Mały, śmieszny pan z Żoliborza!

Poseł Jarosław Kaczyński powiedział w 2007 roku:

„Chciałem rządzić, już gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać mając lat 34, a skończyć rząd, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu” – Źródło: wywiad dla „Wprost”, 15 stycznia 2007 i czy te słowa nie są przerażające?

Człowiek, który nigdy nikomu nie pomógł oprócz swojej mamie i bratu.

Człowiek, który nie wpłacił nigdy ani grosza na chore dziecko, fundację, WOŚP!

Człowiek, który nigdy się nie zakochał i nie spłodził potomka.

Człowiek, który nie zasadził ani jednego drzewa, krzaczka, kwiatka.

Człowiek, który nigdy nie był za granicą i nie zachłysnął się jakimś tam Paryżem, Rzymem, Watykanem, a jedynie Ojcem Rydzykiem w Toruniu i na Jasnej Górze.

Człowiek, który nie potrafi samodzielnie egzystować w społeczeństwie bez ochrony.

Człowiek, który nie kocha Polaków i Polski.

Człowiek uwikłany w swoje urojenia i marzenia o wielkości.

Człowiek, który nie potrafi posługiwać się nowoczesną technologią, nawet na poziomie przedszkola.

Człowiek, który nie dba o siebie i swoje uzębienie.

Człowiek, który spał, kiedy w Polsce nastał Stan Wojenny.

Człowiek, który namaszcza posłusznych, a nie posłusznych usuwa i zwala z piedestału i wszyscy się go boją.

Człowiek, który trzęsie w swojej partii Prezydentem i Premierem, którzy nie mają kręgosłupa! Boją się też dyktatora!

Człowiek, który przez niespełna trzy miesiące pogrzebał naszą wolność – 26 letnią i idzie dalej jak w dym i faktycznie po Polsce zaraz zostanie jeno proch i pył!

Człowiek zamknięty na Żoliborzu z kotem, bez przyjaciół i rodziny. Człowiek dziwaczny i człowiek samotny, który wbił sobie w głowę, że będzie rządził 40 milionowym krajem i niech mi ktoś napisze dlaczego Polacy wybrali na wodza takiego niedzisiejszego dziwaka, bo ja nie pojmuję!

4 myśli na temat “Mały, śmieszny pan z Żoliborza!

 1. Na początek zaznaczę, że nigdy w życiu nie głosowałem na PiS i z powodu osobistych przekonań (jestem gospodarczym liberałem nie socjalistą) nigdy nie zagłosuję.
  Mam kilka uwag do Twojego wpisu, a konkretnie sprostowań:
  1. „Człowiek, który nigdy się nie zakochał i nie spłodził potomka.” – potomka to fakt, nie spłodził ale zakochany był. Polecam zasięgnąć więcej informacji o Kaczyńskim przed pisaniem takich informacji.
  2. „Człowiek, który nie zasadził ani jednego drzewa, krzaczka, kwiatka.” – Coooooo? Tego to wgl nie wiem jak mam skomentować.
  3. „Człowiek, który nigdy nie był za granicą i nie zachłysnął się jakimś tam Paryżem, Rzymem, Watykanem, a jedynie Ojcem Rydzykiem w Toruniu i na Jasnej Górze.” – akurat Kaczyński wielokrotnie bywał za granicą, więc słowa, że nigdy są kłamstwem.
  4. „Człowiek, który nie kocha Polaków i Polski.” – ok, rozumiem, że to Twoja prywatna opinia. Choć się nie zgadzam to masz do niej prawo.
  5. „Człowiek, który nie potrafi posługiwać się nowoczesną technologią, nawet na poziomie przedszkola.” – Proszę Cię. Kaczyński często po necie nie surfuje ale potrafi obsługiwać tablet czy komputer. Przykład z ostatnich dni: https://www.youtube.com/watch?v=TrJ–3eiRFw
  6. „Człowiek, który spał, kiedy w Polsce nastał Stan Wojenny.” – Mnie na przykład w czasie wprowadzania stanu wojennego nie było na świecie, a moi rodzice nie uczestniczyli w strajkach, a mimo to nie uważam, że to coś uwłaczającego dla nich. Kaczyński nie zajmował się wtedy polityką – tak jak wcześniej np. Pan Kijowski.
  7. „Człowiek, który przez niespełna trzy miesiące pogrzebał naszą wolność – 26 letnią i idzie dalej jak w dym i faktycznie po Polsce zaraz zostanie jeno proch i pył!” – Jakie to konkretnie wolności Tobie zabrał Kaczyński? Dotychczas jak już to instytucjom. Można gdybać czy nie zabierze i nam obywatelom, ale na razie to tylko gdybanie.
  8. „wbił sobie w głowę, że będzie rządził 40 milionowym krajem i niech mi ktoś napisze dlaczego Polacy wybrali na wodza takiego niedzisiejszego dziwaka, bo ja nie pojmuję!” – to oznacza, że nie tylko wbił sobie w głowę ale i zrealizował. To też świadczy o jakimś sprycie, czy inteligenci Kaczyńskiego. Wiem, że pewnie nigdy w takich kategoriach o tym nie myślałaś, ale umiejętność manipulowania masami społeczeństwa posiadają osoby inteligentne, z instynktem przywódczym. Potrafił doprowadzić do sytuacji, w której ma swojego premiera, prezydenta, rząd, sejm i senat. Trzeba mu wiec przyznać, że ma zdolności przywódcze w przeciwieństwie do na przykład „mdłej” i „nijakiej” Szydło. Ludzie głosowali na niego, ponieważ widzą, że ma jakąś wizję. Nie jest dla nich ważne w szczegółach jaką. Wystarcza im, że w przeciwieństwie do Platformy, która po tylu latach trochę się „przejadła” Kaczyński ma pomysł na budowę silnej Polski (w ramach Grupy Wyszechradzkiej) + Rumunii, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Estonii i później Białorusi i Ukrainy. Czy to realne to inna sprawa, ale wyborcom się to podoba.

  Pozdrawiam serdecznie! I oczywiście zapraszam do dyskusji 😉
  Adrian

  Polubienie

  1. I przypnę jeszcze taki kwiatek :

   „Honorowej Obywatelce Starachowic Jadwidze Kaczyńskiej z wdzięczności za dar życia Prezydenta i Premiera Rzeczpospolitej Polskiej- w I rocznice śmierci mieszkańcy Starachowic 17 stycznia 2014 r.”

   Adrian, nie wydaje Ci się, że to zakrawa już na zawłaszczenie sobie wszystkiego?

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s