Polska jako marka w świecie teraz jest pośmiewiskiem

Polska od kilku lat miała swoją markę na świecie, a najbardziej w liczących się krajach. Byliśmy coraz bardziej widoczni i dostrzegani, gdyż po otrzepaniu się z czasów – pod butem Związku Radzieckiego, pracowaliśmy na to, by nas widziano.

Mnie to bardzo cieszyło i byłam dumną Polką, że moje wnuki będą dorastały w coraz bardziej mocniejszym i bogatszym kraju.

Niestety! wszystko runęło 120 dni temu i odkąd PiS doszedł do władzy cofamy się i spadamy po równi pochyłej.

Wystarczy otworzyć o poranku Internet i inne media, aby się okrutnie przerazić tym, co piszą w Polsce.

Zebrałam kilka wątków, które królują w dzisiejszej prasie o naszych rządach, ministrach, wypowiedziach, zwolnieniach, aferach, a to wszystko jest w czarnych kolorach.

1. – Warto pamiętać, że byliśmy pierwszą ofiarą w 39 r. Po katastrofie smoleńskiej byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu współcześnie – powiedział w sobotę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jego słowa zostały już skomentowane przez rosyjskich rzeczników.

 „W wyścigu o najbardziej absurdalne i głupie wypowiedzi nieoczekiwanie pojawił się nowy lider” – napisał na Twitterze rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin. Krytycznie do wypowiedzi Macierewicza odniósł się również rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow, który uznał słowa polskiego polityka za bezpodstawne i pozbawione obiektywizmu.

 

2. Katarzyna Łaniewska, grająca Annę Walentynowicz w „Smoleńsku”, przekonuje, że wie, co naprawdę stało się z Tu-154. Jej zdaniem ktoś z premedytacją zabił 96 osób.

3. Frasyniuk będzie miał kłopoty z prokuraturą. Miał znieważyć Kaczyńskiego i Dudę

 

4. Jak ustalił „Super Express”, ani prezydencka limuzyna, ani pozostałe auta, którymi wożone są najważniejsze osoby w państwie, nie mają ubezpieczenia AC. Powód? Oszczędności. Samo tylko ubezpieczenie pancernego BMW serii 7 High Security, którym porusza się prezydent Andrzej Duda, kosztowałoby ok. 150-200 tys. zł rocznie.

 

5. Według TVN 24 Komisja Wenecka na posiedzeniu 10 i 11 czerwca ma zająć się ustawą PiS o policji, nazywaną ustawą inwigilacyjną. Stanie się to na wniosek Komitetu Monitorującego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

 

 

6. 45-letni ksiądz oskarżony jest o gwałty i „inne czynności seksualne”. Ofiarą padła 14-letnia dziewczynka. Duchowny stanie przed sądem.
Sprawa 45-letniego księdza diecezji kieleckiej oskarżonego o pedofilię – o obcowanie płciowe z małoletnią poniżej 15. roku życia – została skierowana do sądu. Ksiądz przebywający w areszcie od 28 września 2015 r., przyznał się do zarzutu i, jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach – sam zaproponował dla siebie karę.
7. – Jestem zmęczona polityką. Uwielbiam sztukę, malarstwo, kocham czytać. Nakręcono przeciwko mnie przemysł pogardy, to trudne do zniesienia. Zastanawiam się, czy się nie wycofać – mówi w rozmowie z Onetem posłanka PiS, prof. Krystyna Pawłowicz.
8. Dziennikarka TVP Info Kamila Biedrzycka-Osica żegna się z widzami. Nie poprowadzi już „Gościa Poranka”, dzieląc w ten sposób los wielu kolegów. Można skojarzyć to z wpisami Krystyny Pawłowicz, grożącej odstrzałem dziennikarzom, w tym także Biedrzyckiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s