Ja wysiadam i idę na urlop :)

 

https://youtu.be/wBXc-26FWdk

Ja to już jestem dość wiekowa, a więc w pewnym momencie i chyba właściwym, doszłam do wniosku, że na jasny gwint jest mi potrzebna ta polityka?

Jeszcze tydzień temu słuchałam od rana doniesień ze świata polityki, a najbardziej polskiej polityki. Czasy się zmieniły i do władzy doszedł Kaczyński ze swoją świtą mianowaną na różnistych ministrów i doradców, a więc byłam ciekawa, co oni mają Polsce do zaoferowania i dali! Dali 500 + i na tym ich reformy się skończyły. Nie zanosi się za bardzo na następne, bo mielą teraz pomniki i ulice, a zapominają o Seniorach na przykład. Mieli im dać bezpłatne leki, ale im to nie wychodzi za bardzo. Mieli dać dużo Polakom, ale póki co, nie opublikowali wyroku Trybunału Konstytucyjnego i Polska stała się krajem bezprawia.

Pomijając ich wszystkie draństwa popełnione przez zaledwie pół roku – ja już wysiadam!

Nie mogę znieść ich kłamstw i plecenia trzy po trzy, a więc nie znęcając się nad sobą – postanowiłam i realizuję.

Nie oglądam telewizji w czasie antenowym, kiedy to wiem, że telewizje zapraszają tych oszołomów na pogawędki i zestawiają ich z opozycją, To nie ma najmniejszego sensu, kiedy opozycja mówi, że nie może tak być, iż Trybunał Konstytucyjny jest zablokowany, a ci z PiS oświadczają, że wszystko zgodne jest z literą prawa.

Zawsze lubiłam wiedzieć, co w polityce piszczy i amatorsko się nią interesowałam, ale teraz to już nie jest żadna polityka, a jeno mamienie społeczeństwa 500+, a potem już tylko każda następna miesięcznica smoleńska i wyprowadzanie ludzi z kościołów na ulicę.

To jest istna groteska i nie mam zamiaru w tym uczestniczyć, bo szkoda jest mojego czasu i moich nerwów. To jest parodia polityki i dlatego – ja wysiadam.

Mam swój azyl. Mam swoje inne zajęcia. Mam swoje ulubione programy w telewizji i dlatego pilotem kieruję się na normalne rejony, by tylko nie oglądać tych obłudników z każdej strony politycznej, a więc idę na urlop od polityki i wiem, że wyjdzie mi to na zdrowie.

Niechaj inni się szarpią i drą szaty. Niechaj inni idą z KOD-em i wrzeszczą na ulicach w futrach, czy bez. Mnie to nie rusza, ponieważ jest to sztuczny twór, który siedział cicho, kiedy trzeba było sprzeciwić się też niegodziwościom za rządów PO.

Ja wysiadam, bo mam do tego prawo z racji wieku i z racji trzeźwego spojrzenia na scenę polityczną bez względu kto stoi na jej czele.

A teraz stoi na jej czele taki poseł, który w 73 miesięcznicę katastrofy smoleńskiej wlazł na drabinkę i wyznawcom ogłosił, że powstaną dwa pomniki w tej intencji i stwierdzam, że „maluch” się wypalił, bo nic więcej nie powiedział!

Niechaj już powstaną te pomniki, a żoliborski poseł się uspokoi i nie będzie miał już o co walczyć, a ja wówczas wrócę z urlopu – może bardziej spokojna.

Chyba już w swoim życiu nie doczekam się rasowego polityka i przywódcy, a więc szkoda mojego czasu na oglądanie miernot. Tak, tak, bo poseł Kaczyński jest miernotą i Prezydent Duda jest miernotą i tchórzem, a Premier Szydło wcale nie liczy się na scenie politycznej, bo lepsza od nich wszystkich jest Magda Gessler, która jak trzeba, to walnie wiązankę i zaklnie, ale wiele restauracji postawiła na nogi.

Oczywiście, że nie da się całkowicie odlecieć od polityki, bo FB i Twitter oraz inne portale czytam, ale telewizja ma odpoczynek od moich oczu, czy moje oczy mają odpoczynek od telewizji.

