Obraz Polski – straszny i duszny!

Jutro w Sejmie ważny dzień! Będzie o zaostrzeniu prawa do aborcji, a raczej wymazaniu kompromisu zawartego w trzech punktach.

1. Kobieta może usunąć ciążę, kiedy ciąża zagraża jej życiu.

2. Kobieta może usunąć ciążę, jeśli płód tak jest wadliwy, że jego życie jest po porodzie niemożliwe.

3. Kobieta może usunąć ciążę z gwałtu, lub kazirodztwa.

Niestety, ale te punkty mają być zniesione i nastąpi całkowity zakaz aborcji, a kobiecie, która się jej dopuści, albo przyczyni się do poronienia, będzie  groziło więzienie.

Temat jest drażliwy i cholernie delikatny i właściwie ja Seniorka nie powinnam go podejmować, gdyż z racji wieku w ciążę już nie zajdę. Jednak mam dwie Córki i mam dwie Wnuczki i pragnęłabym, aby były one w demokratycznym kraju pod ochroną. By mogły decydować o swojej rozrodczości i ją planować. 

Niestety, ale wszystko zmierza do czegoś tak strasznego jak opisała to jedna z kobiet na Facebooku. Wszystkie drogi prowadzą do powrotu do średniowiecza, a ja się boję o moje, młode kobiety w rodzinie. Nigdy nie wiadomo jaki lekarz odmówi im leczenia ze względu na klauzulę sumienia:

Anka Grzybowska
Wczoraj o 07:55 · 

 

Dyrektorem szpitala na Madalińskiego był 12 lat temu niejaki Chazan. Profesor. Nie trawiłam sukinsyna.

Od początku wiadomo było, że będę miała cesarkę, bo inaczej Wojtka nie urodzę. Przyłazi Chazan:

– Co, pani redaktor? Myśli pani, że będzie miała pani jakieś specjalne traktowanie, tak? Poród siłami natury jest najlepszy i dla pani i dla dziecka. Dzieci rodzone przez cesarkę nie mają więzi z matką. Pani zdaje sie jest po rozwodzie, a dziecko jest innego ojca, tak? Za swoje grzechy trzeba płacić!

Dwa dni później wpadła do mnie przyjaciółka, też dziennikarka. Przytargała mi pieczonego kurczaka, zebym z głodu nie umarła. Wbijam zęby w drób – Chazan na obchodzie.

– No to co? Nadal upiera sie pani przy cesarce? No, ja tu widzę, ze niektórzy koledzy tez sądzą, że to jedyne wyjście. Ja znam inne – zgodnie z naturą i tym, co kobiety robią od setek lat! To jest wbrew przykazaniom!

W tym momencie odzywa się moja przyjaciółka:

– Witam, panie doktorze! Ta skrobanka, którą pan mi zrobił, była naprawdę genialna! Poznaje mnie pan? Dwa lata temu… Warto było zapłacić.

Nigdy więcej nie usłyszałam o porodzie „siłami natury”, a Chazan omijał mnie jak morowe powietrze.

Gdyby nie rozsądni lekarze – którzy wiedzieli, co to jest przysięga Hipokratesa – i mój charakter, mogłam przegrać bitwę o życie mojego syna. Nigdy, panie „profesorze” tego panu nie daruję. Nie ma pan zielonego pojęcia, co przeżywałam na szpitalnym łóżku, podłączona do pompy infuzyjnej i kroplówek. Nie wie pan, jak to jest, kiedy walczy się własnym ciałem o życie dziecka i słucha takiego idioty jak pan, a nocami zastanawia się, czy będę matką wytęsknionego syna czy nie. I jak to jest panicznie bać się decyzji jednego człowieka, od którego zależy życie mojego dziecka.

Pozdrowienia panie „profesorze”. Wbrew panu Wojtek ma dziś 12 lat.

Bardzo dziękuję tym wszystkim znakomitym ludziom, którzy udostępnili mój post o „profesorze” Chazanie. Jestem zaskoczona odzewem. Mam nadzieję, że ten człowiek dzięki Wam nigdy więcej nie zamieni najfantastyczniejszego dnia w życiu każdej matki w koszmar.

Dziękuję.

2 myśli na temat “Obraz Polski – straszny i duszny!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s