„Nieznajoma” – moje kino

Dobry wieczór. 🙂

Bardzo rzadko sięgam po film z pogranicza filmu mocno i głęboko psychologicznego, gdyż może się takie kino śnić w nocy i wywoływać koszmary. Ja zaryzykowałam 😀

Jednak są ludzie, którzy wielbią takie filmy, które wbijają się jak ostry nóż w każdy członek ludzkiego ciała.

Jeśli wstępem nie wystraszyłam, to wszystkich o mocnych nerwach zapraszam do obejrzenia filmu włoskiego, zrealizowanego w 2006 roku pt. Nieznajoma”.

Film opowiada o ukraińskiej prostytutce, która z innymi kobietami zostaje uwięziona przez ukraińskich mafiozów w celach prokreacyjnych.

Kobiety są brutalnie gwałcone i zapładniane, a ich dzieci po urodzeniu natychmiast zostawały sprzedawane za bardzo wielkie pieniądze. 

Główna bohaterka Irina rodziła dwanaście razy i ani razu nie dano jej spojrzeć na swoje dziecko. Ani razu nie przytuliła swego dziecka i nie nakarmiła.

Kiedy urodziła dwunaste dziecko i o dziwo – pozwolono jej na nie spojrzeć i przytulić, coś w niej stało się takiego, że ucieka z matni, okrada z pieniędzy i jedzie do Włoch na poszukiwanie swojej córeczki.

Akcja w filmie jest zawrotna i dzieje się bardzo dużo. Pokazana jest wielka determinacja ukraińskiej matki by tylko poznać swoje ostatnie urodzone dziecko.

Zachęcam do obejrzenia tego bardzo wartościowego filmu, choć szalenie brutalnego w swoim wyrazie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s