Boję się Ciebie Polsko!

Dobry wieczór. 🙂

 Podzielę się swoimi przemyśleniami związanymi z obecną sytuacją polityczną w Polsce, a więc:

W sobotę jechałam z mężem samochodem po ful wypas autostradzie szybkiego ruchu. Prosta droga jak drut z gładką i solidną nawierzchnią. Pamiętam, że budowano ją za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, a więc bardzo niedawno.

Cieszyliśmy się, że teraz jazda do Szczecina będzie bułką z masłem, bo o wiele szybciej i bardziej komfortowo.

Potem autostradę połączono z obwodnicą i już nie trzeba było wjeżdżać do dużego miasta zakorkowanego samochodami, a więc skróciła się jazda z dwóch godzin do jednej godziny.

Tylko wsiadać i jechać z przyjemnością.

Ja wiem, że na polskie drogi Unia pompowała wielkie pieniądze i nie chce mi się szukać w sieci ile na moją autostradę. Wiem jedno, że te osiem lat rządów PO nie były zmarnowane. W wielu miejscach są takie drogi, które zostały wybudowane i nie mamy się czego wstydzić, choć nadal są miejsca hańby i drogi zapomniane, ale przecież nie od razu zbudowano Kraków.

Kiedy jadę, to lubię gapić się przez okno i obserwuję jak Polska się zmienia. Widzę już nie tylko dziurawe drogi i zaniedbane wioski, jak to dawniej bywało, gdyż ludzie w Polsce chcą żyć na europejskim poziomie, a więc się starają.

Jechałam więc w sobotę i nagle zrobiło mi się cholernie smutno. Spytacie dlaczego?

Nagle poczułam dreszcz na plecach, bo zdałam sobie sprawę z tego, że Polska się cofnie o lata świetlne za rządów PiS.

Kiedy wzięli władzę pod koniec 2015 roku mimo całego wachlarza obietnic jestem pewna, że nie zrealizują z nich nawet 25%.

Nie wybudują już autostrad szybkiego ruchu, bo Unia zaraz się od nas odwróci i zamknie dostęp do konta. Będziemy się cofać w rozwoju, bo w swoim budżecie mamy pieniądze jeno dla Rydzyka i nie żadnego tam ojca. Polegną na reformie 500+, bo w 2017 roku zabraknie im kasy na dofinansowanie rodzin. Górnicy wyjdą zaraz na ulicę, bo im obiecali, a nie dają i można tak mnożyć bez końca.

Może się stać, że Unia nałoży zaraz na Polskę sankcje za niesubordynację i w końcu staniemy się drugą Grecją, co prognozują już ekonomiści.

Zaczęli rządzić od dupy strony, bo zamiast zająć się reformami i spełnianiem swoich obietnic, to zaczęli od rozpierduchy w TK, ułaskawienia Kamińskiego i oczywiście dobrali się do de… Lechowi Wałęsie, aby tym sposobem napisać nową historię Polski.

Kto za tym stoi? Nie domyślacie się? Stoi za tym człowiek, który za tamtych czasów, kiedy komunizm obalano nic nie znaczył – razem ze swoim bratem.

Teraz zaciera swoje małe rączki i w ukryciu knuje i zastrasza, tak jak zastraszył chorą na głowę Kiszczakową.

Jednym zdaniem się pytam – dokąd moja kochana Polsko oni Cię prowadzą!

To jest dopiero początek zemsty, bo to, to małe dopiero sie rozkręca, a co z nami, tymi, którzy na to oszustwo nie głosowali?

Już w filmie „Psy” podniesiony został problem z teczkami, że może by warto je spalić, to byśmy nie mieli na zlecenie PiS serialu o tym, kto był zdrajcą, a kto bohaterem. 

Smutna jesteś Polsko pod rządami krwiożerczego Jarosława Kaczyńskiego, który dopnie swego i będzie dążył do tego, aby Wałęsa oddał wszystkie swoje zasługi jego bratu, którego historycy oceniają jako marnego i nieudolnego Prezydenta.

Po tej analizie sądzę, że polskie drogi i ich rozkwit pozostaje teraz w sferze marzeń.

Nie poszli do wyborów, a więc niech się kulają po dziurawych drogach, bo ja będę  jeździła po autostradach zbudowanych za rządów przewidywalnych i w miarę normalnych.

https://www.youtube.com/watch?v=st0h3416PsM

2 myśli na temat “Boję się Ciebie Polsko!

  1. Historia uczy, że niczego nie uczy. Nie da się przewidzieć przyszłości. Choć podzielam Twoje obawy, nie patrzę tak skrajnie. Nie takie rzeczy Polska przetrzymała, jakie funduje Jej rządząca obecnie ekipa.

    Polubienie

  2. Ako, no niby tak, że nie takie rzeczy przeżyliśmy, a jednak trochę strach oglądać tv w dzisiejszych czasach. Młodzi nie zrozumieją, a starzy swoje wiedzą, bo pamiętają,

    Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s