„Wichry namiętności” – to film arcydzieło!

„Wichry namiętności” postanowiłam dzisiaj obejrzeć z przepięknym Bradem Pittem – jeszcze młodym aktorem, ale już z doskonałym warsztatem aktorskim.

„Wichry namiętności” zostały zrealizowane w 1994 roku, ale film nie stracił ani grama na wartości, a kiedy przeczytałam w sieci komentarz widza, to czym prędzej odpaliłam ten film.

Przeczytajcie, a ja gorąco namawiam na dwie godziny doskonałego filmu, który pokuszę się określić arcydziełem.

– gość

Widziałem Lot nad kukułczym gniazdem, Ojca Chrzestnego, Dawno temu w Ameryce, Chłopców z ferainy, Forresta Gumpa, Tańczącego z Wilkami, Ostatniego Mohikanina, Podziemny Krąg, Rain Mana, Leona Zawodowca, Wściekłego Byka, Zapach Kobiety, Zieloną Milę, Skazanych na Shawshank, Gladiatora, Bravehearta, Przeminęło z Wiatrem i wiele innych filmów uchodzących za klasykę, i będących kultowymi w swych gatunkach. Niemniej żaden z tych filmów nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak WICHRY NAMIĘTNOŚCI. Dla mnie Wichry Namiętności to powinien być zdecydowanie numer 1 na liście top filmów.

Film dosłownie miażdży w każdym calu. Wspaniała muzyka, wspaniała gra aktorska, scenariusz, scenografia – najpiękniejsza jaką kiedykolwiek widziałem w filmie, sama fabuła. To jak pięknie ukazana są relację między braćmi, synami a ojcem, braćmi i Susannah, te kontrasty osobowości każdego bohatera…niesamowite po prostu. Cały, cały film absolutnie jest genialny, nie ma żadnego słabego punktu. Dla mnie jest to absolutnie Arcydzieło i najlepszy film w historii kina – nie widziałem wszystkich, ale widziałem te najlepsze, więc śmiało mogę użyć tego odważnego stwierdzenia.

Kocham ten film całym serduchem

 

Początek XX wieku. Pułkownik William Ludlow (Anthony Hopkins) – nie godząc się ze sposobem, w jaki traktuje się Indian – występuje z wojska i wraz z trzema synami osiedla się na położonym na odludziu ranczu w stanie Montana. Każdy z braci ma zupełnie inny charakter. Najstarszy Alfred (Aidan Quinn) jest spokojny i opanowany, Tristan (Brad Pitt) to nieokrzesany buntownik i niespokojny duch, zaś najmłodszy Samuel (Henry Thomas) jest wrażliwym idealistą. Ostatni z nich zaręcza się z piękną i inteligentną Susannah (Julia Ormond). Gdy wybucha I wojna światowa, wszyscy trzej młodzi mężczyźni – wbrew woli ojca – zaciągają się do armii. Samuel ginie podczas walk we Francji. Wówczas o względy jego ukochanej zaczyna się starać Alfred, lecz dziewczyna odrzuca jego oświadczyny. Zostaje kochanką Tristana, lecz rozstają się, gdy opuszcza on dom. Tymczasem Alfred robi karierę polityczną. Zdobywa fortunę i rękę Susannah. Ojciec potępia go jednak za to, że wyrzekł się ideałów. Podziwia natomiast Tristana za jego upór i dążenie do niezależności.

 

 

 

 

 

2 myśli na temat “„Wichry namiętności” – to film arcydzieło!

  1. Elu trafiłaś w dziesiątkę, przynajmniej jeśli chodzi o mój gust kinomana. Uwielbiam ten film i ilekroć puszczają go w telewizji, oglądam. Zawsze tak samo, z zapartym oddechem w piersiach. Za każdym razem w znanych mi już momentach, szlocham na cały głos. Anthony Hopkins ( niezapomniany Hannibal Lecter z ,,Milczenia owiec”) i Brad Pitt, którzy zagrali wspólnie również w wspaniałym obrazie ,, Joe Black”, tworzą niepowtarzalny duet, którego gra powoduje, że dzieło skazane jest na niepodzielny sukces. Na pewno obejrzę dzieło kolejny raz kiedy pokaże go telewizja. Na ekranie komputera rzadko oglądam filmy.
    Pozdrawiam serdecznie Elu:)

    Polubienie

  2. Elu, Twój komentarz jest pełen ekspresji, co mnie straszne cieszy kiedy ludzie potrafią przeżywać. Dziękuję Ci serdecznie za zrozumienie mojego gustu.

    Serdecznie pozdrawiam i gratuluję smaku 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s