Zmiana rządów niczego w moim życiu nie zmieniła. Tak samo dostałam grosze na konto i nie należą mi się żadne leki za darmo, a więc niby o co mam się bić! Mam się bić o lepsze jutro dla Wnuków? One będą musiały zacząć pracę odbudowy Polski od podstaw, bo to, co teraz jest psute trzeba będzie naprawić!

Reklamy

9 myśli na temat “Ja wysiadam i idę na urlop :)

 1. Pani Elu czy pani córki podzielają Pani poglądy i zrezygnowały z pisowskich 500? Mam nadzieję, że tego komentarza PANI nie wykasuje, choć kto wie? Nie odpowiedziała mi Pani na pytanie jak się zapatruje na kradzież pieniędzy trzydziestolatkom, zgromadzonym w OFE, więc może chociaż na to pytanie odpowie? To że Pani ta kradzież nie dotyczy jako emerytki, nie oznacza że tej kradzieży nie było i to jest FAKT.

  Pozdrawiam MM

  Polubienie

  1. Ja wywiadów na blogu nie udzielam i piszę tylko o tym, co uważam,
   aby była jasność na przyszłość i takie przepytywanki przez obcą osobę
   uważam nie na miejscu.
   Kultury troszeczkę by się przydało!

   Pomyślności.

   Polubienie

 2. Udajesz się na emigrację wewnętrzną. Ciekawe, ile wytrzymasz?;) W każdym razie jestem za.
  Mnie wszelkie rozdawnictwo nasuwa jedną myśl: skąd na nie brać? Niepokoi mnie dysponowanie pieniędzmi, które niekoniecznie są w budżecie. Nie jestem jeszcze w wieku uprawniającym do bezpłatnych leków, ale nurtuje mnie zagadnienie, komu i ile zostanie zabrane, aby pokryć realizację obietnicy wyborczej. Komu i ile zostanie odebrane, aby wypłacać 500+ ? Obawiam się skutków niegospodarności na skalę sporego państwa.

  Polubienie

 3. Ako, staram się bardzo, by już nie śledzić tak dokładnie tego wszystkiego. Omijam wiele programów i bloków politycznych. Nie mam siły na to wszystko patrzeć i sobie przyswajać.
  Dawkuję, ale masz rację, że ile wytrzymam.
  Ako, pożyjemy zobaczymy jak oni będą gospodarzyć w tym kraju, ale czarno to widzę. Im chodzi raczej o zemstę, a nie o dobro tego ludu.
  „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś „da”, to znaczy, że zabierze Tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.”
  Margaret Thatcher

  Polubienie

 4. „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś „da”, to znaczy, że zabierze Tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.”
  Margaret Thatcher

  No i wszystko jasne!

  Polubienie

 5. Z tym wysiadaniem to nie jest łatwa sprawa. Rano wysiadłam, ale wieczorem okazało się, że tylko mi się tak wydawało. Sąsiedzi maj włączony na full telewizor i własnie dobiegł mnie natchniony głos, chyba Pana Ministra Macierewicza. Chyba jednak sprawdzę, co się dzieje. Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Ewo, oczywiście nie da się uciec od polityki, bo trzeba by było wyjechać gdzieś do głuszy bez nośników, ale postanowiłam nie wsłuchiwać się i przestać przejmować. Nic tym nie zmienię i kiedy znajdę się w towarzystwie, to nie będę się politycznie udzielała. Może m się uda, chociaż przez wakacje.

   Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 6. Rząd rozdaje pieniądze podatników, bo sam nie zarabia, jedynie dzieli. Rozdawnictwa nie popieram, ulgi podatkowe dla najuboższych, może to jest lepsze rozwiązanie? Czasem biednemu emerytowi się zabiera, który wychował sam swoje dzieci, by dać bogaczowi na dziecko. Czy to ma sens?
  Pozdrawiam Elu serdecznie:)

  Polubienie

  1. Elu, to 500 każdej rodzinie bez względu na budżet, to jakaś paranoja. Ten system jest źle opracowany i na chybcika, a to co na prędko zrobione, to się wcześniej, czy później zemści się na budżecie państwa.

   Pozdrawiam Elu 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s