Nie dopuszczać Krzywonos do głosu!

Dobry wieczór. 🙂

Kolejny dzień z KOD-em – tym razem w Gdańsku.

Uważam, że za szybko KOD poszedł w obronę Lecha Wałęsy. Niepotrzebnie i za szybko ludzie dali się Wałęsą otumanić.

Wszyscy starsi ludzie pamiętają jakie to były paskudne czasy, że wielu ludzi zostało złamanych, a więc dopóki do końca Wałęsa nie jest oczyszczony, to KOD nie powinien za nim stać murem.

Wałęsa nie jest z mojej bajki i kompletnie nigdy nie był. Nie lubiłam jego prezydentury, ponieważ roznosiła i roznosi go buta, co mnie diabelnie raziło i razi. Lubię ludzi skromniejszych, mądrzejszych i bardziej wyważonych, a Lech Wałęsa wydaje mi się wciąż nieszczerym człowiekiem i za uszami ma wiele.

Bardzo dobrze, że powstał KOD, ale temu ruchowi brakuje ikry i ludzi, którzy by pociągnęli KOD w dobrą stronę, bez niepotrzebnej demagogii, a dziś demagogia była bardzo widoczna, co mnie zniesmaczyło.

I jeszcze! Apeluję, aby nie dopuszczać do głosu Danuty Wałęsy, która w swojej książce napisała prawdę, jak to się jej z mężem żyło, a nie zawsze ją szanował.Teraz staje za nim murem i go oczyszcza. Ma do tego prawo w domowych pieleszach, a nie na forum publicznym, bo brzmi to groteskowo.

I jeszcze na koniec! Komitecie Obrony Demokracji! Nie dopuszczaj już nigdy więcej do głosu rzekomej legendy „Solidarności” – Henryki Krzywonos! Ja nie mam przyjemności słuchać na tak wielkiej manifestacji, w imię obrony wolności i demokracji tej prostej, wulgarnej przekupy. Ja ją wykreślam z listy legend tamtych czasów, a dlaczego? Pani Krzywonos! Może sobie pani w domu nazywać Prezesa Kaczyńskiego konusem, maluchem jako i ja go sobie czasami w złości nazywam, ale na forum publicznym trzeba mieć trochę klasy. Pani jej nie ma!

Na poniższym zdjęciu widzimy straszą, rozczulającą Panią, która być może nie miała pieniędzy, by kupić flagę na manifestację, a więc nie poszła na łatwiznę i z serwetek sobie flagę uszyła. Jest Pani bohaterką nie tylko dla mnie.

 

 

4 myśli na temat “Nie dopuszczać Krzywonos do głosu!

 1. no cóż kalinakxo nie ma co teraz wybrzydzać na brak klasy i innych przymiotów u takich ludzi jak Wałęsa czy Krzywonos i im podobnych … toż to byli prości ludzie , klasa robotnicza . Taka była w większości Solidarność – właśnie taka przaśna . Ale to ich rękoma głównie inteligenci wywalczyli wolność . Taką mamy historię ,taki naród … jednego dnia się kochamy drugiego już nienawidzimy. Wsadzamy bohaterów na pomniki by za chwilę ich z nich zrzucić i odsądzić od czci i wiary . Nazwać wrogami narodu. Przyznasz , że to trąci jakąś schizofrenią , paranoją – no w każdym razie nie wyglądamy na zdrowy na umyśle naród . Nie potrafimy żyć spokojnie tu i teraz , tworzyć coraz lepszą rzeczywistość dla dobra obywateli i kraju tylko ciągle szukamy wrogów ,grzebiemy w przeszłości , doginamy i przemalowywujemy historię tak by pasowała obecnej władzy , mamy w nosie prawdę , realia tamtych czasów , chcemy z kimś walczyć , opluwamy się nawzajem, ulegamy manipulacjom taty Rydzyka i kościoła w ogóle – jakbyśmy stracili własny rozum . Nie wiem , nie potrafię zrozumieć tego wszystkiego. Ale wiem , że wszystko się we mnie buntuje bo nie ma we mnie zgody na taką Polskę i Polaków.

  Polubienie

 2. Masz rację Ferdydurko. Nasiliło się to wszystko z chwilą dojścia PiS do władzy. Czy to przypadek, że wypłynęły kwity na Wałęsę, które jeszcze bardziej nas podzieliły?
  Myślę, że teraz zacznie się nagonka Polaka na Polaka, bo to jeszcze nie koniec. Też nad tym ubolewam, ale jestem zwolenniczką prawdy, a nie półprawd, dlatego piszę, że Wałęsę powinno się wynieść, jeśli okaże się, że nikogo nie skrzywdził. Dopóki to się nie rozstrzygnie, dopóty będę miała wątpliwości. Albo białe jest białe, albo czarne jest czarne. Tak mam.

  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. Całkowicie się z Tobą zgadzam, że dopóki prawda nie zostanie ustalona, jest dziecinadą opowiadać się za kimkolwiek. Najpierw rzetelna znajomość faktów, potem ich ocena.

   Polubienie

   1. Uważam, że każda sprawa niejasna powinna być do końca wyjaśniona, a człowiek oczyszczony z zarzutów. Inaczej się nie bawię! KOD się zagalopował w swoich peanach na cześć Wałęsy!
    Ako, pozdrawiam 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s