Już dawno się tak nie zachwyciłam!

Dobry wieczór. 🙂

Tak, już dawno nic mnie tak nie zachwyciło i nie porwało. Pomyśleć, że kiedy byłam małą dziewczynką, lalki nie były w moim zainteresowaniu, ani tam żadne babskie zabawy z domkiem dla lalek.

Wolałam piłkę, włażenie na drzewa, aniżeli szycie i strojenie lalek. Moja Siostra to tak. Lubiła zabawy z lalkami i mogła z nimi spędzać długie godziny. Szyła dla lalek ubranka i robiła dla nich z pudełek po butach różne dziwactwa. Tu należy zadać sobie pytanie o koga nasza Mama bardziej się bała? O sowizdrzała, którego trzeba było szukać, czy o spokojne dziecko bawiące się lalami? 🙂

Aneta Popiel – Machnicka ma piękną pasję i dziś ją poznałam w TV DDTVN. Ona i jej dwie córeczki zajmują się rekonstrukcją upadłych domków, zebranych w różnym stanie na całym świecie. 

Dziś, na stare lata pokochałam lalki dzięki Pani Anecie. Zauroczyłam się jej pasją i przede wszystkim dbałością ogromną o detale jakie w tych domkach na nowo odradzają się. Jest to świetna nauka historii i poznanie tamtego świata, idąc wraz domkami po epokach.

Może kiedyś moje Wnuki pojadą do Warszawy i się zachwycą perfekcyjną pracą Pani Anety. 

Oglądajcie i zachwycajcie się razem ze mną. 🙂

Muzeum domków dla lalek w Pałacu Kultury i Nauki

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie otwarto Muzeum Domków dla Lalek. Wystawa stała prezentuje dawne domy dla lalek, lalczyne powozy, kliniki, zakłady fryzjerskie oraz kilkanaście unikatowych zabawek sakralnych. Ekspozycja, która od kilku lat nieustannie gościła w różnych muzeach całej Polski i otrzymała wiele nagród, znalazła się we wnętrzach PKiN niedostępnych dotąd dla zwiedzających – tajnym zapleczu Vip przy Sali Kongresowej. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 myśli na temat “Już dawno się tak nie zachwyciłam!

 1. Na pewno warto zobaczyć. Szczególnie z dziećmi, choć podobno w każdym z nas dorosłych jest coś z dziecka. I chyba to prawda, skoro Ty Elu tak bardzo się zachwyciłaś. 😉 . Nie wszystkie fotki mnie się otworzyły. Dobrej soboty. 🙂 .

  Polubienie

 2. Lalki warte zachwytu.
  A taką wystawę warto zobaczyć i to koniecznie z dziećmi (dziewczynkami),
  bo chłopcom, wiadomo podobaja się samochody….

  Miłego dnia Elu 🙂

  Polubienie

 3. Prawdziwe perełki przedstawiłaś na zdjęciach. Warto o nie dbać dla przyszłych pokoleń. Twój tekst Elu, przywołał w mojej pamięci pobyt w W Karpaczu, gdzie znajduje się Miejskim Muzeum Zabawek z całego świata, w budynkach dawnego dworca kolejowego. Ekspozycje, to około 2000 różnych lalek i zabawek. Warto, będąc w tym turystycznym mieście, odwiedzić to ciekawe miejsce. Polecam.
  Chciałam podzielić się informacją o swojej lalce z dzieciństwa. Najczęściej bawiłyśmy się z siostrą lalkami zrobionymi przez mamę z starych gałganków. Kiedy byłyśmy trochę większe, same robiłyśmy sobie zabawki. Najpiękniejsze lalki, chociaż bardzo nietrwałe, wykonywałyśmy z kolby kukurydzy. Miały zielony strój i długie włosy.
  Pozdrawiam Elu serdecznie:)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s