Oni chcą karać kobiety za to, że są kobietami!

Dla mnie w życiu musi być kompromis jeśli strony nie potrafią się dogadać, a  jest teraz tak, że PiS kompletnie zawłaszcza wszystko, co tylko sobie zamarzy i żadna opozycja PiS-owi nie może podskoczyć.  PiS praktycznie opozycji nie uznaje, a do tego ma w Sejmie większość, a więc żadnego kompromisu nie będzie!

Jeśli dojdzie do uchwalenia ustawy aborcyjnej według PiS i kościoła, to w Polsce stanie się tragedia. Kościół w porozumieniu z PiS zamierza ukarać kobiety za to, że są kobietami i skazuje je na średniowieczne praktyki.

Chce się krzyczeć, gdyż jest bardzo prawdopodobne, że polskie kobiety, a nawet dziewczynki będą musiały rodzić w trudnych życiowych sytuacjach i tak:

 żeby było jasne, według nowych zasad ciężarna będzie musiała urodzić kiedy:

– została zgwałcona i nie chce nosić i rodzić dziecka oprawcy
– sama jest dzieckiem
– ciąża jest zagrożeniem dla jej zdrowia
– straci wzrok, będzie kaleką do końca życia
– ciąża jest zagrożeniem dla jej życia
– urodzi dziecko bez mózgu, zniekształcone, które w bólach umrze kilka godzin/dni po porodzie.

Oliwia Piotrowska – jedna z wielu Internautek,  napisała w sieci! Jej wpis przeraził polskie, młode kobiety:

„Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej.” – głosi projekt ustawy, złożony u marszałka Kuchcińskiego, który uzyskał poparcie episkopatu, Szydło i, co pewnie w tej sytuacji najważniejsze, prezesa Kaczyńskiego.

Przeczytałam projekt tej ustawy oraz jego uzasadnienie. I chcę Wam powiedzieć, że też powinniście to uważnie zrobić.

Żaden z dotychczasowych pomysłów PiSu – ani zmiażdżenie TK, ani 500+, ani inwigilacja, ani obsadzenie całego kraju działaczami partyjnymi, ani zawłaszczenie publicznych mediów – nie będzie miał tak wielkiego wpływu na życie wszystkich nas, jak ten projekt.

Wszystkich, nie tylko kobiet.

Każdy z nas ma siostrę, kuzynkę, matkę, koleżankę z pracy, córkę, sąsiadkę, panią wychowawczynię, szefową albo podwładną. Kobiety zachodzą w ciążę. Prędzej czy później któraś ze znanych Ci kobiet – albo Ty sama – padnie ofiarą tej ustawy.

Chronione życie ludzkie zaczynało się będzie bowiem z chwilą „połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej”.

Kodeks Karny ma zyskać nowy artykuł, „zabójstwo prenatalne”. Zagrożone ono będzie karą od 3 miesięcy do 5 lat. Za to przestępstwo odpowiadać będzie i matka, i lekarz, i każda osoba, która w tym pomogła – także przyjaciółka, która przywiozła zza granicy pigułki wczesnoporonne lub udzieliła schronienia w czasie zabiegu w Czechach.

Jeśli przestępstwo zostanie popełnione nieumyślnie, grozić będzie kara do 3 lat. Sąd będzie mógł odstąpić od wymierzenia kary.  Przez nieumyślne – jak stoi w uzasadnieniu ustawy – rozumie się poronienie w sytuacji, w której kobieta nie działała aktywnie na rzecz usunięcia ciąży, a jedynie ‚ w wyniku swojego nieroztropnego zachowania doprowadziła do śmierci dziecka”.

Skutki? – przymus rodzenia dzieci przez zgwałcone dzieci, przymus rodzenia dzieci z kazirodztwa, gwałtu, w tym zbiorowego, przymus rodzenia płodów bez mózgu, etc. . – realny zakaz badań prenatalnych (np. aminopunkcja zwiększa ryzyko poronienia, lekarze będą się bać spraw karnych w przypadku powikłań po zabiegu) – z ustawy znika punkt o badaniach prenatalnych, w uzasadnieniu ustawy jest zapis o tym, że badania przestaną mieć uzasadnienie – nieoperowanie zaśniadu, ciąży pozamacicznej, generalnie konieczność utrzymania ciąży zagrażającej życiu matki, nawet jeśli spowoduje śmierć i matki i płodu – sprawy karne i kary więzienia w przypadku poronienia i martwego urodzenia; badanie przez sąd, czy matka nieumyślnie spowodowała przestępstwo – być może pracowała za dużo, nie poszła spać, zignorowała przeziębienie albo pojechała na wycieczkę na rowerze? – grozić będą za to 3 lata więzienia – zgłaszanie policji przez lekarzy przypadków poronienia lub podejrzeń

