Jarosław Kaczyński boi się światłego elektoratu!

Nie pamiętam tych czasów, zaraz po II Wojnie Światowej, bo urodziłam się wiele lat potem.

Jedynie ze wspomnień i różnych filmów, oraz lekcji historii wiem, że zaraz po wojnie ludzie przystąpili do odbudowy miast i wsi, które Niemcy nam zrujnowali.

Odrodzili się ludzie i budowali od nowa naszą Polskę. Roboty było po kokardy i trzeba było dziesiątków lat, by na ruinach powstawały nowe miejsca zamieszkania i pracy do życia dla Polaków.

To budowanie trwa do dzisiaj i nasz kraj z roku na rok pięknieje, ale jeszcze jest wiele do zrobienia. Jest takie przysłowie, że nie od razu Kraków zbudowano i dotąd tak było, że aby chcieć żyć lepiej, to trzeba sobie na to zapracować.

Kiedyś by utrzymać rodzinę i nakarmić, oraz odziać swoje dzieci, trzeba było ciężko pracować, by nastarczyć dla rodziny i zapewnić jej względy byt. Pracowali nasi rodzice i pracowaliśmy my, ale jakże często teraz po 50 latach wyczerpującej pracy otrzymujemy nędzne emerytury. Rządzący zapominają o tych, którzy podnosili ten kraj z ruin i wypruwali sobie żyły, by zapewnić swoim rodzinom przyzwoitą egzystencję, a oni są niedocenieni i żyją jakże często na pograniczu biedy.

Nastały nowe rządy, które lekką ręką rozdają kasę każdemu, bez żadnej weryfikacji i to rozdawnictwo powoduje, że nie opłaca się pracować, bo wystarczy płodzić dzieci i im więcej tym lepiej.

Całkowicie zmieniła się perspektywa, kiedy rodziny dostały po 500+. Czytam, że zaczyna brakować np. sprzątaczek, ponieważ dostały tyle, że kompletnie nie opłaca się im podejmować pracy.

Czytam, że pieniądze z 500+ są po prostu przepijane przez patologicznych rodziców, a ich dzieci nadal są zaniedbane i głodne.

Nie generalizuję, bo pomoc socjalna jest w wielu przypadkach bardzo potrzebna, ale to rozdawnictwo jak leci tylko deprawuje nasze społeczeństwo, a wszytko robi się na potrzeby uzależnienia ludzi od jedynej i słusznej partii, aby tylko te słupki poparcia nie malały.

Zamyka się buzię dziennikarzom i  wyrzuca się ich z roboty, ale wielu z nich korzysta z portali społecznościowych i tam dają upust swojemu niezadowoleniu i na szczęście  nie boją się, że PiS zamknie im buzie.

Jacek Pałasiński, którego cenię jako obiektywnego dziennikarza dał upust swojej frustracji i napisał o tym jak PiS zakłada pęta suwerenowi zwanemu kiedyś elektoratem!

Brawo Panie Jacku i oby takich dziennikarzy odważnych było coraz więcej, Może dawne powielacze w podziemiu nadal wciąż działają. Nie dajcie sobie zamknąć ust!

Jacek Palasinski
Wśród licznych strasznych rzeczy, które zrobił Polsce i Polakom PiS, najstraszniejszy jak dotąd jest bodaj program mieszkanie+. 
To ja bym chciał wytłumaczyć, że:
– jest to podły sposób uzależnienia wolnego człowieka od państwa.
– kto daje mieszkanie, może je także zabrać, a zatem każdy, kto zaakceptuje je od PiS–u będzie potencjalnym podmiotem szantażu. 
– Zadaniem państwa jest budowa szkół i szpitali, a nie mieszkań dla obywateli. Państwo jak kibic: z dala, niech się nie… 
– mieszkania powinni sobie budować lub kupować sami obywatele, tak, żeby mogli na kopach sprowadzić ze schodów każdego urzędasa, który im się do ich własności przyczepi.
– Oczywiście są ludzie, członkowie społeczności, którzy z różnych powodów nie są w stanie zarobić na własne mieszkanie, tym należy pomóc przez budową możliwie najlepszych mieszkań socjalnych, pamiętając, że nie mogą się one przemienić ani w getta ani w meliny. Ale to nie ma nic wspólnego z mieszkaniem+.
– Zadbajcie, dranie z lewa i prawa, żeby ludzie zarabiali wystarczająco dużo, żeby na kupno mieszkania mogli sobie pozwolić, nie rzucajcie im ochłapów, ani jałmużny, bo to jest upokarzające, a dumny naród polski, upokorzeń miał już dosyć!
– Pomysł, żeby państwo powołało do życia państwowego molocha, którego zadaniem będzie budowa tanich mieszkań na gruntach przekazanych nieodpłatnie przez państwo jest czysto bolszewicki, a jako taki jest sprzeczny z Konstytucją i Kodeksem Karnym. Jego autorzy powinni zostać aresztowani i osądzeni. 
– Ten program, poza wszystkim innym, wygeneruje ogromną korupcję, czyli rak, który zżera społeczeństwa, które nie miały dość rozumu, by pozbyć się takich polityków spod ciemnej gwiazdy.
Amen.
.

Jedna myśl na temat “Jarosław Kaczyński boi się światłego elektoratu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s