Jeszcze nieukarany hejt!

W Polsce cyberprzemoc od 2011 r. jest uznawana za przestępstwo, za które grozi do trzech lat więzienia. Policja zajmuje się nim jednak dopiero po zgłoszeniu przez poszkodowanego, gdy ten przyniesie zarchiwizowane obraźliwe wpisy. W 2014 r. policja wszczęła ponad 6 tys. postępowań w takich sprawach – te statystyki uwzględniają również stalking, czyli uporczywe nękanie. Ukarano 3,2 tys. osób. Ale specjaliści są zgodni: kary rzadko są surowe i nagłaśniane, co wzmaga poczucie bezkarności.

Myślicie, że osoby szykanowane w sieci mają w Polsce łatwą drogę do tego, by hejtera Policja złapała i stosownie został ukarany?

Nie, nie, nie! Jest to droga przez mękę i kosztuje masę zachodu. Nie wystarczy mieć wydruki. Nie wystarczy mieć wizerunek hejtera i nie wystarczy podać jego nazwisko i imię.

Policja w Polsce jest bezradna i jeśli ktoś oczekuje szybkiego rozwiązania sprawy, to jest w wielkim błędzie. Sprawy te ciągną się latami i to ofiara musi Policji udowodnić, że to nie ona jest wnna. Policja najbardziej skupia się na zebraniu dowodów z przestępstwa i bawi się w administrację. Zbiera dowody i wpina do teczek, a potem sprawę po prostu umarza, a ofiarę powiadamia bez uzasadnienia. Policja nie musi się nikomu tłumaczyć. Ofiara nie jest informowana o przebiegu sprawy, a częstuje się ją zdawkowym papierkiem, że niestety, ale z powodu niskiej szkodliwości sprawa jest zamykana.

Tak sobie myślę o tym, jak czują się hejterki, które wiedzą, że Policja stara się je namierzyć?

Tak sobie myślę o tym, kogo one widzą w lustrze podczas porannej toalety?

Tak sobie myślę o tym, jak one funkcjonują z tą myślą, że ich nazwiska są w papierach Policji i Prokuratury?

Tak sobie myślę o tym, jak patrzą w oczy swoim bliskim podczas rodzinnych spotkań?

Takich pytań ciśnie się w mojej głowie wiele i niestety, ale nie znajduję na nie odpowiedzi.

Gdybym to ja była podana na Policję z podejrzeniem o hejt, to bym umarła ze wstydu i strachu. Nie byłabym w stanie spojrzeć w oczy moim Dzieciom i Mężowi.

Wczoraj doniosłam jeszcze na Policję dwa dokumenty i jest to wizerunek jednej i ostatnie obelgi ich dwóch i ciekawa jestem, co z tego wyniknie?

Wiem tylko jedno, że gdy ofiara z powodu hejtu targa się na swoje życie, bo psychicznie nie jest w stanie wytrzymać szykan, to Policja i Prokuratura kichają ze strachu w gacie z powodu zaniedbań i bardzo szybko – po fakcie łapią hejtera!

Oczywiście nie polecam nikomu takiej formy ucieczki, choć wiem, że takie są coraz częstsze, gdyż w sieci jest bardzo wielu ludzi psychicznie chorych.

Każdy człowiek, którego dopadł hejt, mimo wszystko niech zgłasza na Policję takie sprawy i należy się bronić za wszelką cenę.

Internet, to piękna jest sprawa i stanowi on okno na świat dla wielu ludzi, ale bądźcie ostrożni!

 

 

[13.07.2016] 16:37

mądra ta telewizja śniadaniowa
U Elki hejt = spam = stalking = mobbing = molestowanie seksualne.
 » Odpowiedz na ten temat

 

[14.07.2016] 17:34

tak oczywiście
zgadza się. Siedzi tu jeden z największych świrów wszechczasów! Pobił rekord wszystkich czubów ze wszystkich psychiatryków na świecie!
[23.07.2016] 11:56

jakim trzeba być świrem
by wiersz miłosza zastosować do redaktora piętnującego Niemców.NIEUK I GŁUPEK.
(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22388060]

 

[24.07.2016] 13:33

żenada roku
prostacki świr bez wykształcenia pisze z pogardą o żonie prezydenta . a córeczki zadarły kiecki i pierwsze poleciały po pisowską kasę. to dopiero jest wytarte czoło. a daj im kobiecino ze swojej renty ten szmal, niech się nie upadlają jeśli masz odrobinę honoru. albo zamknij pysk.

2 myśli na temat “Jeszcze nieukarany hejt!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s