Skutki nieopisane w uzasadnieniu, a logiczne po jego lekturze: – zakaz invitro (nie jest wpisany w tej ustawie, ale skoro człowiek zaczyna się w momencie połączenia komórek, to wydaje się logiczne) – jeszcze większy strach ofiar gwałtu przed zgłaszaniem przestępstwa (wiele kobiet będzie chciało po gwałcie usunąć ewentualną ciążę; jeśli nie będą mogły tego zrobić tutaj, będą chciały mieć możliwość aborcji za granicą. Zgłoszenie zgwałcenia organom ścigania będzie wiązało się z ryzykiem ujawnienia / obawą) – śmierć okołoporodową wielu wyczekiwanych dzieci (część wad można skutecznie leczyć w okresie prenatalnym; przez brak badań wady te nie będą ujawnione i leczone aż do porodu) – śmierć, cierpienie i choroby wielu kobiet w wyniku pokątnie wykonywanych prób przerwania ciąży – przez wkładanie wieszaka, wstrzykiwanie domestosu, skakanie ze schodów, bicie w brzuch, kąpiele we wrzątku, etc. – trauma i wieloletnie skutki psychologiczne dla bardzo wielu rodzin, w których rodzą się niechciane dzieci (to w zasadzie mamy już teraz) – wzrost liczby niewinnych kobiet w zakładach karnych – ofiar „niefrasobliwego zachowania” w ciąży – wzrost liczby zwolnień chorobowych w ciąży (żaden lekarz ani matka nie zaryzykuje sprawy karnej, będzie ‚dmuchanie na zimne’) – wzrost kosztów pokątnej aborcji z udziałem lekarza – jeszcze mniejsza dostępność dla kobiet ubogich i wykluczonych – być może oznacza to, że będzie rejestracja ciąż i postępowanie karne w każdym przypadku stwierdzonej ciąży niezakończonej urodzeniem żywego dziecka – być może oznacza to też postępowania i śledztwa w przypadku kobiet wyjeżdżających za granicę w celu dokonania legalnej aborcji (w tej chwili nie jest to zabronione) – na pewno jeszcze większe zdumienie Zachodu i krytyka pod adresem Polski

GUS podaje, że martwych urodzeń w 2014 roku było ponad 1300. Nie wiem, ile było poronień, ale (za Wikipedią) poronieniem kończy się 10-15 procent ciąż.  Po wejściu w życie ustawy każda taka sytuacja skończy się sprawą karną..

To okrutny, nieludzki, barbarzyński projekt, którego wejście w życie wpłynie na życie nas wszystkich.

PS Jeśli chcecie zobaczyć, jak takie prawo działa w praktyce, przykładem może być Salwador, gdzie roniące kobiety z sal operacyjnych trafiają prosto do więzienia. Możecie to sobie wyguglać.

 

EDIT – jak słusznie zwraca uwagę Kamila, jest jeszcze jeden  skutek ustawy, o którym uzasadnienie nie mówi – zakaz stosowania wkładek wewnątrzmacicznych, popularnie zwanych ‚spiralą’. A to dlatego, że wkładka zmienia właściwości endometrium i zapobiega zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Jak wiemy z podstawówki, do zapłodnienia dochodzi w jajowodzie, natomiast wtedy jeszcze nie ma ciąży. W projekcie ustawy człowiek poczęty zaczyna się jeszcze przed ciążą – w jajowodzie.

Eliza Michalik: Propozycja Episkopatu nie dotyczy całkowitego zakazu aborcji. To jest propozycja, żeby skazywać kobiety na śmierć

 
Eliza Michalik
01.04.2016 01:00
Moje ciało należy do mnie. Nie do księży, biskupów czy arcybiskupów, nie do mężczyzny, który może mnie zgwałcić, nie do polityków PiS i nie do papieża. Jest moje i ja, tylko ja, będę o nim decydować.
W czwartek wieczorem dziennikarka Eliza Michalik napisała post na swoim profilu facebookowym, który wyraża emocje bliskie wielu z nas. Za jej zgodą publikujemy jego treść poniżej:

W XXI wieku, w samym środku Europy, wy, księża, patrząc nam, kobietom prosto w twarz, ośmielacie się mówić, że waszym zdaniem nie jesteśmy godne, by żyć?

Że jesteśmy mniej warte niż zarodek, który w sobie nosimy? Że nasze życie nic nie znaczy? Że dla państwa i jego instytucji każda z nas, jej godność, jest zerem?

Proponujecie dokonywanie rytualnych mordów na kobietach i zmuszanie ich do rodzenia dzieci gwałcicielom? Wy, mężczyźni noszący sutanny, którzy nigdy nie zajdziecie w ciążę i nie zostaniecie zgwałceni? Którzy nigdy nie umrzecie z powodu prawa, które chcecie wprowadzić, z powodu całkowitego zakazu aborcji?

