Na co Polsce potrzebny jest Senior?

Na moim blogu często podnoszę temat starości. Sama nieuchronnie się do niej zbliżam, choć zadaję sobie pytanie, kiedy ta starość się właściwie zaczyna?

Różnie to bywa i tu zacytuję moją ostatnio wymyśloną maksymę, że życie to nie kabaret, bo życie, to jest życie!

Jednych starość dopada jeszcze w młodości, a inni do śmierci są młodzi i czort wie od czego to zależy, ale z pewnością od podejścia do upływającego czasu i higieniy życiowej, ale i geny mają tu wiele do zrobienia.

Kiedy czujemy się starzy? Z pewnością wówczas, kiedy ciało odmawia posłuszeństwa, a także rozum.

Kiedy nie możemy już swobodnie wykonywać prostych rzeczy. Kiedy każdy krok sprawia kłopot. Kiedy wchodzenie po schodach staje się katorgą. Kiedy zapominamy wyłączyć gaz. Kiedy łapiemy się na tym, że potrafimy przypalić wodę na herbatę.

To jest smutny bardzo okres w życiu każdego człowieka, kiedy nasi bliscy widzą, że już wymagamy opieki, bo sobie zwyczajnie nie radzimy. Chyba wówczas zaczyna się starość, gdy nasi bliscy kłócą się o to, co z nami zrobić, bo oni nie mają czasu nami się opiekować 24 godziny bez przerwy, bo staliśmy się roślinką!

Roślinką nie jest Pan Ryszard Czajewicz, o którym dziś mówili w programie TVN 24 „Blisko Ludzi”:

 „Pan Ryszard Czajewicz ma 84 lata. Życie wiódł normalne, do czasu, gdy potrącił go samochód. Teraz, jako niepełnosprawny, z życiem toczy walkę tak samo nierówną, jak ta z wymiarem sprawiedliwości. Sąd przyznał mu 21 tysięcy złotych od ubezpieczyciela sprawcy, ale starczyło na trochę. Teraz bóle się nasilają, potrzebna operacja i pan Ryszard wystąpił o kolejne 50 tysięcy. Sąd przyznał 10, uznając, że tak stary człowiek z kalectwem będzie żył krócej niż młody. Do wypadku doszło w październiku 2012 roku. Mężczyzna miał wówczas 82 lata. Był samodzielny i cieszył się dobrym zdrowiem. Od dwóch lat porusza się za pomocą kul i balkonika. Sprawca wypadku miał kłopoty finansowe, więc pan Ryszard od jego ubezpieczyciela domagał się 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Sąd przyznał mu dziesięć tysięcy. Wyrok nie jest prawomocny, poszkodowany mężczyzna zamierza się od niego odwołać bo uważa, że jest krzywdzący.”

Pan Ryszard wg. Sądu jest za stary na to, by otrzymać odszkodowanie adekwatne do jego cierpienia. Sąd uznał, że Pan Ryszard nie jest młody już, a więc na cholerę mu tyle kasy!

Oglądając ten program otrzymałam razem z moim Mężem siarczysty policzek, bo w Polsce ludzie starsi są nikomu nie potrzebni i niech lepiej siedzą cicho i przyjmują to, co im daje demokratyczne państwo!

Otrzymałam policzek, a i wielu Seniorów w Polsce, bo starość w moim kraju jest brzydka i Seniorzy stanowią grupę wysoce kłopotliwą i po takim reportażu wypada się tylko powiesić, by nie być zawadą w Polsce i dla rodziny.

Jednak ja się nie poddaję, bo mam przykład mojej 84 Mamy, która jest przyjmowana przez lekarza przyjemnie i z godnością, ale może moja Mama ma po prostu taki urok, że lekarz na jej widok się uśmiecha.

Trzeba jednak pamiętać, że w krajach trzeciego świata Senior, jest traktowany jako ktoś doświadczony, wartościowy i zasługuje na szacunek, a tylko u nas Senior to kupa starego mięcha, nikomu nie potrzebny, na którym nie da się zarobić, a trzeba dokładać!

Sprawiedliwe jest to, że kiedyś wszyscy będą starzy! Dlaczego niektórzy o tym zapominają?

2 myśli na temat “Na co Polsce potrzebny jest Senior?

  1. Starość stała się wstydliwa. Niewiele się o niej mówi i pisze. Jeśli ciągle podnosi się problematykę dzieci w najróżniejszych aspektach, na temat starość panuje najczęściej milczenie. Starzy ludzie zostali zepchnięci na margines życia. Niech tam sobie grzecznie czekają.

    Polubienie

  2. U nas starego człowieka najwyżej można okraść metodą na wnuczka też! Stary człowiek jest kłopotem. Młodych nie uczy się szacunku do starości. Coś tu nie gra w naszym kraju!

    Pozdrawiam Ako 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s