Żeby Polska była Polską!

Bodajże w sobotę oglądałam wieczorem program w telewizji „Superwizjer, w którym autorzy śledzą afery gospodarcze, odsłaniają skandale, pokazują korupcję władzy, błędy wymiaru sprawiedliwości, przedstawiają reportaże o ludziach, ich radościach i problemach.

Oglądając – przeraziłam się w pełnym tego słowa znaczeniu, a dlaczego?

Każda gmina, powiat ma w swoim gronie dziennikarza, fotografa, którzy w lokalnych gazetach opisują i pokazują to, co dzieje się w społecznościach i na wyżynach władz.

„Superwizjer” ostatni odsłonił kulisy pracy lokalnych dziennikarzy, którzy niepochlebnie wypowiadają się i tropią miejscowe przekręty i nadużycia.

Jeśli dziennikarz jest niewygodny, choć sumienny, to teraz ma prawo przyjść Policja i takiego wyprowadzić w kajdanach na zlecenie Burmistrza, czy Wójta z sesji, czy narady!

Wykorzystuje się do takich praktyk Policję, która wcale nie ma ochoty na wykonywanie takich interwencji. Policja postawiona jest pod ścianą w dzisiejszej rzeczywistości i bez konkretnego paragrafu próbuje usunąć niewygodnego dziennikarzynę.

Jest to bardzo smutny widok i w tym odcinku widać dokładnie, jak wszyscy są zastraszeni. Wszyscy się boją i wykonują nieracjonalne zupełnie działania.

Można rzec, że „każden chce żyć”, ale to  wszystko zakrawa na farsę, a ludzie zastraszeni przez ostatnie 1.5 roku zmienili się na stanowiskach z pokornych – na nie pokornych – ze strachu!

Można sobie łatwo wyobrazić, co stanie się za chwilę z szarym Obywatelem. Będziemy się bali głosić swoje poglądy, nawet w sposób kulturalny, bo w każdej chwili mogą szarego Obywatela zakuć w kajdany, co już się dzieje, albo odebrać mu komputer w celu grzebania w prywatności dziennikarza, pisarza, czy zwykłego obywatela za wpis na FB – np.

Można podejrzewać, że nawet w rodzinie będzie strach cokolwiek powiedzieć, co już się dzieje.

Czasy przyszły dziwne, niczym w Korei i podejrzewam, że kiedy Sądy zostaną za chwilę upolitycznione, to niczego nie możemy być pewni na zasadzie „znajdź człowieka, a paragraf się znajdzie”.

Na Facebooku piszą już tak!

Piszą, którzy jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, co może ich spotkać z takie pisanie!

Cytuję więc i nie są to moje słowa!

Beata:

Beata pisze na FB

 

No i co, Obywatelu Kowalski?
Pierwszy Krasnal Najjaśniejszej ograł Cię perfekcyjnie – kolejny raz.
Myślisz o tym, o czym on chce, żebyś myślał i zajmujesz się tym, czym on chce abyś się zajmował.

„Wrzutka” o Tusku i Unii Europejskiej zajmuje Cię od kilku dni i będzie skupiała Twoją uwagę przez najbliższe tygodnie – on już o to zadba; będzie organizował briefingi, podgrzewał nastroje, tabloidy prawicowe będą sączyły jad, media tzw. niezależne zajmą się rozkładaniem jego bełkotu na czynniki pierwsze, eksperci wymądrzali – a Ty będziesz słuchał i pisał o tym.

Tymczasem – on – przejmie po cichu sądy i samorządy, zmieni Ci ustrój państwa, zapewni swojej sekcie władzę na najbliższe dziesięciolecia a Twoje dziatki i wnuki zostaną poddane głębokiej indoktrynacji na poziomie edukacyjnym.

Jak już się zorientujesz, zaczniesz kląć i bluźnić, krzyczeć o wyjściu na ulicę.

Ja z Tobą wtedy nie pójdę – ponieważ wpadniesz w kolejny kaczy dołek i pociągniesz mnie za sobą – zbyt łatwo dajesz się zwieść a odwrócenie Twojej uwagi i skierowanie jej tam, gdzie on chce, aby była skierowana – jest rzeczą dziecinnie łatwą .

Jesteś po prostu naiwny i realizujesz skrupulatnie chytry plan Krasnala.

On może być z Ciebie naprawdę dumny – Obywatelu Kowalski.

Ucho Prezesa, to jest to, na co Polacy czekają!

Odcinek rewelacyjny!

Jedna myśl na temat “Żeby Polska była Polską!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s