kennedy’ego

sie 6, 2015 | Polityka |

John F. Kennedy – gdy zarzucano mu, że będzie reprezentował interesy kościelne, a nie wszystkich Amerykanów – powiedział:

Wierzę w Amerykę, w której nastąpił rozdział Kościoła od państwa – w której żaden katolicki prałat nie powie prezydentowi (nawet katolikowi) co ma robić, a żaden protestancki pastor nie powie parafianom na kogo mają głosować; w której żaden Kościół ani szkoła wyznaniowa nie mogą liczyć na publiczne dotacje albo polityczne preferencje i w której nikogo nie odsuwa się od urzędów publicznych tylko dlatego, że jest innego wyznania niż prezydent mianujący go lub tych, którzy by go wybrali.

Chyba jednak u nas się to nie uda, ale mam nadzieję, że wpływ kościoła na politykę w Polsce zostanie znacznie ograniczony, bo Państwo i Kościół powinny być to dwie odrębne instytucje. Tak więc życzę sobie słuchania w kraju nie tylko katolików, ale i ateistów i tu chciałabym mieć wiarę w to, że nowemu Prezydentowi uda się pogodzić wierzących i niewierzących, a także będzie sukcesywnie spełniał wszystkie wyborcze obietnice, których nie szczędził w kampanii wyborczej. Chcę, aby Prezydent nie rzucał słów na wiatr, a faktycznie zmienił oblicze funkcji Prezydenta i pokazał, że Prezydent w Polsce ma coś do powiedzenia i zrobienia, oprócz tylko przypinania orderów i medali.

Pragnę uczciwej prezydentury, niesłychanie kreatywnej, dynamicznej i pełnej mądrych decyzji i ustaw na korzyść wszystkich Polaków, a więc:

Dziękuję Bronisławowi Komorowskiemu za te 5 lat zachowawczej, trochę śpiącej, trochę nijakiej, ale bezpiecznej prezydentury, ale skoro ludzie wybrali inaczej, to trzeba schować urazy i życzyć nowemu Prezydentowi wszystkiego, co najlepsze, a także mądrych decyzji, bez wpadek i hitów za 5 lat.

Kochani idzie nowe, świeże i przyjmijmy to na klatę. Nie mdlejcie, nie załamujcie rąk, bo może się okazać, że Prezydent Andrzej Duda będzie najlepszym Prezydentem w historii naszego kraju”.


Reklamy

12 myśli na temat “„Lepiej być człowiekiem, który głośno przeklina, niż MAŁYM, CICHYM SKUR…NEM!”

 1. Witaj
  Przychodzę tu do Ciebie , czytam słowo po słowie i zasadniczo dochodzę do wniosku, że zgadzam się z Tobą a jedynym co nas różni w myśleniu jest to , że ja uważam iż Polski już dawno nie ma, a konstytucję i owszem mamy w postaci zbioru praw podpartych pojebanymi ustawami czyli też jakby jej nie było…..Według mnie Twoja naiwność nie wypływa tylko z ostatnich wydarzeń politycznych….Tego kraju już dawno nie ma. Jest natomiast kraj taniej siły roboczej otwarty na obcych , którzy na owej taniej sile dorabiają się nic nie zostawiając w zamian temu krajowi. Dla mnie ten kraj sprzedaje sie jak tania dziwka , a jego polityka to ciągle kręcenie prywaty i branie co publiczne jak swoje. Nikt sie z nami nie liczy bo nic sobą nie reprezentujemy a jedyne czego od nas chcą to by móc coś na naszych terenach otworzyć by móc niczym jak w chinach korzystać z taniej siły roboczej….Tak więc nie ma co się wielce podniecać ….
  Serdecznie pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. A może właśnie to jest nam potrzebne by przebudzić sie ze snu w jaki wprowadziło nas PO…..? Ja nie dostrzegam w tym kraju nikogo komu oddałaby w ręce rządy tego kraju z nadzieją że wyprowadzi go na prostą drogę do lepszego , sprawiedliwszego życia…….
   Już od dawna myślę że w tym kraju musi się coś mocnego wydarzyć , jakiś bunt , jakaś rewolucja ……..bo to co działo się za PO i będzie działo się za PIS jest nie do przyjęcia

   Polubienie

   1. Pewnie się wydarzy, bo to co teraz się dzieje jest nie do przyjęcia. Myslę, że obiecanki nie zostaną spełnione i budżet pęknie, a potem to już tylko ludzie wyjdą na ulice. Czeka nas wiele niespodzianek jeszcze i wiele złamanych karier.
    Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

 2. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych, które od 1 stycznia 2016 roku będą dostępne na receptę dla wszystkich potrzebujących. Jednak internauci alarmują, że niektóre leki wykreślone z tej listy podrożeją z 3,2 zł do astronomicznej kwoty 1400 zł!
  Sprawa dotyczy leków stosowanych przez osoby po przeszczepach. W oficjalnym dokumencie zabrakło miejsca m.in. na takie medykamenty jak Prograf i Valcyte. Decyzja ministra zdrowia sprawi, że pierwszy z leków podrożeje od 1 stycznia 2016 roku z 3,2 zł do 159,09 zł, natomiast koszt zakupu drugiego, który również do tej pory kosztował 3,2 zł, wzrośnie do 1417,5 zł!
  http://o2.pl/artykul/pis-uderza-w-pacjentow-po-przeszczepach-ogromne-podwyzki-cen-lekow-5944293711815297a

  Polubienie

 3. Naiwna też bywam. Zwłaszcza wtedy, gdy uruchamiam myślenie życzeniowe. Nie wierzę natomiast w to, że Polaków dało się zwabić tą pięćsetką. Motywacje były bardziej złożone.
  Pozdrawiam i dobrego Nowego Roku życzę. Niech prognozy wezmą w łeb i stanie się cud.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s