Wuwuzele brzmi mi w uszach! – Dwie prawdy!

Jest już prawie noc i trzeba szykować się do snu, ale wciąż w moich uszach dźwięk wuwuzele brzmi.

W oczach widzę powiewające flagi biało – czerwonej i Unii Europejskiej, a tylko dlatego, że Polacy znowu wyszli na ulicę i dają głośny sprzeciw temu, co ten nierząd wyprawia z Polską.

Polacy zaczynają rozumieć, że nie tędy droga i bronią demokracji w naszym Kraju.

I dobrze, że się obudzili. I dobrze, że mimo zimna i złej pogody wyszli na ulicę, choć nierząd wystosował wobec narodu – policję.

Nie może być tak, że budżet został kolanem dopchnięty i naród nie wie jeszcze, że 500+ będzie wypłacany z deficytu, a nasze dzieci i wnuki, kiedy dorosną będą to spłacali. Tego jeszcze naród nie wie i tego, że zbliżamy się szybkim krokiem do Grecji.

Chora jestem, ale odrobinę podniosło mnie dziś przemówienie Donalda Tuska, który we Wrocławiu zmienił swoje przemówienie i odniósł się do dramatycznej sytuacji w Polsce.

Warto było posłuchać, bo takie słowa, to miód na spragnione normalności serce i duszę!

Niżej jest orędzie Szydło, bo nie Premier! Wstyd mi, że wydaliła z siebie tle kłamstw. Kiedyś historia ją rozliczy!

Stanowcze wystąpienie Donalda Tuska: Apeluję do tych, którzy realnie sprawują władzę o respekt i szacunek wobec ludzi.

– Kto podważa demokrację, gwałcąc konstytucję i dobre obyczaje, naraża nas wszystkich na strategiczne ryzyka – mówił przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk podczas przemówienia wygłoszonego we Wrocławiu. W ten sposób odniósł się do trwającego w Polsce kryzysu instytucji demokratycznych i autorytarnych działań PiS. – Apeluję do tych, którzy realnie sprawują władzę w naszym kraju o respekt i szacunek wobec ludzi – stwierdził.

Swoje wystąpienie we Wrocławiu Donald Tusk zaczął od zaznaczenia, iż planował wygłosić dziś zupełnie inne przemówienie, poświęcone wrocławskiej kulturze i sprawowaniu przez stolicę Dolnego Śląska funkcji Europejskiej Stolicy Kultury 2016. – Nie pierwszy raz historia płata mi figla i kazała zmienić wystąpienie z oczywistych względów… – zaznaczył.

– Czuję się szczególnie zobowiązany, by wspierać Polskę w Europie, ale i Europę w Polsce – podkreślił Donald Tusk. I zaapelował do Polaków, a także innych narodów przeżywających dziś kryzysy, by „wspierać wolność taką, jaką rozumieją ją Europejczycy”. Przewodniczący Rady Europejskiej podkreślił, iż podstawą tej wolności jest to, by „prawa i dobre obyczaje wyznaczały władzy granice, a nie na odwrót”.

– Demokracja, w której ludzi pozbawia się dostępu do informacji lub narzuca jeden model życia, staje się równie nieznośna jak dyktatura – mówi były premier. – Dzisiaj demokratyczna tradycja jest podważana i atakowana z wielu miejsc – dodał. – To wymaga w tej krytycznej chwili naszej szczególnej ochrony i pieczołowitości, wręcz czułości. Sama z siebie nie przetrwa – mówił.

Donald Tusk ostrzegał też, że pytanie o to, czy europejski model wolności przetrwa w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej nie jest pytaniem retorycznym, a od odpowiedzi na nie zależy nasza egzystencja, bezpieczeństwo i przetrwanie. – Kto podważa ten model demokracji, gwałcąc konstytucję i dobre obyczaje, naraża nas wszystkich na strategiczne ryzyka. To może być kolejny akt polskiego osamotnienia. My tę sztukę znamy aż za dobrze… – stwierdził.

Na zakończenie Donald Tusk zaapelował „do tych, którzy realnie sprawują władzę” o respekt i szacunek wobec ludzi, oraz konstytucji i dobrych obyczajów. – Tym wszystkim, którzy gotowi są trwać przy europejskich standardach demokracji, chciałbym serdecznie podziękować i wyrazić najwyższe uznanie. Jesteście dziś najlepszymi strażnikami polskiej reputacji – podsumował.

http://natemat.pl/197059,stanowcze-wystapienie-donalda-tuska-apeluje-do-tych-ktorzy-realnie-sprawuja-wladze-o-respekt-i-szacunek-wobec-ludzi

https://www.youtube.com/watch?v=NFalYEvN5uE

Jestem pod wrażeniem orędzia Szydło!
Tak się zastanawiam, bo Szydło jest żoną i matką.
Czy swoje dzieci też wychowywała w takim kłamstwie?
Zdaje się, że tak, bo jeden z synów poszedł na księdza
w celu poszukiwania prawdy!

https://www.youtube.com/watch?v=GsgZcGfIqeQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s