Serialowe bajdy Adelajdy!

Dobry wieczór. 🙂

O dziwo do wiosny coraz bliżej, choć prawdopodobnie zima ma jeszcze zaskoczyć wg. synoptyków.

Ta zima minęła mi bardzo szybko, bo jaka to tam była zima? Śniegu śladowo i wybiórczo w rejonach Polski i ani razu się tej zimy nie przestraszyłam. Śniegu napadało i na drugi dzień nie było po nim śladu, a więc strachy na lachy, przynajmniej w moim rejonie.

Co robić zimą będąc na emeryturze? Oczywiście i przede wszystkim uważać należy, by nie złapać jakiegoś choróbska typu grypa, czy też zapalenie gardła.

Jeśli się uda uniknąć wirusów, to telewizja i programy w niej – emerytom umilają wolny czas. Można się zawinąć w koc, sącząc gorącą herbatą i śledzić seriale, których jest w naszej telewizji od wyboru do koloru.

Złapałam się na tym, że tej byle jakiej zimy nie obejrzałam ani jednego odcinka serialu „Na Wspólnej”, ani „M jak miłość”, ani „Singielki”- nowego serialu z młodą kobietą – moją imienniczką.

Dawniej miałam w głowie zapisany grafik, gdzie był zapisany kanał, godzina i tytuł serialu i prawie na czuja przełączałam kanały z „Klanu” na inny serial – na innym kanale, ale tej zimy się mi znudziło.

Znudziły mi się intrygi w serialach i te wszystkie miłostki i zdrady zarazem, kiedy scenarzyści zaczęli wymyślać tak absurdalnie i na siłę akcje, które w realnym życiu prawie się nie zdarzają. Powiedziałam sobie – stop i dobrze zrobiłam, bo nawet sami aktorzy, którzy są w tych serialach dla kasy wstydzą się swoich ról i czytamy, co powiedział wiekowy aktor, który z racji wieku może sobie już pozwolić na taką ocenę!

„Witold Pyrkosz od ponad 16 lat gra dziadka Lucjana, nestora rodu Mostowiaków. Widzowie kochają go za jego dowcip oraz ciepło, którym emanuje w serialu.

Jednak okazuje się, że Pyrkosz nie jest równie wielkim fanem „M jak miłość„. Nie dość, że nie śledzi losów swojej serialowej rodziny, to jeszcze ma niezbyt dobre zdanie na ich temat.

„Jak mogę się przejmować i jeszcze o tym myśleć? To wszystko jest wymyślone i to są bajdy Adelajdy, a ja tam wykonuję tylko swoją pracę” – przyznaje w rozmowie z „Faktem” 89-letni aktor.

Gdyby Ilona Łepkowska nadal była scenarzystką hitu TVP2, na dziadka Lucka z pewnością czaiłyby się już jakieś kartony.

Co sądzicie o jego wypowiedzi? Powinien tak mówić o serialu, który zapewnia mu comiesięczny zysk?”

http://www.pomponik.pl/plotki/news-witold-pyrkosz-ostro-o-m-jak-milosc-bajdy-adelajdy,nId,2134252

Spytacie więc, co oglądam w telewizji, a więc programy informacyjne i publicystykę, a dlatego, że to mnie najbardziej interesuje. 

Lubię obejrzeć też film fabularny, choć w telewizji jest coraz mniej dobrego kina, a więc uciekam do sieci, gdzie mogę obejrzeć film z konkretnym początkiem i różnym zakończeniem i mam o czym myśleć. 

Dlatego seriale uważam za sztukę byle jaką, która nie wnosi nic do mojego umysłu. Witold Pyrkosz tylko mnie w tym utwierdził, że na seriale szkoda czasu.

Jednak zaznaczam, że kto lubi, niechaj ogląda, bo o gustach się nie dyskutuje.

5 myśli na temat “Serialowe bajdy Adelajdy!

 1. Telenowele są byle jakie. Inne seriale potrafią być interesujące, a aktorzy umieją kochać swoją rolę. Temu aktorowi akurat się nie dziwię. Tyle lat eksploatują go do ostatniej kropli. Tyle ludzi nie zna jego nazwiska, za to znają „Lucjana”.

  Polubienie

 2. Serial, według mnie, jest interesujący podczas oglądania kilku pierwszych odcinków. Potem widz zna, każdą minę bohatera, uśmiech, ruch i dialogi. To szybko nuży i powoduje, że nie oglądam seriali w ogóle. Żadnego! Mam kilka ulubionych filmów, których seria składa się z kilku odcinków. Wtedy każdy z nich jest świeży i ciekawy. Polskie seriale rosną jak grzyby po deszczu, a jeden gorszy od drugiego. Jak można oglądać tę samą postać przez 16 lat? Kiedy zna się ją lepiej niż własnego męża? Strata czasu.
  Pozdrawiam Elu:)

  Polubienie

 3. Elu, masz rację. Tasiemce szybko się nudzą, bo jak piszesz ileż można lat oglądać tych samych aktorów, którzy jednocześnie występują w kilku serialach. Masz rację – strata czasu.
  Pozdrawiam Elu 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s