Pokazaliście, że nie macie wstydu. Brak wam przyzwoitości i godności, brak wam szacunku dla życia, którym wycieracie sobie Gombrowiczowską gębę. Nie macie prawa mówić o wartościach, bo tą niegodną, odrażającą i nieludzką propozycją pokazaliście, że jesteście ich pozbawieni. Wartości to nie jest gadanina w Sejmie czy z ambony, wartości to jest postawa, sposób życia.

Ogarnęło Was szaleństwo i żądza władzy, żądza kontrolowania drugiego człowieka.

Jak śmiecie nas pouczać i mówić o świętości życia – wy, kler – odpowiedzialny za przemoc na setkach tysięcy dzieci, za od lat i wciąż zamiataną pod dywan pedofilię? Kim jesteście, by uważać się za lepszych? Jakie macie prawo, by mówić, co jest moralne i jak ludzie powinni postępować? Jak wielka jest w was pycha, że uważacie swoje sumienia za więcej warte od sumień innych?

Jak możecie w ogóle mieć czelność proponować „debatę” na temat pozbawienia nas, kobiet, prawa do decydowania o sobie? Jak daleko zaszła Wasza pycha i pogarda, że wyobrażacie sobie, że będziecie nas zabijać w imię własnych przekonań, szaleństwa i fanatyzmu? Że pozbawicie nas wolności i godności i potraktujecie jak swoją własność? Że nie zaprotestujemy?

Mam dla was, księża, politycy PiS-u i wszyscy inni, którzy chcą mnie zabić, informację: możecie iść do diabła. Zabierzcie łapy od mojego ciała i idźcie do samego diabła. Moje ciało należy do mnie. Nie do księży, biskupów czy arcybiskupów, nie do mężczyzny, który może mnie zgwałcić, nie do polityków PiS i nie do papieża. Jest moje i ja, tylko ja, będę o nim decydować.

Jeśli PiS przyjmie tę ustawę, będę aktywnie protestować. Jeśli będzie trzeba, stanę pod kancelarią premiera czy Sejmem i zamieszkam w namiocie, będę wzywać wszystkie kobiety, żeby się do mnie przyłączyły. Zrobię wszystko, co możliwe i co niemożliwe, pójdę i napiszę wszędzie, zaalarmuję każdą instytucję i organizację w kraju i za granicą, pozwę państwo polskie i powiem wszystkim w Europie i na świecie, że w Polsce dokonuje się holokaust kobiet.

W głowach się wam poprzewracało, jak widzę, szanowni księża, i wspierający ich populiści, i czas już najwyższy nazwać wasze poczynania po imieniu, powiedzieć stop. Jesteście fanatykami.

8 myśli na temat “Oni chcą karać kobiety za to, że są kobietami!

 1. Przeraża mnie wizja skazywania kobiet na rodzenie dzieci, dla których życie oznacza cierpienie, a śmierć jest wybawieniem. Czy kobieta musi zostać na x lat niewolnicą przykutego do łóżka dziecka? Kto przyjdzie jej z pomocą, aby miała w miarę normalne życie? Na ogół nieszczęśliwe matki nieszczęśliwych dzieci są pozostawione same sobie.

  Polubienie

 2. A ja się zastanawiam, co będzie gdy dziecko tuż po urodzeniu umrze z powodu wad rozwojowych, a i matka nie przeżyje? Czy to będzie ta dobra zmiana? A jeśli zostawi osierocone starsze dzieci?

  Polubienie

 3. Bardzo to wszystko pokrętne. Z jednej strony walczy się o prawo plemnika, któremu udało się wniknąć do jajeczka płodowego, a z drugiej przyzwala na transplantację organów, co jest antyhumanitarne, bowiem organy pobierane są od osoby żywej, u której wciąż działa układ nerwowy. Jest to nic innego jak eutanazja. Jakiś czas temu omawiał to zagadnienie prof. Jan Talar. Mało tego, każdy obywatel jest potencjalnym dawcą, jeśli nie złoży pisemnego sprzeciwu
  http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html
  Osobiście mam wątpliwość , czy jest to respektowane w praktyce.

  Stanowczo protestuję przeciwko traktowaniu kobiety jako inkubatora oraz odbieraniu rodzicom prawa do własnego dziecka, kiedy popadną w tarapaty finansowe.
  Obłuda i zakłamanie sięgnęła zenitu. Najbardziej mnie dziwi, że za odebraniem kobiecie prawa do decydowania o własnym życiu i sumieniu są również niektóre kobiety. Nawet jest strona w necie, gdzie można zgłosić protest przeciwko aborcji.
  Jedyna pociechą może być fakt, że każda opcja polityczna kiedyś traci władzę, więc najbardziej durne prawo będzie można zmienić. Tylko co mają przez ten czas zrobić kobiety płodne? Praktykować celibat?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s