„Powtórnie narodzony” – to film arcydzieło

Niby ludzie oglądają filmy. Niby czekają na wszystkie nowości. Niby poświęcają swój czas na festiwale filmowe, a jednak w sieci miało jest dyskusji na temat obejrzanego filmu.

Owszem, są recenzje na różnych portalach, a jednak komentarzy pod nimi brak, albo są śladowe.

Najwięcej komentarzy na temat danego filmu można przeczytać na „Filmweb” i tam najchętniej zaglądam i ja kiedy chcę się dowiedzieć, czy warto poświęcić swój czas na określony tytuł.

Tym właśnie sposobem zdecydowałam się na długi, ponad dwugodzinny film pt. „Powtórnie narodzony” w reżyserii Sergio Castellitto z przepiękną i utalentowaną aktorką Penélope Cruz.

Ależ ona w tym filmie zagrała, to klękajcie narody i choć wiele recenzji pomniejszyły jej grę, to ja sądzę, że zagrała rewelacyjnie.

Film jest wielowątkowy i nie można go sobie skracać, przewijając sceny, bo automatycznie się pogubimy w fabule.

Nie można oglądać tego filmu od niechcenia, bo szkoda wówczas czasu. Film jest z tych produkcji, które zapadają w pamięci na zawsze i to jest wielki atut tego filmu.

Choć film ma różne recenzje, bo takie bardzo krytyczne, to dla mnie ten film jest arcydziełem w sztuce filmowej.

Po obejrzeniu filmu długo siedziałam i analizowałam wątki i także się spłakałam. Nie da się tego filmu zamknąć w laptopie i wyłączyć ze znudzenia, bo film nie jest nudny, a porywający.

Nie chcę opisywać treści, ale zdradzę, że mamy w fabule wielką miłość wplecioną w zawirowania wojenne w Sarajewie. 

Końcówka filmu wbija w fotel.

Kilka komentarzy wklejam na zachętę:

 

Bardzo interesujące kino z świetnie poprowadzona historia,w której przeplatają się ciekawe cytaty. Solidna opowieść , która porusza wyobraźnię. 7,5/10

 

jeden z piękniejszych filmów o miłości, oddaniu, namiętności, pasji i wszystkim co napędza życie, jaki kiedykolwiek widziałam.. wzruszenie, które pojawia się niemal od pierwszych scen trzyma nas tak do ostatniej.. mocne, poezyjne kino, któremu trudno się oprzeć.

 

Mnie poruszyl!!! Obejrzalam, a teraz siedzę i myślę… Film niejednoznaczyny.

Piękne postacie, wspaniała gra aktorska. Ten film ma tyle płaszczyzn i jest tak różnorodny. Wspaniała rola Penelope Cruz i wszystkich innych aktorów. Doskonała muzyka. Ten film jest naprawdę warty polecenia.

To jest film, który trzeba obejrzeć. Jest rewelacyjny, ciekawy, wciągający i trzymający w napięciu do samego końca. Długo nie mogłam zasnąć po obejrzeniu tego filmu. Rewelacyjna rola Penelope. To nie jest kolejny film o pięknej miłości ludźmi których największym problemem są własne uczucia i dlatego właśnie jest rewelacyjny.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s