Polskie „Przeminęło z wiatrem”- moje kino

Dzień dobry 🙂

Każdy dzień jest inny i nigdy o poranku nie wiemy, co ten nowy, dany nam dzień przyniesie. To jest jedna wielka niewiadoma i niespodzianka, a dziś sama sobie ją zrobiłam.

W 1976 roku nakręcono w Polsce film pt. „Trędowata”.

W tym roku, w maju rodziłam moje pierwsze Dziecko i w tym czasie, po 40 latach włączyłam telewizor i po 40 latach przypomniałam sobie ten film, emitowany w telewizji  „Kultura”.

Jak dobrze jest tak oderwać się od bieżącej polityki i tego wszystkiego, co dzieje się na świecie i udać się do zamku w Łańcucie. Jak dobrze powspominać wspaniałych aktorów, których bardzo wielu już z nami nie ma.

Jak dobrze wtopić się w film, wcale nie gorszy niż amerykańskie „Przeminęło z wiatrem” i stwierdzić, że w Polsce nakręcono „Trędowatą”, a potem długo, długo nic tak wzruszającego, bo nawet mój Mąż uronił łzę.

Jeśli macie chwilę, to polecam powrót do naszego, rodzimego kina nakręconego w pięknych miejscach z tak wspaniałą muzyką i historią pewnej miłości.

A w skrócie o czym ten film traktuje:

 

„Stefania Rudecka jest guwernantką w majątku hrabiny Elzonowskiej. Spokój zakłóca pojawienie się przystojnego i bogatego członka rodziny, ordynata Waldemara Michorowskiego. Ordynat jest urzeczony urodą Stefci i zaczyna z nią flirtować. Pod maską wzajemnych złośliwości rodzi się miłość. Kiedy podczas przyjęcia w gronie arystokratów Waldemar prosi do tańca Stefcię, wybucha skandal. Stefcia opuszcza majątek. Po drodze ordynat przekonuje Rudecką do swoich uczuć, które ona odwzajemnia. Rodzina jest przeciwna mezaliansowi. Do zaręczyn jednak dochodzi. Podczas pierwszego wspólnego balu narzeczonych Stefcia staje się ofiarą nienawiści arystokratów, dla których na zawsze pozostanie „trędowata”.

https://www.youtube.com/watch?v=fwM5SZ7HdUg

https://www.youtube.com/watch?v=TdEZRdmJZxo

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s