Tak sobie gadam sama ze sobą!

Tak sobie obserwuję scenę polityczną i tak sobie dywaguję sama ze sobą.

Kiedy byłam o wiele lat młodsza, to byłam wielką egoistką, a na czym ten mój egoizm polegał, to postaram się wytłumaczyć.

Obserwowałam jak starzeje się moja Mama i myślałam egoistycznie, że nie będę sapała nigdy wchodząc na schody.

Nigdy nie posiwieję, a także nie będę nosiła okularów do czytania i do telewizora, bo mnie to po prostu nie dosięgnie.

Myślałam, że siłą sugestii zatrzymam wszystkie te procesy i nie dopuszczałam do siebie, że ta starość zapuka do mojego ciała.

Co się stało po przeżyciu jeszcze kilkanaście lat? Tak – wspinając się po schodach już muszę odpoczywać, a także już muszę farbować włosy, bo skronie obsypane są srebrem. Obok mnie zawsze są dwie pary okularów, gdyż bez nich nie napisałabym na blogu ani jednej notki, a bez drugich oglądam świat jak przez mgłę.

Było się tak stawiać – sama gadam do siebie i z każdym rokiem pokornieję i kłaniam się w kierunku wszystkich, dobrych ludzi w moim wieku. Wiem, że chorują i wiem, że choroba izoluje ich od innych ludzi. Wiem, że resztkami sił wychodzą ze swoich mieszkań, aby jeszcze pobyć z drugim człowiekiem, bo są tak samotni w tych swoich mieszkankach. Opuszczeni przez bliskich, bo bliscy nie mają dla nich czasu.

Ja mam Męża i chwała za to! Doceniam ten fakt jak nigdy przedtem i opuściło mnie poczucie, że nigdy się nie zestarzeję, bo jest to niemożliwe, bo ja nie chcę! Starość jest sprawiedliwa i dotyka wszystkich bez względu na pochodzenie, wykształcenie i majątek. Nikt przed starością nie ucieknie, choć niektórzy żyją dłużej, co uwarunkowane jest różnymi czynnikami.

Żyłam tak, aby nikomu w życiu nie robić przykrości. Żyłam tak, by nikogo nie poniżać i nikim nie gardzić, a najbardziej mi zależało na tym, by rodzina była w całości i nie rozleciała się. Poświęciłam na to całe swoje życie i się udało – póki co!

Dopóki żyję, to będę walczyła o to, by rodzina się rozumiała i wszyscy jej członkowie sobie byli bliscy i spieszyli z pomocą.

Może być tak, że choroba złoży mnie na amen. Może być tak, że będę jeździła na wózku. Może być tak, że konieczna będzie opieka całodobowa, ale zawsze sobie spojrzę uczciwie w oczy i nie będę się niczego wstydziła. Powiem sobie, że starałam się być dobrym człowiekiem!

Do czego zmierzam?

Nie mogę zdzierżyć tego, że niejaki Zbigniew Ziobro, który w Polsce ma potężną władzę położył na szali doświadczenie i wykształcenie profesora Rzeplińskiego, który jeszcze stoi na straży prawa w Polsce. Jednak Zbigniew Ziobro postanowił, iż należy największy autorytet w tej dziedzinie – zniszczyć! Uda mu się to, tak jak udało mu się zabić Barbarę Blidę za rządów w 2005/07!

Zbigniew Ziobro dopiero się rozkręca i zniszczy po drodze jeszcze nie jednego człowieka i ja to wiem! Zniszczy nie jedną karierę i nie jeden życiorys i  tu mam pytanie!

Czy na starość, która i jego dopadnie będzie mógł spojrzeć sobie w twarz!?

Tfu! Tak się zeszmacić dla Prezesa Kaczyńskiego i dla kariery! Kiedyś przyjdzie czas rozliczeń, ale tego jeszcze Główny Prokurator nie wie, bo jest krótkowzrocznym egoistą i karierowiczem. Ma dzieci i żonę. Jak oni kiedyś zniosą ten sąd nad nim?

Druga sprawa, to co Ziobro ma na Prezesa, że oddał w jego ręce tak poważny odcinek w Polsce? Czy Ziobro ma haka na Prezesa i stąd ta nominacja na potężnego ministra, który trzęsie policją, sądami i prokuraturą? Może tu chodzi o pranie kasy w „SKOKACH’?

To wszystko jest bardzo niejasne, tak jak niejasny jest szybki powrót Macierewicza ze Smoleńska, który być może wrócił tak szybko do Polski po katastrofie, by zatrzeć ostatnią rozmowę Prezesa Kaczyńskiego z bratem! Opłacało się!

Rączka, rączkę myje i teraz daje się najważniejsze ordery aptekarzom, a my jesteśmy oszukiwani i wmawia się Narodowi, że to jest dobra zmiana.

Tak się kręci ta polityka, że nóż w kieszeni się otwiera i ponawiam pytanie!

– Jak oni spojrzą sobie w oczy na stare lata, kiedy przyjdzie się rozliczyć z życiem?

Wiem jedno, że profesor Rzepliński, kiedy przyjdzie mu odchodzić będzie miał oczy czyste i pełne wiary w to, że jego walka o prawo polskie nie pójdzie na marne, a kiedyś to jemu będą stawiać pomniki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s