Polsko, to się wszystko kupy nie trzyma!

 

 

Przyjrzyjmy się zdjęciu powyżej. Marta Kaczyńska, która sześć lat temu straciła w katastrofie smoleńskiej oboje rodziców jakoś nie wygląda już na zbolałą kobietę. Obściskuje się z Prezydentem na oczach całej Polski w świetle kamer i fleszy, a na to patrzą jej dwie dziewczynki i politycy z partii, której przewodzi jej stryj. Widać na zdjęciu, że wiele osób jest zniesmaczona i co najmniej zdziwiona zachowaniem bratanicy Jarosława Kaczyńskiego.

Prezydent Andrzej Duda, któremu żona nie towarzyszyła w uroczystościach – Agata Duda, bo ponoć była chora, po obejrzeniu tych zdjęć pewnie minę miała nietęgą, bo są one na pierwszy rzut oka niestosowne i dziś zamieniły się w memy i bawią gawiedź.

Nie wiem dlaczego ludzie na świeczniku wciąż nie pojmują, że należy swoje zachowania kontrolować, bo wszystko teraz idzie do sieci i w świat, a więc Marta Kaczyńska zachowała się nieprofesjonalnie cokolwiek te gesty miały by znaczyć.

Dlaczego ludzie to sobie robią, tym bardziej pod obstrzałem kamer i fleszy. Gdzie są ich pijarowcy i ludzie, którzy powinni ich chronić przed takimi zachowaniami? Fatalnie to wyszło i mniemam, że w domu Prezydenta odbyła się poważna rozmowa, bo zdjęcia mówią o dziwnej zażyłości Prezydenta i bratanicy Jarosława Kaczyńskiego. Myślę, że Marta dostała niezłą burę od wymienionego.

A swoją drogą, to fajna lasencja z tej Marty Kaczyńskiej jest i widać, że ma parcie na męskie uściski, ale jej Mama nigdy by się nie zachowała w ten sposób, niczym „ruchadełko leśne”, które Prezydent obserwuje na Twitterze.

 Dwa przemówienia na uroczystościach jakby inne, ale czy uzupełniające się, czy też przeciwstawne na znak, że osiołek Duda stawia się Prezesowi? To pewnie już analizują mądrzejsi ode mnie, kiedy to Prezydent nawoływał do pojednania i zakopania toporów wojennych, a Prezes grzmiał, że i owszem, ale wybaczenie będzie, ale najpierw będzie kara.

I komu tu wierzyć, bo mnie się już pomerdało kto jest Prezydentem, a kto tylko giermkiem.

Niemniej tak jak wczoraj grzmiał Prezes jest bardzo podobne do wystąpień wiele dziesiątków lat temu, czyli Hitlera.

Dokąd zmierzasz Polsko!

I jeszcze jedno!

Było dziś w sieci pytanie, czy jestem za pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, którego zabito, bo pozostałe ofiary zginęły tylko i odpowiedziałam, że jestem za pomnikiem większym niż Statua Wolności – do samego nieba, aby tylko Prezes przestał mnie dręczyć każdego miesiąca.

Dostałam za tę wypowiedź około 300 lajków!

 

„Jeśli z tragedii smoleńskiej możemy wyprowadzić coś dobrego, a powinniśmy, to powinna to być jedność, cały czas solidarność, to powinna być życzliwość wzajemna i szacunek, że było potem także tutaj [na Krakowskim Przedmieściu] wiele dramatycznych zdarzeń. Często gorszących zdarzeń, do jakich nigdy nie powinno dojść. To te wydarzenia wlały w serca dodatkową gorycz, dodatkowe rozżalenie, czasem i wiele gniewu. Dlatego zwracam się dziś do wszystkich z apelem – wybaczmy. Wybaczmy to wszystko sobie wzajemnie. Wszystkie niepotrzebne, przede wszystkim niesprawiedliwe słowa, wszystkie gorszące zachowania, wszystkie – także i momenty poniżenia. Apeluję o wybaczenie, bo ono jest dzisiaj i nam, i Polsce, której przyszłość musimy budować, wspólnie, ogromnie potrzebne. Ono jest niezbędne”

 

– Tutaj, na Krakowskim Przedmieściu, musi stanąć pomnik smoleński, musi stanąć pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego; powołamy w najbliższych tygodniach komitet budowy tych pomników – powiedział Jarosław Kaczyński na zakończenie obchodów 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Przebaczenie jest potrzebne, ale przebaczenie po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary – dodał prezes PiS. Kaczyński mówił, że sprawiedliwość może mieć miejsce tylko wtedy, gdy są odpowiednie przesłanki prawne, jeżeli śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej „przyniosą odpowiednie wyniki”. – Nie mogę rozstrzygać o tym, jakie te wyniki będą. Wiem, że zaczęły się prawdziwe śledztwa i wiem, że Polacy wielokrotnie mylili się, kiedy przebaczali zbyt łatwo” – powiedział.  – Tak, przebaczenie jest potrzebne, ale przebaczenie po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary. To jest nam potrzebne – dodał

.

 

 

4 myśli na temat “Polsko, to się wszystko kupy nie trzyma!

 1. Za takie teksty możesz trafić do pierdla, kochana!
  Prócz tego, że zgadzam się z Twoim zdaniem w całej rozciągłości dodam, że skoro L. Kaczyński został zamordowany to Marta (i reszta rodzin ofiar!) powinni zwrócić otrzymane ogromne odszkodowania, ponieważ samolot był ubezpieczony na wypadek katastrofy a nie morderstwa czy zamachu…
  Ja już nie mam do tego tematu siły…

  Pozdrawiam!!!

  Polubienie

 2. Krystyno, ale za co do pierdla? Wystarczy czytać prasę w sieci, by dowiedzieć się o gorszych analizach i domysłach ha ha
  Nie wspomnę o memach rosnących jak grzyby po deszczu.

  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s